Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Sértődékenység

Mit csináljak? Sértődékenység

Figyelt kérdés
folyton megsértődök mindenkire,összeesküvés elméleteim vannak folyamatosan,hogy mindenki utál,ha valaki viccesen beszól akkor is megsértődök,elmartam magam mellől egy csomó barátom emiatt,és nem tudok vele mit csinálni,valaki beszól valamit egyből sírni tudnék,valaki csúnyán néz akkor felhúzom magam rajta és napokig zavar a dolog,folyton úgy érzem mindenki csak hibát lát bennem,megsértődök és utólag rájövök hogy nem volt annyira komoly..de mindig későn..mit csináljak hogy ne legyek ilyen sértődékeny?:S
2012. aug. 25. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nehéz válaszolni.

Igazából elhatározás kérdése, el kell döntened magadban hogy tulajdonképpen te nem fogsz megsértődni.

Én már hónapok óta igyekszem a szociális, társadalmi fóbiáimból kikecmegeregni amiket még anyám plántált belém.

Tűzijátéknál jöttem rá a technikára :)

Útközben rosszul voltam hogy mennyien vannak körülöttem.

Belegondoltam hogy tulajdonképpen mindenki így érzi magát, megnyugodtam tőle.

Tűzijáték közben elémállt valaki, rögtön felment a pumpa.

Belegondoltam hogy amit ő kitakar ott amúgy sincs látnivaló, és hogy én is biztosan kitakarok valaki elől valamit.

Érdekes mód rögtön lenyugodtam, a továbbiakban nem is zavart.

Ha megpróbálsz ilyen esetekben tudatos lenni, könnyen és gyorsan változtathatsz.

Ahogy észreveszed hogy kezd rossz kedved lenni és megsértődtél, gondolkozz el rajta hogy érdemes-e ezen rágódni.

Ha nem, akkor egyszerűen felejtsd el :)

Amit mindig tanácsolok, pszichológus ismerősömtől tanultam: ha ideges vagy, automatikusan befeszülnek az izmaid.

Ha tudatosan ellazítod őket, visszafelé is hat a mechanizmus :)

Sok sikert!

2012. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ:)
2012. aug. 25. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl nagy az igazság érzeted. Ez lenne a normális, de a mai világban... minden fordított
2012. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen ezt más is mondta,de nem tudok vele mit kezdeni..:S,köszönöm a válaszod :)
2012. aug. 25. 15:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!