Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, hogyha szép vagyok, ha szépnek érzem magam, miért? 18/L

Figyelt kérdés

úgy érzem, hogy ez szemétség a csúnyákkal szemben, hogyha nézem magam a tükörben, arra gondolva, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy szép vagyok. vannak akik pedig egész életükben azt érzik, hogy milyen csúnyák.

ezért mostanában valahogy a tudatalattimban csúnyává teszem magam, nem veszek fel olyan ruhát, ami jól áll, nem vágatok olyan hajat ami divatos, mert hogy más is megvan így. de én ezt nem akarom, régen jól éreztem magam a bőrömben, örültem, hogy szép vagyok, csak mostanában érzem azt, hogy igazságtalanság, hogy vannak akik szépek, és vannak akik nem. És úgy érzem, hogy amiért szép vagyok, kinéznek, és azt hiszik, hogy minden tökéletes nekem.. közben pedig egyáltalán nem.

ha csúnya vagyok, szerintem jobban befogadnak, és megértenek.. vagy nem tudom..

ez nem normális ugye? miért érzem ezt?


2012. júl. 11. 11:22
 1/5 anonim válasza:
ne csináld ezt, az az egészséges, ha jól érzed magad a bőrödben, és jó dolog, ha szépnek tartod magad. A "nem szépeknek" is meg kell tanulniuk elfogadni magukat...
2012. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond a szépséggel, ha kedves is vagy mellette, és nem nézel le senkit, és nem szerzel vele igaztalan előnyöket. Persze ha valaki irigy, akkor nem kell eltűrni.

Az viszont igaz, hogy a szépség el fog múlni, úgyhogy ne erre tedd rá az életed.

2012. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem ez nagyon aranyos. :)


Addig nincs gond azzal, hogy örülsz a szépségednek, amíg emiatt nem nézed le az előnytelenebb külsejű embereket. Sok szép lány szinte egy felsőbbrendű fajnak tekinti magát, csupán mert szépnek született, és ez nagyon nem jó.

Az, hogy meg vagy elégedve magaddal és szereted a tested, teljesen egészséges dolog. Úgyérzem, hogy egy érzékeny, introvertált, filozofálgatós, empatikus lány lehetsz, ha ilyeneken elgondolkodsz, és ez a szépséggel kombinálva bizony elég nagy ritkaság. :)


Hogy miért gondolod, hogy "csúnyán" jobb lenne... talán félsz, hogy ebben a felszínes világban csak azért kedvesek, törődőek, figyelmesek stb veled az emberek (már aki) mert szép vagy, és, hogy ezek csupán a külsődnek szólnak, nem pedig Neked. Tanulj meg élni a szépségeddel, és akkor nem lesz baj. :)

2012. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Küldj képet majd én megmondom szép vagy-e :)
2012. júl. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ja és lány vagyok amúgy, csak kiváncsi vagyok tényleg szép vagy-e :)
2012. júl. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!