Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kisebbségi komplexus?

Kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés

Középiskolai haverommal akárhányszor beszélgetek interneten, mindig kissé erőszakos... mintha uralkodni akarna a másikon. Néha mond vicceseket is, néha úgy érzem "színes személyiség"... de ez el is múlik, amikor valami megbántja a lelkét és kiakad, mint egy elmebajos. Szóval alapjában véve valaki rendes vele, de olyat mond neki, amit nem szívesen fogad (nem feltétlen anyázás, vagy durva paraszt beszólás és oltás), túl komolyan veszi az egészet és képtelen szó nélkül tűrni. Szóval egy normális ember csak röhög rajta/visszaszól valamit, aztán vége, minden megy tovább. Ő megsértődik, kitörli a másikat, napokig nem szól a másikhoz, ha valamin besértődik.


Mindig mondja, hogy mit kéne csinálni... elmenni ide, elmenni oda, csinálni egy szervert, amin játszani kéne, aztán semmi sem lesz belőle. Alszik rá egyet és vége az egésznek, másnap másképp gondolja. Egyszer utálja az embereket, aztán meg akarja váltani a világot. Kicsit szélsőséges. Szóval nagyon sértődékeny, de ha ő ugat be, azt idővel általában megbánja, és pátyolgatja a másikat, akinek beugatott; pozitív érzéseket táplál felé. Komolyan sokszor, mintha maszkot hordana... nem értem ezt a gyereket. Azt meg pláne nem, hogy ugye előítéletes, valakiről megállapít valamit, aztán alig szól a másikhoz, merthogy "égő", de ha az a másik kedves vele, RÖGTÖN mást mond. És ezeket nekem is elecsetelte. Szóval szinte mindenkit az adott viselkedése alapján ítél meg "véglegesen". Nagyon szélsőséges hangulatingadozásai vannak.


Évekig tűrtem a baromságait, de már vége. Hónapok óta úgy érzem, nincs miért hallgatnom. Fárasztó és sokszor ijesztő (beteges). "Megizzasztja a lelket." (?)


Angol vizsgát sem tudta méltósággal, erősen várni. Amikor érezte, hogy mindjárt sorra kerül, egyre nagyobb lett a szája és remegett. Körülnézett, kereste a másik tekintetét, valamiféle megerősítést. Miután átesett rajta, könnyes szemmel és szinte mozdulatlanul, megmerevedve feküdt le a székekre és rakta magára és az arcára az újságokat. Ott feküdt 1 percig, mint egy csöves, aztán remegve, könnyezve KÍNRÖHÖGÉSBEN tört ki.


Meg egyszer gipszes kézzel jött be, azt mondta, valakit úgy arcon vágott, hogy be kellett gipszelniük. xD Máskor meg gézzel bekötött kézzel, mert "gördeszkázott" és elesett. Mindenki tudta, hogy poén, ő is úgy adta elő, de csak nekem mondta, hogy mi volt valójában. Hazafelé villamoson kinyögte (de azt is csak azért, mert látta, hogy nem izgat a dolog, meg ő maga), hogy a tacskóját valaki "felrúgta", mert odamászott a lábához, erre ő úgy arcon vágta a másikat, hogy megsebesedett a keze. Direkt nem kérdezgettem idővel és akkor látszott meg, mennyire fontos, hogy valakinek elmondhassa a dolgait.


MINDIG KELL MELLÉ VALAKI, akitől MEGERŐSÍTÉST KAP a lelke. KÉPTELEN egyedül hazamenni. Megőrül a magánytól. Emberek nélkül (legyen az akárcsak internet) nem tud hosszabb időt tölteni, belebolondulna.


Meg a kiskutyája kiszaladt az autók elé az útra és később azt mondta, MINTHA MEGÁLLNA A VILÁG. Leblokkol, úgy megijedt. Erről beszélek... minden ember megijed, de ő ennyire szélsőségesen reagál sokszor a dolgokra. Otthon jön igazából elő nála ez az egész. Mondom, mintha maszkokat viselne és ez fájna neki. Nem tudja megtartani a személyiségét, mintha szétesne néha. Ismerősök előtt persze mindig próbál vidámnak tűnni. Pl. egyszer elkísértem boltba, vett 1 vekni kenyeret, kiette a belét, a külsejét meg felhúzta az öklére, belevágott 3-mat a falba, az porzott és röhögött mint egy elmebeteg állat. Mondjuk az vicces volt... :DDD De az is egy olyan nap után, amikor olyan történt a kis lelkével, hogy ezt LEHETETT ELŐRE LÁTNI, hogy ilyen lesz. Ki fog valami törni belőle.


