Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Átéltétek már a legnagyobb...

Átéltétek már a legnagyobb fájdalmat?

Figyelt kérdés

Elhatározom, hogy nem iszom. Aztán mégis. Ellenben töményet sose. Csak időnként. Hetente max. egyszer. Főleg kísérő italok. Sör, bor.

Az istenverte szerelem az oka. Azóta iszom, amióta meghalt a barátnőm, a hitvesem, a lelki társam.

Nincs senkim már, csak ha néha álomodok róla. Sírni, gyászolni már nem tudok egy ideje. Csak marad az üres, lélekölő kín. A legrosszabb az egészben, hogy tudom, hogy soha többé nem látom őt, itt ebben a valóságban. Talán majd ha én is meghalok.

A tragikus esemény egyébként két éve történt, tavasszal. Azóta vagyok így. Úgy vélem, már én is meghaltam. Belül mindenféleképpen. Kívülről még lehet, úgy tűnik, hogy élek. De ez nem tudom, hogy meddig mehet tovább.

Habár már nem is megy. Az élet megy tovább? Nem hinném.

20 éves voltam, amikor megismerkedtünk. Az első és utolsó szerelmem volt. Most 24 vagyok, és nem látok semmi perspektívát az életemben. Van hogy egész nap csak fekszem, bámulom a falat, vagy hallgatom a dalokat, amiket együtt hallgattunk. És ezek a jó pillanatok. A legrosszabb amikor részegre iszom magam, és csak bedőlök az ágyba.



2012. jún. 10. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy dolog az ilyen mértékű ragaszkodás, de fel kell állnod, tudnod kell, hogy ezzel tartozol NEKI, mert EMBER vagy, Ő is ezt kivánná...
2012. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

24 évesen boldog házasságban éltem. Egy nap csöngettek. Egy fiatal rendőr állt az ajtóban a kollégájával. Szomorúan nézett,majd elmondta,hogy az imádott férjem és az imádott 4 éves ikerfiaim autóbalesetben meghaltak.Azt hittem ott helyben megőrülők. Nem akartam elhinni,látni akartam őket. Nem engedték. Jóval később tudtam meg,hogy bent égtek az autóban.Sosem láttam őket. 1 hónapig a kórházban mesterségesen altattak. Féltek,hogy kárt teszek magamban. Nem tudom,hogy képes lettem volna rá. De azt tudom,hogy azon a napon én is élőhalott lettem. Fogalmam sincs hogy telt el 10 év. Mintha nem is éltem volna,csak vegetáltam volna. Nem lettem sem drogos, sem alkoholista. Erre sem voltam képest. Végül jött egy férfi. Aki reményt adott. Aki újra megtanított szeretni. Hozzámentem feleségül. Ma boldog házasságban élek,és a lassan 5 éves lányomat nevelem. Meséltem neki a bátyjairól. Sosem lesz alkalma megismerni őket,mégis szereti a testvéreit. Az egyik legmeghatóbb eset a lányommal kapcsolatban,hogy egy nap észrevettem,hogy a fúkról készült képet bevitte a szobájába,és az ágy mellett lévő asztalra tette. Csak annyit mondott,hogy "megosztom a szobámat,és játékaimat velük..Ugye nem baj??"

Ma már hálás vagyok hogy nem volt merszem megölni magam,vagy nem lettem drogos és alkoholista.

üdv

2012. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

részvétem, borzalmas, ami veled/veletek történt.

én az elvonót ajánlanám. sokan ellene vannak, de nekem is van egy ismerősöm, aki 4 évnyi kemény drogozás után önként bevonult egy ilyen helyre. ennek nem az a célja, h megtagadják tőled az alkoholt, v a drogot, hanem, h megpróbáljanak visszazökkenteni az életbe. hasonló problémájú emberekkel vagy együtt és egész nap le vagy kötve (ők egy farmon élnek, egész nap dolgoznak és programokon vesznek részt). ezek az elvonók nem csak leszoktatnak a szenvedélyedről, hanem visszadobnak a társadalomba, megpróbálnak "újraszocializálni". érdemes megpróbálnod, mert önkéntesen működnek, tehát ha nem válik be, egyszerűen hazajössz és megpróbálsz valami mást. sok sikert és egy boldogabb jövőt kívánok!

2012. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző válaszokat. Az elvonó nem tudom, hogy érdemes-e, főleg az én esetemben, de megfontolom azért.
2012. jún. 10. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy ha így látna az, akit szerettél, nagyot csalódna benned? Nem hiszem, hogy olyan önző ember lett volna, hogy azt akarta, vele halj te is.
2012. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ez egy isteni közbeavatkozás volt, hogy egyáltalán együtt lehettünk. Mégis egyedül maradtam. Nem hiszem, hogy még sokáig van itt maradásom ezen a Földön. Bármi is jön, már nem tudom elfogadni. Ő az életet jelentette nekem.
2012. jún. 10. 22:57
 7/9 GhostRider3 ***** válasza:
próbálj meg valakivel beszélni erről, pszichológus, barát, vagy akár vallási, lelki vezetők. próbálj meg vallásokat megismerni, vagy filozófiákat, amik által képes vagy ezt elfogadni, és megteremteni a belső békéd. az jó próbálkozás, ha hozzád hasonlókat keresel, de nem sok ilyen van.
2012. jún. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tikana válasza:

Látom viszonylag régi a kérdés, de gondoltam írok én is.

Nekem nem halt meg a szerelmem, csak mást választott és teljesen kizárt az életéből. Szörnyű érzés, hogy tudom 40 km választ el tőle, soha többé nem láthatom, nem hallhatom. 3 öngyilkossági kísérletem volt, nekem a lelki fájdalomra a legjobb gyógyír a testi fájdalom volt. Aztán jöttek a drogok, amivel ideig-óráig boldog voltam.

Ma sem vagyok túl rajta, szeretem, és nincs olyan óra, hogy ne fájna, hogy nélkülem boldog.

Tudom nem ugyanaz a helyzet, mint Veled. De tudom milyen a legnagyobb fájdalom.

Köszi, hogy leírhattam.

2012. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

én meg 25 éves jóképű srác vagyok és impotens lettem, elkell hagynom a szerelmemet. én tuti az öngyilkosságot választom.

végülis nem választás, csak egy kiút a pokolból :)

2012. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!