Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Írói válság: tudom az egész...

Írói válság: tudom az egész történetet, de képtelen vagyok megírni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindig ez van velem. Az egész történetet jól ismerem, minden párbeszédet, fordulatot, de egyszerűen nem tudom megírni. Ha mégis próbálkozok vele, nagyon rosszul sikerül. Ennek ellenére szinte naponta jutnak eszembe jobbnál jobb sztorik.
2009. júl. 31. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el magad, ne erőltesd. Hallgass kedvenc dalokat például. Menj egy olyan helyre ahol dolgozni tudsz, és megszáll az ihlet. Kéz és lábtörést (nem tudom hogy ez nem csak a színészekre vonatkozik-e). Más szavakkal: Sok szerencsét, írj majd hogy haladsz.
2009. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Akkor ne írj! Ilyen egyszerű! :D


Egyáltalán nem MUSZÁJ regényt írnod, ha nem megy, senki nem kényszerít.


Amúgy is, szinte már mindenki azt hiszi ebben az országban, hogy MUSZÁJ könyvet írnia... Miért?!

(X megszüli első gyerekét és rögvest könyvet ír a gyereknevelésről, baba-konyháról, kiad 3 mesekönyvet, ha végképp semmi ötlete, akkor kiadja a Baba-naplót, amit 9 hónapon át írogatott : "Drága Naplóm! Ma 2x hánytam reggeli előtt, este kicsit émelyegtem...") Épületes olvasmány mindegyik... :-P


Nem mindenki tud JÓL ÍRNI, ez egy kivételes képesség, még a jó történet is kevés, ha az írás nem fordulatos, érdekfeszítő...


Csinálj valami mást, hátha az jobban megy! :D

2009. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok író, majd csak leszek (lehet lepontozni, kedves előző), szóval még nem igazán tudok tanácsot adni regényírásról. Azt ajánlom, nézz utána, a beholder kiadó honlapján vannak interjúk J. Goldenlane-nel, aki nagyon jó tanácsokat ad kezdő íróknak is.

Nem lehet, hogy már kiélted a közlési vágyadat? Velem is ez volt, elmondtam valakinek és az egész egyszerűen már nem tudott érdekelni. Nem lehet, hogy túl sokat árultál már el belőle? Vagy mi a baj? Egyszerűen nem tudod elkezdeni? Mert akkor viszont olvasni kell előtte, nem sokat, csupán párszáz könyvet...

2009. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Próbálkozz nagy vonalakban, lehet elsőre nem fog menni, de egyre jobban belejössz. Vissza fog jönni az ihlet:)

J. K. Rowlingról olvastam, hogy a HP hetedik köteténél nála is ilyen problémák voltak, mégis kilábalt belőle:)

2009. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Van aki csak hobbiként ír, hogy szórakoztassa magát...

Amúgy engem is megindít a zene. :)

Hajrá! :))

2009. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom megjelentetni könyvben, a netre raknám fel. Megfogadom az előző tanácsokat, és aki tud még vmit, az ne tartsa magában! :D
2009. aug. 3. 11:01
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Kevés alkohol,és össze fog állni az egész:)
2009. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
nőzzél. vagy old meg a lelki problémáid, rakd rendben az otthoni dolgokat...
2009. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az alkohol tényleg lehet megoldás? Ha ez jó, akkor jó a fű is XD

A nőzés már csak azért se jöhet szóba, mert lány vok, de nembaj, értem a lényeget.

És köszi mind2töktől a választ!, sőt, még a többiektől is, meg akik még ezután fognak írni! :D

2009. aug. 3. 20:43
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkoz el a karaktereken. Futtasd le magadban, a történetet mint egy filmet.


És írj egy vázlatot ahol leírod ezeket. Majd miután leírtad azok után javisd ki, bővisd.

2009. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!