Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek szóban, vagy...

Szerintetek szóban, vagy írásban könnyebb vitatkozni?

Figyelt kérdés
A "könnyebb" alatt azt értem, hogy nehezebben terelődik el a téma és kisebb eséllyel beszélnek el egymás mellett a felek, vagy maradnak ki fontos dolgok a beszélgetésből.
2012. júl. 24. 02:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Írásban


Mert szóban egymás szavába vághatnak az emberek meg össze is verhetik egymást ha nem bírják mérsékelni az indulataikat :D Írásban meg van idő átgondolni a dolgokat,én az írást preferálom

2012. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!


Igen, plusz aki élőben mondjuk nem merné elmondani az érveit, az írásban könnyebben megteszi.

... Viszont biztos láttál már te is fórumokat, cikkek alatt hozzászólásokat, amik egy ponton túl elmennek az értelmetlen vita irányába, és képződik 100 oldalnyi szöveg, amiben van hasznos információ is, de néha ember legyen a talpán, aki képes kiválogatni. Van, hogy ugyan azon köröket futják a végtelenségig, és nem lesz soha konklúzió. Hogy ilyenekre nagy esély van, szerintem nagy hátránya az írásbeli vitáknak, így a kényesebb témáknál jobb inkább a szóbeli beszélgetés "néha a kevesebb több" alapon.

2012. júl. 24. 02:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem hogy mire gondolsz,tényleg erre nem is gondoltam.Igen valóban eltolódhat egy vita így akár napokig is míg élőben lehet hogy 15 perc alatt lezajlana az egész dolog.Itt gyakorin is vannak olyan kérdések ahol akár több oldalon keresztül is vitatkozik két személy valamin
2012. júl. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írásban. xd
2012. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai.

Írásban ha valamit vitázol ,annak nyoma van és vissza lehet nézni,plussz van időd válaszolni rá szal kitudsz gondolni egy megfelelő választ ,de még is jobb szóban vitázni mert ott kevésbé tudnak hazudni az emberek itt a beszéd mellé egy kiaklakult kép is hozzájárul és itt viszont nincs idő gondolkodni ergo már nem is okos az aki nagyon okos,és lehet látni ha mikor kamuzik az illető ,már ha kamuzik és a reakciókkal is jobban lehet szembesülni.Szóval vitatkozni csak szóban érdemes mert az a legtisztább.

Üdv!

2012. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!