Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Idén érettségizők vagy akik...

Idén érettségizők vagy akik már leérettségiztek és mondjuk elsőre nem vettek/vesznek fel egyetemre mit csináltatok/csináltok?

Figyelt kérdés
Mi az ami ösztönöz benneteket, hogy továbbra is küzdjetek az álmotokért? Mi az, ami miatt nem adjátok fel? Mit fogtok csinálni a kényszerpihenő/k alatt?
2012. jún. 23. 10:39
 1/2 XX25 válasza:
Anno mikor engem nem vettek fel egyetemre (animáció szakra), felvételiztem egy olyan szakközépiskolába, ahol animációt oktattak. Lett róla egy szakmai papírom, ma ebből élek, és már nem is szeretnék arra az egyetemre menni. Munka mellett egy egész más szakmát választottam egy főiskola levelező képzésén.
2012. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
78%

Szia!


Ha nem sikerül bejutnom, újraérettségizek. Már tudom nagyjából, hogy mit várnak.

Mert ha tényleg ez az álmod, és úgy érzed, oda való vagy, legközelebb sikerül.

De gondolkozz el rajta, hogy tényleg szeretnéd-e. Mert sokan bekerülnek, és rájönnek, hogy mekkora hülyeséget csináltak. Egy barátnőm csillagász szeretett volna lenni. Sokat veszekedett a szüleivel, mert ők ezt nem tartották jó ötletnek. De bekerült, és az első év után rájött, hogy nincs hozzá kitartása, elment az életkedve, hisz saját maga foszlatta szét az álmát. Ekkor a szülei győzködték, hogy ha már elkezdte, csinálja végig. Most passzívon van, és azon tűnődik, mit kezdjen magával.

Szóval, ha úgy gondolod, hogy vagy olyan kitartó és elszánt, hogy nem torpansz meg egy ilyen "kisebb" akadály előtt (mert az egyetemen számtalan ennél nagyobba is fogsz ütközni), akkor érdemes újrapróbálni.


Viszont -igazat adva az előttem szólónak-, sokan nem azzal foglalkoznak, aminek eredetileg tanulnak. Ha nem kerülsz be, tanulj hasonló dolgot okj-s képzésen. Ugyan nem egyetem, de hamarabb el tudsz kezdeni dolgozni. És még jobban meg is kedvelheted:)


Nagy jelentőséget tulajdonítanak az érettséginek, de idővel rájössz, nem a pontok, hanem a döntéseid mutatják meg, mennyit érsz. Én emiatt nem adom fel...

2012. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!