Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te hogy vélekedsz erről?...

Te hogy vélekedsz erről? Milyen érzések vannak benned?

Figyelt kérdés

Kicsit össze-vissza jönnek a gondolatok, meg nem is tudom jól megfogalmazni, amit érzek, de remélem érthető lesz. :) Mostanában szeretet és nyugalom van bennem. Szeretném ha minden ember szeretné egymást, és magát is. Én már teljesen megvagyok békélve a testemmel, szeretem magam. Másokat sem úgy nézek, hogy szebb vagy csúnyább, hanem csak az embert látom és nincsenek bennem rossz érzések irántuk. Semmi irigység, vagy szánalom. Szeretek flash mobokat nézni, mert az ilyen videók valahogy megmutatják, hogy mindannyian emberek vagyunk, és a világ nem is olyan veszélyes hely, mint amilyennek gondoljuk.

Néha elszomorít, hogy mennyi értelmetlen gyűlölet van a világban. Egyszerűen nem értem az embereket. Múltkor itt ment egy nagyon komoly vita arról, hogy egy férfinak le kell-e borotválnia a hónaljszőrét. Komolyan? A kérdésen lehet vitázni, például egészségügyi szempontból érdemes-e, de csak fröcsögő gyűlölet jött át a válaszokból... Szerintem minden embernek azt kellene csinálnia a testével, amit akar, ha ő úgy jól érzi magát. Szerintem nagyon fontos, hogy az emberek jól érezzék magukat. Ha több jókedvű emberrel találkozunk, nekünk is jobb kedvünk lesz, és végül is mindenki ezt szeretné, nem? Boldogan élni. Nyugalomban, megértésben...

Nem azt mondom, hogy ne gondolkozzunk a problémáinkon, mert akkor rossz kedvünk lehet. A problémákat meg kell oldani. De sokkal egyszerűbb lenne jókedvvel megoldani őket, vagy jókedvű és segítőkész emberek között.

Hányan vagyunk még így? Hányan vágyunk ilyen emberek társaságára?

Tudom, nincs konkrét kérdés, de szerintem nagyon sok mindent hozzá lehet fűzni a dologhoz. Kíváncsi vagyok a válaszokra. :)



2012. aug. 12. 02:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves válaszoló, mondjuk elég késő van már, ráadásul majdhogynem egy órával később írok, mint te a kérdést... dehát, a válasz bármikor jöhet, szerintem. :D


Nézd, amiket leírtál, azoknak természetesnek KELLENE lenniük. Az az igazság, hogy ahol mi most élünk, ott nem lesz sokkal jobb a helyzet soha, ahogy ezt az eddigi évek megmutatták. És ez nem fröcsögés, mielőtt annak gondolnád, egész egyszerűen realista gondolkodás, nyitva szemmel járás, de ezt te is tudod.


Flashmobok. Régebben sokat néztem őket, és igen, szerencsére vannak még emberek, akik tudnak előítéelek nélkül élni, az embert embernek nézni, és nem egy halom divatos ruhának, és esetleg azalapján ítélkezve. Vagy egy fiúnak bal fület kilőve elítélni egyenesen buz1nak... és sorolhatnám napestig sajnos.


Az igazat megvallva, amiket leírtál, az egy tökéletes világ lehetne, társadalmi szinten, emberek-emberek közötti szinten is, mindenhogy. Az emberi kapcsolatos is jobbak lennének, és nem ilyen elhanyagoltak. Mondhatni a fele a gondoknak (ha nem több) megszabadulna mindenkitől.

Egyébként normális gondolkodás a kulcs szó. Ritka az ilyen, értelmes ember, mint például te is.

A probléma ott kezdődik, hogy elég sok ember van (80-90% legalább, szerintem ennyit már lehet többségnek nevezni) aki már a kérdésedet is kiröhögné, egyrészt hogy ilyeneken gondolkodsz, hogy tudsz fogalmazni. Hogy egyáltalán eszedbe jutnak ezek a dolgok, amik egyébként nem is lennének elhanyagolhatóak, de ezek belénk lett nevelve, akár média, akár szülők, akár bármi más által.


Kicsit késő van, így nagyon sok tekervényes gondolatot nem tudok már hozzáfűzni, de ami tény, és aminek nagyon örülök, hogy rajtam kívül is vannak olyanok, akik ilyen ALAP HOZZÁLLÁSsal nézik a világot, a dolgokat, mindent.

Elfogadja önmagát, a tulajdonságait. Külsejét-belsejét. Csak ehhez is kell egy szint. Nem baj, én azért nem bánom hogy ennyi a nem normális, mert maradt még pár, aki igen. Itt gyakorin is van egy-kettő, élőben kicsit bonyolultabb az ilyesmit - ilyen embert kiválogatni, de nem lehetetlen, sőt. :)


Szerintem majd egy privátot írok is neked valamikor, mert jó, ha pozitív ember vagy. Ez az a pozitív gondolkodás, ami sokakból hiányzik.

2012. aug. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nagyon hiányoznak az ilyen pozitív és normális, kedves emberek a környezetemből, mint te. Néhány azért van, de úgy látom, az egész országban hiány van az ilyen emberekből. Elég kevesen vannak, akik az emberben csak az embert nézik. Jó érzés tudni, hogy vannak önmagukat és másokat is elfogadó emberek.

2012. aug. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!