Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki itt regisztrál, "kommuniká...

Aki itt regisztrál, "kommunikál", vajon nem ugyanazt teszi kicsit másképp, mint a közösségi lapokon? Nem a végtelenül magányos emberek gyülekezete ez is, akik mindenáron szerepelni akarnak-beleérte magamat is-?

Figyelt kérdés

Átkozottul tetszett egy vélemény az egyik közösségi lapról:A facebook nagyon gonosz dolog. És igen, szerintem határozottan nem tesz jót a baráti kapcsolatoknak, se a családi kapcsolatoknak. Írásos alapon működik az egész, és mint tudjuk, a szó elszáll, az írás megmarad, szóval bármit kommentelsz valakinek, adott esetben kétszer akkora súlya lehet. Esetleg megbántod. Szóban ezt öt perc múlva elfelejted, vagy max két napig haragszol, de amikor a facebookon kommentál mindenki szeme láttára, az más kategória. Komolyabb, nagyobb vétek. Aztán ott van annak a morbiditása, hogy elő lehet szedni, hogy mit mondtál valamire 3 hónappal korábban, mert le van írva. Elszámoltatás, FBI, KGB, miegyéb. Nem arról van szó, hogy megtörtént és elmúlt. Megtörtént és még mindig ott van és bármikor az orrod alá lökhetik, hogy tessék, itt van. Elfelejt az ember beszélni másokkal, mert minden írásban van. A facebook és hasonszőrű társai alapvetően a fiatalság, a kamaszok területe volt élete hajnalán. Egyfajta szleng, egy bizonyos társadalmi réteg közege és nyelve. Most már mindenkinek van facebookja, a 8 éves húgodnak, a 45 éves apádnak, a 65 éves nagyinak, a tanárnőnek, a dékánnak. Döntse el az ember, hogy ez egy hivatalos fórum-e... Kiírhatom-e személyiségi jogok és szólás szabadság tükrében, hogy de hülye X tanár, akinek szintén van facebookja és látja, amit írok. Normális-e, hogy a nagymamám két lájkolt receptoldal között a hétvégi csont részeg fotóimat nézegesse? És egyáltalán, felkérhetem-e szomszédnak a töritanárt farmville-n? Teljesen összekeverednek az életterületek, elmosódnak a határok az emberek által betöltött szerepkörök között. Mindenki mindenki haverja? Anyukám előbb megtudja facebook-ról, hogy szakított velem a barátom, mint én? Valaki pont gyk-n kérdezte, hogy jogos-e, hogy intőt kapott, mert lehülyézte a tanerőt facebookon? Nincs olyan, hogy Ő a tanárom és nem bratyizok le vele, Ő meg a nagymamám és nem kell a bikinis sörösüveges képeimet lesnie? Nem jó ez az egész, ahogy van. Van családom, vannak barátaim, vannak kollégáim és tanáraim. Nem kell ezeknek a kategóriáknak összefolyni. Új illemszabályok lesznek? VÁlaszolnom kell-e a facebook-os meghívásra? Hát könyörgöm,nehogy már kelljen, a jóember kijelölte az összes ismerőst, talán azt se tudja, hogy köztük vagyok. Ha meg annyira jóban vagyunk, nehezére esne felhívni, vagy legalább egy három mondatos email-ben meghívnia? Felvegyem egy Kati tanárnénit én, vagy úgy illik, hogy ő jelöljön be? Nem agybaj? 10 éves kislányok bikiniben pózolnak és töltik fel a képeket facebookra, ahová alapból 13 éves kor alatt nem mehetnél. Normális az, hogy végignézze az igazgató nyaralási képeit a gyerek? Hogy úgy menjen suliba, hogy előző este nézegette a képeket, amin az igazgatóbácsi fürdőgatyában sörözött egy gyerekmedencében ülve? Teljes káosz, csoda, hogy feje tetején áll a világ?

----------------------------


2012. aug. 4. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

sajnos rengeteg dolog van ami megváltozott.. a 90es évek körül, mikor még én nőttem fel, a piros autókat néztük,tv-macit csodáltuk minden este, és a magyar népmesék történeteit szerettük. Nemvolt facebook, amin 12évesen kisminkelve magamutogatva találtunk lányokat... akkoriban még gyerekek voltunk..

és igen vmi megváltozott, ezen énis sokat elmélkedem... mások a jogok/ követelmények, életvitel, a média, az élet..

2012. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De, szerintem valamilyen szinten GYK-is ilyen...mondjuk én azért járok csak ide, hogy érdekességekről olvassak, néha tanácsot kapjak(de azok nem önismereti kategóriások..átlagos kérdések)...illetve, hogy tanácsot adjak, ha esetleg tudok:)


Elég borzalmas eredménye lett ennek a facebooknak...mindenben egyet értek amit leírtál..mind, mind hátránya a fb-nak...

