Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megfelelési kényszerem van....

Megfelelési kényszerem van. Legalábbis szerintem. Párosítva egy kis önbizalomhiánnyal. Hogy kerekedjek felül rajtuk? Miért csinálom ezt?

Figyelt kérdés
Ha megkérdeznék tőlem, önbizalomhiányos vagyok-e, azt mondanám, nem. De minden jel arra mutat. A társaságban hallgatag vagyok, ami még szerintem nem baj, az alaptermészetem is ilyen. A barátaimmal teljesen normális vagyok, de idegen társaságban, eleinte még normálisan viselkedek, de egy idő múlva elkezdek halkabban beszélni, és ez szerintem mindenkinek feltűnik. Nem értem a vicceket, nem tudom jól lereagálni a helyzetet. Illetve nem állok ki magamért, csak hogy ne bántsam meg, vagy ne legyen konfliktus, vagy ne törjenek pálcát a fejem felett. Ez szerintem megfelelési kényszer, illetve konfliktuskerülés. De ebből már elegem van! Igazából miért is csinálom ezt? Amikor kiállhatnék magamért? Jobb lenne, mert tiszta lenne a lelkiismeretem, nem furdalna a bűntudat.

2012. ápr. 28. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
biztos vagy ebben hogy ez a bajod? egy szakemberrel ha beszélgetnél hamarabb kiderülne mibajod van minthogy magadon keresgéld az okokat, az is lehet hogy beképzeled
2012. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En is pont ilyen vagyok, engem is mindig furdalt a buntudat emiatt de engem most mar nem zavar, ha van kedved olvass bele ebbe a konyvbe:

Littauer Florence Szemelyisegunk Rejtett Tartalekai, (fent van a neten is)

ebbol majd rajosz, hogy csupan ilyen a vermersekletet kar izgatni magad:) ha nem is olvasod el az egeszet legalabb a flegmatikus, melankolikusba olvass bele, az h nem allsz ki magader csakhogy ne bats meg senkit tipikus flegmatikus tulajdonsag

2012. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem probléma, maradj csak ilyen, az ilyen embereket általában sokkal jobban szeretik, mint a sok kötekedő idióta tesztoszteronteli barmokat... :)
2012. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon okosakat írnak itt a gyávák, azt látom. Senkinek sem olyan a vérmérséklete, hogy ne merjen megszólalni emberek között, vagy gátlásossá váljék. Az pedig tény, hogy szeretik őket, mert nincs velük probléma, viszont épp ennek megfelelő megbecsülést is kapnak, vagyis semmit. Önmaguktól sem, tenném hozzá. Mondom ezt úgy, hogy jómagam csak fejhangon vagyok képes legalább 3-4 napi átfutási időn keresztül csak beszélni idegennel, és nem, k*rvára nem érzem jól magam ebben. Tenni kell ellene, dolgozni önmagadon, nap, mint nap. Én is ezt teszem, lassan, e biztosan érek el eredményeket. Csak bátorsággal megy. Ne bagatellizáld el az önbizalomhiányodat, vedd komolyan, ne hazudj önmagadnak.
2012. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!