Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Beteg lennék? Mi bajom?

Beteg lennék? Mi bajom?

Figyelt kérdés

Ismerősöm picit szégyenlős. Illetve inkább csak magának való, csöndes, nyugodt ember. Én úgy láttam, hogy fél és nem mer beszélni. Ha kérdezik, akkor alig tud kinyögni pár szót...


Ez lehet, hogy rohadtul nem igaz, és eddig sem volt az, csak én láttam így, de akkor is: annyira szeretném sulykolni bele ezt a dolgot. Szóval valamiért azt akarom, hogy ott legyen egy kis nyomorékként, aki felett állok (még ha ez sehol sem igaz, mert én sokkal nagyobb gyökér vagyok).


Tehát legalább csak a látszat legyen meg. :D


Valamiért baromi jól esik, hogy nem én vagyok az egyetlen gyökér ezen a világon, akit jól ismerek. Valamiért kéne mellém egy nálam gyámoltalanabb ember. Őt meg úgy érzem, kezdem elveszteni, és kezdek kétségbe esni emiatt. Magammal nem tudok törődni, másoknak meg mindenért képes vagyok odaszólni, főleg ha megsértik az érzéseimet (mert érzékeny egy lelkem van, az tény).


Mi bajom lehet? Kisebbségi komplexus? Ne mondjátok azt, hogy szimplán csak idióta vagyok! Még a végén erre is berágok.



2012. szept. 1. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megsérteni, de ez tényleg valami komplexus vagy személyiség zavar lehet. Legbelül úgy érzed, hogy "túl gyökér vagy, nem vagy elég jó, satöbbi", ezért kell neked egy nálad is gyengébb ember - így megnyugszol, hogy nem te vagy a "leggyámoltalanabb".
2012. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!