Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogyan élitek meg a saját...

Ti hogyan élitek meg a saját személyiségeteket, hogy egy személy vagytok? Nektek mit jelent az, hogy ti ti vagytok?

Figyelt kérdés
Mert ezt én így nem nagyon értem. Folyamatosan ehhez hasonló témákkal foglalkozom, meg nyilván nekem is van öntudatom, de nem tudom.. bonyolult lenne elmondani, kíváncsi vagyok mások véleményére. (Áttehetitek később az önismeretbe, csak légyszi ne azonnal, mert ilyen későn senki nem fog ott válaszolni.)
2012. máj. 5. 01:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én valahogy úgy, hogy a testem az eszköz, ami eléri, amit a szellemem akar. Van öntudatom, van énerőm, vannak céljaim, és ha elérem őket, sikerélményeim. A sikerek visznek előre. Persze sok kudarcom is van, de igyekszem őket valami jóval felülírni. Én azért vagyok én, hogy összességében pár órát boldog legyek ebben az életben, és néhányszor "itt és most" létezzek a földön, a köztes időben ezekért a pillanatokért dolgozom.

17/l

2012. máj. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem van az un. ösztön én és a társadalmi én. Ez utóbbit meg is magyarázom. A társadalmi Énem úgy viselkedik ahogy a környezetem elvárja. Ahogy a szokások és az illem tartja és nem a kényelem, az ösztön. Pl.: Nem ordítozok társaságban egy olyan emberrel, aki azt mondja, hogy aki szegény ne vegyen fel diákhitelt, hanem elégedjen meg az érettségivel és boldoguljon azzal ahogy tud, addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér... blablabla (ez pont egy fél órával ezelőtt történt) Az ösztön én pedig bennem van. Pl.: Úgy pofon vágtam volna, vagy úgy beolvastam volna egy tanárnak.... szóval az ösztön fölött uralkodik a társadalmi Énem. Néha ez elég kiborító és valamikor az ösztön is kijön. Na ilyenkor vannak veszekedések.... Na valahogy Én így élem meg :)
2012. máj. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha valakit a sikerek sem érdekelnek? Úgy érzem, csak a külvilágnak élek. Ha elérek dolgokat, az csak azért számít, mert elmesélhetem valakiknek (nem is számít kinek, csak valaki tudjon róla), és akkor ő majd azt gondolja rólam, hogy sikeres vagyok. Igazából ezzel nincsen bajom, nem panaszkodni akarok, bár nem túl izgalmas az élet úgy, hogy semmi nem érdekel. Gyakorlatilag tényleg csak mások miatt csinálok dolgokat. De a lényeg, hogy nem értem mások hogy vannak ezzel. Pl. milyen az, mikor valaki 'erős személyiség'? Olyasmire gondolok, hogy vannak akik szeretik minden helyzetben a saját véleményüket hangoztatni, meg úgy viselkedni ahogy nekik tetszik (nem feltétlen a nagyon extrém esetekre gondolok), meg nem szeretnek szerepeket játszani, mert elnyomva érzik magukat.
2012. máj. 5. 02:12
 4/16 A kérdező kommentje:
Második: Hm, érdekes. Én úgy érzem, az ösztön-énem hiányzik. Mármint vannak saját gondolataim, de nem úgy ahogy te írtad. Nem vagyok indulatos, és pl. abban a helyzetben amit te írtál, lehet hogy azt gondolnám, nincs igaza az illetőnek, de különösebben nem érdekelne. Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy ha van is ösztön-énem, az úgysem számít, mert arról csak én tudok, mások nem.
2012. máj. 5. 02:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez szokatlan lenne? Tényleg csak azért tettem fel a kérdést, mert fogalmam sincs mi jár mások fejében. Néha egyszerűen nem tudom értelmezni az embereket.
2012. máj. 5. 02:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Szóval nem azért csinálsz valamit hogy neked jó legyen, hanem azért hogy vki tudja rólad hogy jó vagy? Ez így egy kicsit bonyolult. Szerintem fel kellene fedezni önmagad. Önismereti tréningek, könyvek, tesztek. Rájönni arra, hogy mi érdekel. Pl.: hobbik. Ha festesz valamit és élvezed miközben csinálod, akkor az nyilván jó neked és ha másoknak is tetszik akkor még jobb. De ha nem tetszik másoknak az amit csináltál v. ahogy csináltad de te élvezted akkor nincs miről beszélni... és itt most akkor tényleg ne menjünk bele az extrém dolgokba :)
2012. máj. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert mindannyian mások vagyunk. Am. nagyon sok jó pszichológiai könyv van amik erről szólnak. :)
2012. máj. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerintem az ösztön én az állati eredetű dolog. Mivel ha fél a kutya akkor vagy behúzza a farkát, vagy támad. És mivel emberek vagyunk vannak törvényeink, elnyomják ami eredetileg belénk van kódolva és etikátlan lenne. Pl. A gorillák gyakran megerőszakolják a nőstényeket és úgy szaporodnak. (mondjuk még jó hogy ez nem legális az embereknél) Am. meg mindenki szerepeket játszik és küzd a szerepkonfliktusaival. Ajánlom a kísérlet című filmet. Egy igaz történetre hajaz ( Zimbardo kísérlet), ami az emberek viselkedéseit, szerepváltozását figyeli meg.
2012. máj. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Olvastam már sok önismereti könyvet, és igazából mostanában kezdek pont rájönni, hogy én ilyen vagyok. Hobbijaim is csak azért vannak, hogy ha valakinek magamról kell beszélnem, akkor elmondhassam, hogy ezt meg azt szeretek csinálni.. De igazából nem élvezek így semmit. Megcsinálok bármit, mert nem is arról van szó, ha pl. azt mondom hogy nem élvezem a festést, hogy utálnék festeni... inkább az, hogy nekem teljesen mindegy, hogy festek, vagy semmit sem csinálok, csak nézek ki a fejemből és mindenfélén gondolkodom. De ez utóbbi nem nagyon nyűgözne le másokat, azt hiszem. :) Tehát inkább csinálok valami produktívat. A festés csak egy példa volt, régebben sokat rajzoltam, írtam, kipróbáltam több sportot, tanultam zongorázni, stb. de minden csak addig érdekel, amíg mások elismernek miatta. Most kicsit motiválatlan vagyok, mert megszakítottam a kapcsolatot csomó régebbi barátommal, és csak néhány netes ismerősöm van. Szóval nem tudom... nem tudom van-e egyáltalán olyan dolog amit tényleg azért élveznék, mert jól esik csinálni. (Vagyis inkább úgy mondanám, olyan dolog amit jól esik hosszútávon csinálni... mert amíg tart az újdonság varázsa, addig végülis minden érdekes, csak igen hamar megunok mindent.)


Második: Oké, rákeresek majd.

2012. máj. 5. 02:43
 10/16 anonim ***** válasza:
PL. amit most csinálsz az tök jó. Érdeklődsz a pszichológia és az önismeret után. Ez már egy nem olyan elfoglaltság amivel mások előtt "villogsz" (nem negatív értelemben), hanem csak Téged érdekel. Ilyen irányzattal elindúlhatsz ezernyi irányba. Pl. lehetnél tanító sok a változatosság (technika, gyerek, kolega stb. szempontjából).
2012. máj. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!