Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van élni? Nem jobb lenne nekünk máshol, ehelyett a világ helyett?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 16:22
 1/7 Baby Firefly ***** válasza:
100%
folyton azon gondolkozom hogy jó lenne butának lenni mert akkor nem fogom fel a dolgoknak a súlyát és nem érdekelnek ezek hogy mi értelme van az életnek meg stb...akko biztos nem lennék depressziós sem, csak úgy simán élvezném az életet
2012. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Baby Firefly ***** válasza:
a világ csodálatos, csak az emberek pusztítják el...
2012. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Az életnek eléggé értékesnek kellene lennie ahhoz, hogy ez a mondat ki se csússzon a szádon. Örülj, hogy megvan kezed - lábad, hogy mehetsz, mozoghatsz, élvezheted a szabad levegőt, a napfényt, olykor a madárcsicsergést, mások nevetését, hogy adhatsz valamit, amivel boldogítasz - szeretetet, ölelést, csókot. Élsz, hogy láthass olyan dolgokat, melyeket csak kevesen - önmagad a tükörben, mások hátát vagy arcát szemtől szemben, az ágyad alatti szellemeket és a fogtündért amint a párnádnál turkál. Azért élsz, hogy megtapasztald, milyen elrontani dolgokat, majd helyrehozni, amit csak tudsz, közben fejlődni, fejlődni.. Párkapcsolatban élni, és szeretve lenni.
2012. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az az értelme, amilyen értelmet tudsz adni neki. Ha ez nem sikerül, értelmetlen. Azonban bármikor megtalálhatod azt az értelmet, ha keresed. Persze semmi nem garantálja, hogy sikerülni fog.

Szerintem a halál kapu más világokra. De! Ha valaki ebbe a világba szocializálódott, a halála után ugyanide kerül vissza. Szóval csöbörből vödörbe...

Akinek elég annyi az életéhez, hogy van keze meg lába, meg ehet, sz.rhat meg dughat, hát annak elég szegény a lelki világa.

2012. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem mert nincs "máshol"! csak ez van, én ezt gondolom. ezért van értelme élni, mert itt még boldog lehetsz, máshol viszont az sem! :) mert nincs ezen kívül semmi. szerintem azért érdemes élni hogy boldog legyél. ezt neked kell megtalálnod. ha csak egész nap ülsz és bámulsz magad elé szomorúságodban, belefárad az elméd, szerintem pörgetni kell az életet.
2012. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Baby Firefly ***** válasza:
2012. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utánam szóló válaszadó!

Először is, köszönöm, hogy reflektálsz rám, mivel így meg tudlak erősíteni saját hitemben.

Tévedsz - nem a nemi élet és a fizikai adottságok határozzák meg a létet, hanem a tudat. A tudat, hogy határtalan képességeim vannak az öröm szerzésére - és ami fontosabb, annak átadására. Örömöt sokféleképpen tudunk szerezni, de mindenképpen a szeretet segítségével. Gondolom, téged sem a határtalan teendők és elvégeznivalók végtelen sora tesz boldoggá, hanem örömforrások - kinek mit jelent a boldogság az életében.

Egy jó tanáccsal hadd lássalak el : a negatív energia, ha azt - felelőtlenül - továbbadod, további negatív energiát szül, főként, ha az felelőtlen kezekbe kerül.

"A tettet mindig megelőzi a gondolat."

Kívánok jó elmélkedést!

2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!