Plusz a gyerekek a sztárok/modellek fotóit nézegetik nap, mint nap és úgy akarnak kinézni..és tesznek is érte sokszor..


Múltkor a buszmegállóba bnőmhöz odajött 2 lány..beszélgettünk majd elmentek..megkérdeztem, hogy melyik gimiből ismeri őket, erre azt mondta, hogy ők még 6.-osok...Nekem meg guvadt a szemem, hogy milyen ruhákban járnak, mennyi smink van rajtuk..na meg ha alapozó nélkül állnának a mérlegre vagy 3 kilót "fogynának" hirtelen..(persze magasak is volta e mellé)...a lényeg, hogy a 13 éves lányok több sminket nyomnak magukra, mint a felnőttek..ez már nevetséges..

Igaz, én beérem a szolid szemmel és nem használok alapozót, mert nem nagyon van rá szükségem..


Nem sok a korkülönbség a fb-os 13 éves generáció és köztem, de mégis mást jelentett nekem a kisgyermekkor mint nekik...Média és internet hatása alatt a sok tini..


Komolyan kíváncsi leszek a jövő generációjára...mire fognak visszaemlékezni a gyermekkorukból, mi lesz belőlük..


Amúgy én ezért sem töltögetek fel magamról olyan képeket..csak pillanat képeim vannak, de azok sem magánéleti jellegűek..

Elég szégyenlős vagyok ezen a téren..még az kéne, hogy a tanárok/nagyszülők/szülők azt nézegessék, ahogy a barátommal mi egyebet csinálunk..én nem vagyok olyan "nagy arc", hogy a közös képünket profilképnek berakjam:)


16/L

2012. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

énsem cicomázom ki a fb-om, van de igazából csak egyik ismimmel beszélek rajta, mert mobilról ez olcsóbb. De viszont mikor itthonvagyok, akkor inkább MSN-en beszélgetünk..és nemkell nézni a sok hülyének a képét ,meg a megosztásokat, egy hányadék a fb.. bocsi a szóért, de csak tönkretesz mindent, mindekit, a kapcsolatokat és a kor divatját..


igen ez sajnos mostanában divat lett: 15éves "rajok" bmx-eznek meg baseball sapesz, és ők a kemények vasatl hajjal ..

lányok: 13éves és kinéz a SMINK miatt 18-19nek... meg a bevásárló központokban csoportosan járnak a "ribik" mert ők attol menők ha mindenféle göncöt felvesznek, 6kiló vakolat és csoportosan röhögnek a lófogukkal . gyönyörű világ az ilyen :S

Nagyon kevés a rendes ember, a kivétel. DE VAN :) És ebben bízunk

2012. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtök véleményét köszönöm, mindegyikőtök hasonlóan vélekedik a kérdésről. Miután feltrettem, tovább gondolkoztam rajta, és arra jutottam, amit sokan elmondunk más dologokkal kapcsolatban is. Lehet jó a fb, lehet jó a gyk is. Attól függ, mire, hogyan, mennyit használjuk. Nehéz is ítélkezni, mert a jelenséget nem lehet kiragadni abból, amiról írtatok, hogy megváltoztott a világ. Nagyanyáink az akkori fiatalokon szörnyülködtek, mi pedig a mostaniakon, habár erősen negít iránbyba megy a világ, így a fiatalok is, sőt az erősen középkorúak is.Az biztos, hogy én már estem pofára, a net világa nem a valóság, a fb sem, de a gyk-en is jártam pórul a hülyeségem miatt. Bárki bármihez hozzájuthat, visszaélhet vele, és ez nem üldözési mánia. Ráadásul függővé tesz akaratlanul. KOmpromisszumot kötöttem magammal, lehetőleg ritkán használom, igyekszem bárhol, bármikor vállalható dologokkal megjelenni, vagy nem megjelenni. Amúgy sok ember számára van élet gyk, és fb nélkül is. Sokat lehetne erről filózni. Bevallom, én valahol talán magányos vagyok, pedig nem vagyok az. Barátságot idővel nehezen köt az ember, itt pedig bátran kérdezhetek. Tehát a gyk-nek biztosan picit több a haszna....de itt is figylő szemek kísérnek. A fb. már durvább. A szexualitás mozgatja az egészet, üresfejúség, fölöleges exibicionizmus. Mire fognak ezek a gyerekek emlékezni??? öncélú, barmolásokra, felületességre. Ez nem a szépségről, az meberiességről szól, hanem a kivagyiságról. Lehetne folytani, de nincs mit tenni, max. törlöm a regisztrációt. De minek is? Ha néha elszórakoztat, akkor mégis van haszna. Ördögikör
2012. aug. 7. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!