Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? (többi lent) FONTOS!

Mit tegyek? (többi lent) FONTOS!

Figyelt kérdés

KÉRLEK, OLVASD EL, MERT NAGYON FONTOS!

Tegnap egy kicsit szórakoztunk a barátnőimmel. (ők 13 (tesók) én 14 vagyok) Azt mondtuk az anyukájuknak, hogy lemegyünk a játszóra, de út közben (közös ötletre) felcsöngettünk egy idegen házba kaputelefonon. Kijött egy pasas, hogy mi a francot keresünk ott és h tünnyünk el. jó, ezután bedobtunk az ablakán egy követ, majd elszaladtunk, és a szomszéd házba is csöngettünk. Rajtakapott ott is, és mondta megint hogy tünnyünk el, és nagyon leszidott. (azzal fenyegetett h hívja a rendőröket, de végül nem hívta) Mi elszaladtunk, mindhárman más-más irányba, ők hazamentek, majd én is utánuk mentem és felcsöngettem hozzájuk. Az anyjuk vette föl a telefont... A barátnőim mindent rám kentek, mikor közös ötlet volt. Az anyjuk igy most hülyének gondol... Tény, rossz ötlet volt, de az mi már hogy az egészet rám kenik. Miután elmentem a házuktól, fölhívott az egyik, hogy ne "mártsam" be őket ha elkapnak engem. Én nem is tettem volna meg. És az a szomorú, hogy én mindezt el tudtam képzelni, ahogy engem elhordanak mindennek az anyjuk előtt... Ezek után hogy kerüljek a szeme elé?! Nem lettünk eltiltva egymástól, de nem tudom mit tegyek. Vigyem el a balhét, vagy mondjam meg a szüleiknek, hogy a kicsi lányaik is bűnösök? :/ 14/L



2012. júl. 21. 11:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és nagyon jó barátnők vagyunk, nagyon szeretem őket és ők is engem, csak ők ilyenek..-
2012. júl. 21. 11:24
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy te azt gondolod,hogy jó barátnők vagytok,de ők úgylátszik nem igy gondolják,mert ha igazi barátok lennétek akkor ők nem kenték volna rád az egészet.Az igazi barátnők nem sodorják egymást bajba,és ők ezt tették veled.Nem azt mondom,hogy ne barátkozz velük,de ne támaszkodj rájuk,az ilyenek nem érdemlik meg.
2012. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ők amúgy is ilyenek. Ikrek, nagyon szeretik egymást, de a suliban egyfolytába egymásra kenik a dolgokat... de azért köszi. De most mi legyen? vigyem el a balhét én???
2012. júl. 21. 14:09
 4/16 anonim ***** válasza:
miért kéne elvinned...? mondd meg a szüleiknek az igazat.
2012. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ikrekkel közöld előbb, hogy hogyan érzel. Talán meggondolják maguk és bevallják az igazat. Ez egy elég kényes helyzet. Ha elmondod az igazat a szüleiknek egyrészt semmi sem garantálja, hogy hisznek neked, másrészt az ikrek barátságát is elveszítheted. Én azt javaslom mindenképp velük beszélj előbb.
2012. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
valahogy a szívem is ezt diktálja... Köszönöm utsó válaszoló!
2012. júl. 21. 20:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Én beszélnék velük, és megmondanám, hogy nagyon csalódott vagyok, és sértő volt az, hogy rám kenték az egészet. Először megmondanám nekik, hogy szerintem tartoznak egy bocsánatkéréssel, és azzal, hogy a szüleik előtt elmondják az igazat. Ha nem teszik meg vagy te fogod, vagy úgy gondolod, hogy ez nem igazi barátság. (szerintem tényleg nem az)

Mellesleg ilyen dolgokat csinálni, több mint hülyeség! Gondolj bele, hogy mi történik akkor, ha a kővel fejen találjátok, vagy az üvegszilánkok vágják miatt sérül meg? Ez a ti kis csínyetek életveszélyes sérülést is okozhat, ha éppen rossz helyen tartózkodik az illető.

Ha a barátnőid máskor is ilyeneket csinálnak és egymásra kenik, akkor ez nyilván azt jelenti, hogy hajlamosak rossz dolgokat csinálni, és téged is belerángatni (ha kell) szerintem szállj ki ebből amíg lehet, mert te is látod hogy hülyeség. Milyen jövőképet látsz a barátságotoknak és a szórakozásaitoknak? Gondolod, hogy mindig megúszod? Mit szólnál ahhoz, ha egyszer nem az anyukájuk előtt, hanem a rendőrségen, bíróságon vallanak ellened, és viheted el mindenki helyett a balhét?! Biztos, hogy megéri? Valóban jól szórakoztál? Ha normális, megbízható értékes barátokat szeretnél, akkor talán másutt kellene keresgélni. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, merre laksz, de talán van valamiféle önkéntes munkára lehetőség, valami civil szervezetben. Ott egész jó csapatszellem alakul ki, és a jellemednek is jót tenne (nőne az önbecsülésed, felelősségvállalásod, tapasztalatokat szereznél), ráadásul tényleg valami hasznosat is tehetnél.

Betörtetek egy ablakot, majd elszaladtatok... Ez milyen dolog? Ocsmány, meggondolatlan, gyáva, felelőtlen. és tisztességtelen (a "barátnőid" még veled is azok) Ha még ott maradtatok volna, hogy vállaljátok a felelősséget, akkor legalább bátraknak lehetett volna mondani.

2012. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy leírtad a korod. Nos ilyen idősen önkéntes munkát már simán vállalhatsz. Sok alapítvány szívesen is fogadna. És érdemes menni ifjúsági központokba, mert jelenleg a legjobb úton haladsz az elkallódás és az elbaltázott élet felé.
2012. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mégvalami: sok ikreknél - főleg ha hasonlítanak egymásra, szokás hogy kölcsönösen egymásra kenik a dolgokat, és ezzel a csínnyel ők képesek is elkerülni a felelősségre vonást, hiszen a tanárokat elbizonytalanítják. Az más kérdés, hogy ez meddig mehet, és mindenkivel szemben működik-e.

Azért még egy kérdés felvetődik bennem: milyen jövőképed van? Lesz-e valamikor lakásod, házad, mit szólnál hozzá, hogyha a te ablakodat hozzád hasonló gyerekek bedobálnák összefirkálnák, stb.? Akkor is nevetnél rajta?

Egyébként azt hiszem, hogy a Fővárosi Állatkertekben pl. lehet önkéntes munkát vállalni. hasonló korú fiataloknak is,

2012. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
egy kicsi kavicsot dobtunk be (olyat ami a játszótereken van) és nyitva volt az ablak!!! de amugy köszi
2012. júl. 23. 10:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!