Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki a legalkalmasabb orvosi...

Ki a legalkalmasabb orvosi pályára?

Figyelt kérdés
Milyen szmélyiségjegyekkel kell rendelkeznie? Aki zárkózottabb, de szeret segíteni annak ez a szakma már nem ajánlott

#orvos #orvosi tanulás
2012. júl. 6. 17:50
 1/5 anonim válasza:
Mint House!
2012. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy az orvosi pálya melyik ágát választja az illető. Én gyermekorvos szeretnék lenni :) Véleményem szerint egy orvosnak türelmesnek és megértőnek kell lennie a betegeivel szemben. Nem gondolom, hogy aki zárkózottabb lenne annak ez a szakma nem ajánlott. Van az iskolánkban egy nagyon okos fiú, mindenki azt mondja, hogy belőle biztos orvos lesz. Ebben én nem is kételkedem, mert tényleg rendkívül okos, viszont szinte egyáltalán nem létesít kapcsolatot az emberekkel, nem kommunikál, nagyon zárkózott. Őt például nem tudnám elképzelni mondjuk gyerekorvosnak, de biztosan jó kutatóorvos lenne belőle.

Szerintem az igazán jó orvos egyszerűen élvezi, amit csinál és nem munkának, hanem hivatásnak tekinti azt, hogy ő orvos lehet.

2012. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez így van, de engem is inkább a személyiségjegyek érdekelnek hogy milyen személyiségű emberekből lehet jó orvos. Aki picit zárkózottabb az már kiesik a rostán? Mert itt tényleg emberekkel kell foglalkozni, amit szeretnék én is, de ugyanakkor olyan vagyok gyakran mint egy remete, de nagyon :) Akkor?
2012. júl. 8. 14:31
 4/5 anonim válasza:
Még mindig lehetsz kutató, patológus, mittomén, vannak olyan területek, ahol nem kell feltétlenül élő emberrel foglalkozni. Mellesleg, aki igazán orvos akar lenni, abban ez a kérdés nem merül fel. Egyszerűen azt, és annyit, addig tanul, míg az nem lesz. Úgyhogy szerintem te gondolkozzál másban. Ezen a területen max. eü. ápoló, esetleg szociális ápoló- gondozó, de ez tényleg a maximum. Már itt is sokat lehet ártani. Én mindenesetre komolyabb felelősséget, döntési helyzetet nem bíznék rád. Persze, azok alapján, ahogy, és amit itt megnyilvánultál.
2012. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A második vagyok :) szóval az hogy zárkózott vagy az nem akadály én úgy gondolom. Említetted, hogy szeretnél orvos lenni, akiben igazán nagy az elhivatottság az le tud küzdeni minden akadályt. Ha nagyon szeretnél embereknek segíteni és úgy gondolod, hogy az orvosi hivatás az álmod, akkor biztosan meg tudsz majd változni és képes leszel alkalmazkodni. Én magamat nagyon nyitottnak, barátságosnak és vidámnak tartom, nagyon-nagyon szeretem a gyerekeket. Ugyanakkor utálom a kémiát :) mégis tanulom, mert tudom, hogy ez szükséges ahhoz, hogy felvegyenek, szóval szerintem az, hogy elképesztően buta vagyok kémiából sokkal nagyobb akadály, minthogy te zárkózott vagy. Szóval szerintem emiatt ne aggódj. Egyébként milyen orvos szeretnél lenni? Mert ez sem mindegy :) mert ahogy az előző válaszoló említette lehetsz patológus vagy kutatóorvos, ahol nem kell kommunikálni az emberekkel :)
2012. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!