Mitől lehet ez? Kisebbségi komplexusa van? Nagyon szélsőséges sokszor a hangulata. Egyszer ölni tudna az idegtől és bosszúból, meg gyűlöli a másikat, máskor pátyolgatja és szeretgeti és akkor tényleg aranyos és rendes, jófej gyerek. Ez szinte mindig a másik hozzáállásától függ + hogy hogy éli meg az adott helyzetet. SZÉLSŐSÉGEKBEN. Nem mondanám, hogy depressziós, valami más... de mi?


Semmiképpen sem pszichopata, azok alig reagálnak valamire, ami nem érdekük. Meg nincsenek ilyen szélsőséges dolgaik. Pl. kiskutyája "felrúgása" miatt egy pszichopata/szociopata pont, hogy semmibe veszi (mert tényleg az), nemhogy majd emiatt csapjon meg valakit úgy, hogy az elessen. PLÁNE NEM "ÁLL MEG AZ IDŐ", amikor a kutyuli berohan a kocsik közé (veszek újat és kész/nem is kell kutya nekik...). Nyomorult lélek.


20/f.



2012. szept. 17. 01:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, és egyszer magyarórán József Attila kapcsán a Borderline-személyiségzavarról volt szó. Tanár tudatta velünk, hogy kövi órán komolyabban szó lesz a betegségről. Ő ezt ellógta, ez várható is volt...


Borderline-zavaros? Nagyon jól esne segíteni neki, amikor tudtam, csak segítettem rajta és próbáltam "visszahozni az életbe" lelkileg, mert láttam, mekkora szenvedést okoztak neki dolgok. Amit pl. ugyanúgy mindketten átéltünk, én alig vettem fel, ő meg tisztára kiakadt lelkileg. Ha nem tudta kiönteni a lelkét, látszott rajta, hogy kezdett megőrülni.


Idővel, amikor már untam és semmi újat nem tudott mondani, már csak játszadoztam vele igazából... magamban meg röhögtem rajta.

2012. szept. 17. 01:06
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja még valami... ha nem szólok hozzá, zaklat. Nem folyton, de vannak kitörései. Szóval ha kellenék neki, mint megerősítő, lelki társ a nehéz pillanatokban és nem vagyok ott, másnap feljön és csönget.


Aztán megint, mint egy elmebajos, jön és csönget aztán elfut.


Be is vallotta, hogy öccsével együtt egyszer megtette ezt velem. Értitek, fel se veszem, de azt hiszi, tesz bármit is ezekkel a baromságokkal.


Mintha része lenne az életnek, hatással lenne a másikra, de mégse. Furcsa nagyon. Mindent az alapján ítél meg és vonja le a következtetéseket, hogy élte meg az adott pillanatot. Ha nem, később kijön belőle valahogy. És igen, ismerek NORMÁLIS EMBEREKET, akiknek nincs pszichés gondjuk, azokkal is történnek dolgok (sokszor durvábbak, mint vele) mégsem reagálják le ilyen szélsőségesen.


A legjobban talán azzal lehetne leírni a lelkiállapotát, hogy ha pl. úgy köszönsz el tőle, hogy érezze, hogy fontos Neked, akkor minden OK a továbbiakban. Ha bunkón/beszólva, sértően, akkor kiakad és sértegetés lesz a vége. Kénytelen voltam kitörölni idővel, mert nem bírtam ezt a nagy "érzelemlavinát", ami belőle jött... szerencsétlen lófejű gyökér.

2012. szept. 17. 01:19
 3/5 anonim válasza:

Mindig mondja, hogy mit kéne csinálni... elmenni ide, elmenni oda, csinálni egy szervert, amin játszani kéne, "aztán semmi sem lesz belőle. Alszik rá egyet és vége az egésznek, másnap másképp gondolja. Egyszer utálja az embereket, aztán meg akarja váltani a világot. Kicsit szélsőséges. Szóval nagyon sértődékeny, de ha ő ugat be, azt idővel általában megbánja, és pátyolgatja a másikat, akinek beugatott; pozitív érzéseket táplál felé. Komolyan sokszor, mintha maszkot hordana... "


hasonló típus vagyok én is, magam sem tudom mitől van ez, de már észrevettem ezt magamnál, nem egyszer vannak dühkitőréseim is. meg hasonló dolgok, nem kell le írnom hisz te is le írtad, magamba is ezt látom de nem tudom miért és mitől van, pedig full ugyanez a tipus vagyok egy két dolog max ami nem vall rám, de a többi igen. én is kíváncsi lennék mitől van ez

2012. szept. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző voltam 18 F még azért annyival kiegésziteném, hogy azért ilyen hülyeségek pl a kenyeres, meg a becsöngetés az ilyenek azért rám nem jellemzőek.
2012. szept. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is ilyen vagyok amit leírtál kérdező, és nem tudom hogy miért van ez
2012. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!