Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lehet ez, mit tegyek?

Mitől lehet ez, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félős vagyok. 11 éves vagyok, de még mindig nem tudok anyukám nélkül aludni. Egyedül nem tudok aludni, csak családtagokkal. Főleg este vagyok félős, de nappal se merek egyedül maradni a lakásban. Mitől lehet ez, mit tegyek, hogy elmúljon?

2012. júl. 13. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hallgass zenét, nézz tévét, vagy kösd le magad valami mással, az majd napközben eltereli a gondolataidat a félelemről! Este pedig ölelj magadhoz egy kispárnát és/vagy csússz szorosan a falmellé, az majdnem olyan érzés, mint ha valaki melletted feküdne.

Ja és még valami. Kerüld a nagyobbaknak szóló filmeket, a kólát és a késő esti evészetet!

Próbáld meg magad minél jobban lefárasztani, mind szellemileg, mind fizikailag, akkor este nem lesz gondod a alvással. :)

2012. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Egy hasznos válasz. :)
2012. júl. 13. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem majd idővel kinövöd. Én is még plüss állattal alszok xd Szerintem próbáld ki te is! És ne fél, mert nincs mitől. Ha egyedül vagy nap közben a házban akkor zárd kulcsra az ajtót, és mondogasd magadban hogy Nincs mitől félni, hiszen be vagyok zárva! Aztán kapcsolj be egy kis zenét, és élvezd a pillanatot. Este pedig szintén mondogasd magadba hogy Nincs mitől félni amíg el nem alszol, és ez idővel elmúlik és arra leszel figyelmes hogy nincs szükséged arra hogy magadba beszélj! (:
2012. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!