Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vannak országok? Miért...

Miért vannak országok? Miért vagyunk államokba "gyömöszölve", csak a nyelvi eltérések miatt?

Figyelt kérdés

állandó versengés tart a világba, hogy ki a jobb, de ez még hagyján a háború az ami borzasztó nagy energia pazarlás...


miért is?! hogy az egyik államnak több legyen mint a másiknak, és akkor mivan


miért nem lehet az országok határaira egyfajta értelmetlen elkülönítő falként tekinteni ami csak rosszul befolyásolja az embereket, amitől értelmetlen negatív eszmék alakulnak ki bennünk amit örökké erősítünk egymásban(én nem, de körülöttem mindenki), hogy így úgy magyarok vagyunk meg milyen sokat köszönhetünk őseinknek


hát bakker emberek vagyunk, méghozzá olyan emberek akiket olyanok irányítanak akiket mi pénzelünk, úgy is mondhatnánk pénzeljük őket, hogy kicseszhessenek velünk..

adózunk az államnak, fenntartjuk, mert meglincselnek ha nem tesszük...

miért nem inkább növekedünk együttesen minthogy egymással versengünk, ja hát persze mert mindenki többet akar annál amilye van,pfff akkor itt azt hiszem sosem lesz béke ezen a bolygón

ez már egy kicsit más téma, ugye milyen undorító?!



2012. szept. 2. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért vannak országok, amiért megyék, városok, városrészek, csoportok, családok... mert emberek vagyunk. A kérdésedre mindemellett nincs egyértelmű magyarázat, azonban ha érdekel a téma, javaslom, hogy a szociológiában kicsit merülj el, rengeteg olvasnivaló van, és jobban rá fogsz látni a miértekre.
2012. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Államra szükség van. Az államot igazgatni kell. Az államokat többségében egy (kivételesen két, avagy három) nyelven igazgatják, ezért vannak országok (a hatalmi és nemzeti szempontok csak dobnak ezen). Ha világállam lenne, azt is uralná valaki.
2012. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

azt nem értem, hogy miért nem lehet anélkül élni, hogy valakit szolgáljunk(pl államot, vagy azt akiket az államok szolgálnak)

csak akkor tud uralkodni valaki, ha vannak követői, de miért kell ilyet csinálni, miért nem lehet úgy tisztelni valakit hogy nem nyaljuk a seggét és egyenlőek vagyunk.

ezt miért nem lehet megtenni világméretekben?

2012. szept. 2. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert vannak emberek, akik nem képesek a vezetésre. Hogy mégis ők vezetnek, az már más tál tészta. Én soha, semmit nem szervezek meg, de hallgatok a szervezőre, és minden jó is lesz.
2012. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 masszázscucc válasza:

Hosszú filozofálgatásod (ami kitűnő, mert látszik, hogy gondolkodsz) utolsó bekezdésében a kulcs. Maga a versengés a növekedés mozgatórugója. Emiatt alakult olyan változatossá az élet a földön. Természetes kiválasztódás és evolúció. Erre épülnek. Mondhatnánk, hogy ez a BIOS.


Ugyanis mindez visszavezethető a kezdetekhez, az élet kezdetéhez. A legelejét még nem ismerjük teljesen tisztán, de elég is az egysejtűektől nézni. Milyen együttműködés képzelhető el köztük? Én majd kevesebbet eszem, hogy jusson neked is, vagy nem eszlek meg, hogy te megehess? Aki jobb volt az szaporodott, az örökítette tovább genetikai anyagát. Nem tudom, hogy ebből egyenesen érthető-e, hogy így genetikailag kódolva van a verseny? De kódolva van.


Tehát mivel a kód ül a legmélyebben, így azt nem lehet felülbírálni mondjuk egy "értelemmel" sem, mivel az abból nőtt ki.


Minden erre épül. Az "értelmünk" is. Ha a szőke nős villamosos viccel hasonlítom, akkor az egymással versengés a sín. Így hiába szeretnénk lécci, lécci, lécci, jobbra kanyarodni, ha a sínek balra visznek minket.


Tudom, gáz! (Boldogok a tudatlanok.)

2012. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állam nélkül nincs társadalom. Az államokat zömmel az azonos nyelvet beszélők alkotják.
2012. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az EU-t pont azért hozták létre, hogy kevésbé legyenek hangsúlyosak an nemzetállamok.

A sok rossz mellett van jópár előnye is. Pl. szabad munkavállás és tanulás külföldön, vámmentesség, szabad utazás, egyenlő jogok...

2012. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(Elméletben) egyenlő jogok.
2012. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5.-nek igaza van a versengés az oka mindennek hiába tagadják sokan mi is csak állatok vagyunk csak nagyobb ego-val xD
2015. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!