Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rájöttem hogy nekem k****ra...

Rájöttem hogy nekem k****ra nem megy a tanulás, hogyan lehetne ezen javítani?

Figyelt kérdés

olyan elkeserítő


az amikor tanulsz(nézed a könyvet, és próbálod belevésni a fejedbe), de nem bírsz koncetrálni mert unalmas a téma


és az évek alatt a legtöbb minden amit tanultam az unalmas volt, kevés olyan is persze amit otthon önszorgalomból(és a suli tananyagának kb 5%-a), a többi dögunalom, és ez vagy nem ez de vmi vezetett engem egy frankó koncentrációs ,figyelem zavarhoz...


plusz még az hogy sokkal jobb lett az érettségim(szóbeli) mint amilyennek valójában ítélték a tanárok..

ez olyan pcsfejség, csak azért mert nincs egy magabiztos jellemem(úgy van ha külön figyelek rá, de szóbeli feleletkor mikor izgul az ember nem tud magára végig figyelni).. nálam sokkal hülyébb osztálytársam ,de kiváló előadásmóddal rendelkezik és 100%os érettségit csináld mind3 tárgyból amit előrehozottba csináltunk


egy másik csaj akivel egy teremben ültem és láttam ahogy felel, voltak kérdések amire nem tudta a választ, de bezzeg ő is 100%ost kap(infó)


én meg kemény 49%ot infóból...egy csomót tanultam rá..igaz nem sikerült olyan tételt húznom amit jól tudtam, de amit húztam arról is tudtam beszélni kb 10 percig(ha nem is teljesen folyamatosan de ment)


????

csak azért mert nincs egy jó előadásmódom.

most komolyan ,ez fair?



2012. jún. 27. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a magyar óráknak része, h fejlessze a diákok előadásmódját... valóban fontos, h amit tudsz azt el is tudd mondani. Sokszor előfordul, h bár mond az ember vmit, jóra is gondol, de nem azt mondja, mert nem találja a megfelelő szavakat. Ez bizony probléma... gyakorolni kell a szereplést, a rögtönzést...
2012. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez van és munkáknál is már szinte mindenhol oda írják hogy feltétel a jó kommunikációs képesség, aki meg nem ez szószátyár típus eleve hátránnyal indul
2012. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:\ egybként igazatok van, mert ezzel így mindig szenvedni fogok ha nem tanulom meg azt amit nem kaptam meg képességet


kár hogy ilyen nehéz ezt fejleszteni.

2012. jún. 27. 23:23
 4/6 A kérdező kommentje:

jó de értitek, akkor miért nem azt írják rá az érettségi bizonyítványra, hogy szóbeli felelet egyuttal előadásmód, és külön külön is leírnák a százalékot, és minden egyes tantárgyból hozzátennének egy "előadásmód" értékelést, és úgy adnák ki a bizonyítványt


úgy már tényleg annak lehetne venni ami oda van írva, de az emberek akarva akaratlanul a jeggeyl azonosítják a tudást, és akinek jó a jegye az tud, akinek nem az nem tud

2012. jún. 27. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Rég jártam már iskolába, de soha nem akart a fejembe ragadni az anyag. Mások elolvasták párszor és tudták, én meg csak magoltam, csak magoltam, és ami megragadt, azt sem tudtam és mertem elmondani.

Tovább kellene tanulnom, mert nincs semmim, de így nem merek. Ott fogok állni felnőtt létemre és habogok majd mint egy kisiskolás. Már a gondolattól gyomorgörcsöm van! :( Miért nem tanítják meg tanulni az embereket?! Nem tudom. :(

2012. jún. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként értékelik vmi 5-10%-kal az előadást is... ilyenekért jár pont, mint mondatalkotás, összeszedettség, a vizsgáztatók által feltett kérdéseket fölfogta, azokra válaszolni tudott.
2012. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!