Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől függ időérzékelésünk?...

Mitől függ időérzékelésünk? Mikor érezzük lassabbnak, gyorsabbnak az idő múlását?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 09:42
 1/4 Antimod ***** válasza:

Jó kérdés. Valószínűleg az élmények intenzitása határozza ezt meg: ingerszegény környezetben lassabbnak érezzük az idő múlását.

Továbbá ismert a "folyó-elmélet" is, miszerint ahogy öregszünk, úgy tűnik egyre gyorsabbnak az idő múlása.

2012. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez a szubjektív időérzékelés. ha jól érzed magad, sokkal kevesebbnek érzed az eltelt időt, de ha pl. unatkozol, akkor folyton arra gondolsz, hogy teljen már az idő, és ezért sokkal lassabbnak fogod érzékelni az idő múlását.
2012. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát attól függ milyen nap van: Például hétfőtől péntekig háromnegyed óra alatt telik el öt perc, de szombat-vasárnap öt perc alatt telik el fél óra.
2012. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, 24 órát akartam írni fél helyett, de még álmos vagyok xDD
2012. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!