Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom hová...

Mit tegyek, ha nem tudom hová tartozom?

Figyelt kérdés

Teljesen elveszettnek érzem magam.

A legjobb barátnőm (legalábbis volt) állandóan bulizni jár másokkal ahelyett hogy velem jönne el bárhová csak akkor hív mikor a bulis barátai nem érnek rá. Pedig 5 évig voltunk legjobbak de mióta koliba ment teljesen kifordult magából és már olyan mintha nem is ismerném őt. Azt mondja szeret és hogy mindent helyre fogunk hozni, de a barátai előtt úgy érzem szégyell mert teljesen más világok vagyunk és ő is másképp viselkedik velem mint a kolis barátaival.Pedig még csak nem is egy iskolába jártunk és 1 évvel idősebb is nálam. Kudarcként élem meg, hogy nem tudtam őt megmenteni ebből a bulizós körből,de pár napja rájöttem hogy most már ideje elengednem, mielőtt még magával ránt mert ennél többet nem tudok érte tenni.

A mások barátnőmmel javul a kapcsolatom, nagyon közel kerültem hozzá és amikor csak van szabad ideje mindet velem tölti neki is szinte csak én vagyok, de ők nagyon sokat utazgatnak ráadásul minden idejét a tanyán tölti a lovával, ahová már nem 1x próbáltam elkísérni őt de nem érzem jól magam hisz csak nézni tudom őt.

És itt be is zárul a lista.

A többiek barátsága mind felszínes és érdekből van, így velük nem szívesen találkozom.

Hihetetlen, hogy jutottam idáig és azon agyalok mit ronthattam el. Mostanában sok időt töltök a szüleimmel, kirándulok stb. De még ők sem pótolhatnak egy jó barátnőt. Teljesen el vagyok keseredve. Tudom, erre a legtöbben azt mondanák: 'Nincs nagyobb bajod?' és a válaszom: Nem, hála Istennek nincsen.

De a kamaszkorban szerintem ez is elég nagy baj.

Még csak az sem jöhet szóba, hogy esetleg csúnya lennék, vagy olyan lenne a személyiségem ami elviselhetetlen ilyesmi, Ruháim nem mind márkás de a mai divatnak megfelelnek, hiszen nem származom gazdag családból és nem tehetjük meg hogy a szekrényemben csak Nike, Adidas meg egyéb méregdrága márkás ruhák lógjanak. Nem lakom nagy városban, így nem is tudok új arcokkal ismerkedni.

Mit tegyek?


15/L


2012. júl. 10. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs kedved privátba beszélgetni?:) 16L
2012. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az emberek változnak. Ha el kell engedned, akkor engedd el! Nekem is volt legjobb barátnőm, de más országban élünk, így a nagy szerelem megszakadt, csak néha küldünk egymásnak üziket, legtöbbször szülinapi heló, aztán ennyi. De ha igazi barátod, akkor vissza fog hozzád találni, ne aggódj! Lehet, hogy évek kellenek majd hozzá, de ő járja a saját útját, neked meg a tiédet kell járni. Szépen fogd magad és találja magadnak egy új hobbit. Íratkozz be nyelvsuliba, rajztanfolyamra, és ismerj meg új embereket. Kers szakköröket olyan témákban, amik érdekelnek. Nézz körbe neten, milyen fórumokon tudnál csevegni a hasonló érdeklődési körű emberekkel (barátokat bárhol találsz, nem feltétlenül csak a saját városodban).

Most vagy az önkeresési kor kezdetén, van még kb öt éved, hogy megtaláld önmagad, sőt, van akinek még ennél is tovább tart. De ez ne keserítsen el, hiszen ezzel alakítod magad, ezzel leszel olyan, amilyen és pótolhatatlan egy csomó ember számára!

Nyugi! Lesz még legjobb barátnőd, nem is egy!


26/N

2012. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján hasonlítunk, én sem vagyok a bulizós típus. Jobban szeretek kirándulgatni, egy jót beszélgetni,sétálni,szórakozni , de nem úgy...


Nekem is "volt" egy legjobb barátnőm(azért írom múlt időben, mert sajnos már nem beszélünk annyit és találkozgatni sem nagyon találkozgatunk már)

Egy éve(azaz idén) hogy elváltunk, mert őt nem vették fel ide, ahova engem igen na meg ő nem is annyira akarta ezt a sulit..

Aztán átkerült egy olyan suliba ahol megváltozott nagyon...Ha beszélünk, elmegyünk valahova, ő csak a fiúkat nézi..(ami nem lenne gond annyira) De ő túlzásba viszi...aztán meg csak a buliból-buliba programnak él..A régi emlékeken még jót nevetünk, na meg látom benne valahol azt a régi lányt.., de már nem e régi..mások lettünk. Ő a pia én a víz. Kb így állunk..sajnálom, mert ő tényleg már olyan volt szinte , mint egy tesó,de megváltozott és ez ellen nem lehet mit tenni


Én nem nagyon fordítok időt már a találkákra, így kicsit hiány érzete van neki is, meg nekem is..csak a szépre emlékezünk, amikor még egy világban éltünk...Én elengedtem félig-meddig, csak a nagyobb eseményeken találkozunk..pl: legutóbb a régi suliba bementünk(mert a hugaink ugyan oda járnak) farsangon találkoztunk..egész végig engem keresett és jólesett, hogy nem a bulizós haverjaival törődik..és a suli felidézte a régi emlékeket is:)


Szóval szerintem te is tarts távolságot,de ha elhív akkor ne utasítsd el őt..te könnyebb helyzetben vagy, mert már beszéltél is vele, szóval megmondhatod nyugodtan neki, hogy ez így nem fog menni, illetve csak ha veled(csak veled) találkozik, hogy az új bandája miatt ne viselkedjen máshogy veled..

Ha látja, komoly a szándékod, talán észbe kap:)


Csak neked (meg neki) kényelmetlen ez a helyzet, tényleg másokkal kéne ismerkedned, akik még olyanok mint te:)


Ha gondolod rám írhatsz néha beszélni:D...persze az sem gond ha nem, megértem:)


Sok sikert!:)

16/L

2012. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is most próbálom leépíteni a "legjobb" barátomat. Eléggé fáj, úgy tenni, mintha nem történt volna semmi, mert mégis csak három évig voltunk jóban. Egy éve, mióta elkezdtük a gimit, új társaságba került, elékezdett bulzni, és egy komplett bunkó idióta zombi lett belőle. Egyszerűen szeretnék segíteni, de nem megy.
2012. júl. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor látom vannak azért akik ilyen problémákkal küzdenek..


Hátaz én esetemben ez egy 8 éves barátság volt..és ezért sem építem még le teljesen..és igen, azt sajnálhatjuk ebben a legjobban, hogy nem tudunk segíteni:/

(ez előtti 16/L)

2012. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!