Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted te az agyad hány...

Szerinted te az agyad hány százalékát használod és hogy tudnál ezen javítani?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek nem pedig a tudományos maszlagra....

2012. szept. 20. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezt értsem úgy, hogy mennyire használom ki a bennem rejlő értelmet? Mert akkor azt mondanám, 10-15 százalék. Javítani nem tudok rajta, ellenben ha valami érdekel, vagy többre van szükségem, sokkal jobban tudok teljesíteni, ezért gondolom, hogy kis figyelemmel többre lennék képes.
2012. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy átlag ember 4-5 százalékot használ, szóval még mindenkinek van hová fejlődni. Állítólag a zsenik használják a 10-12 százalékot. Ebből kifolyólag szerény személyem sem használhat többet 6 százaléknál, de igyekszem javítani rajta. Neked mi a véleményed?
2012. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szerintem 5 vagy 6 százalékát használom. De lehet, hogy egy kicsit sokat írtam. Javítani tudok rajta tanulással, odafigyeléssel.
2012. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én olyan 70-80% körül használom ki magam, ha 100% az, amire még képes lennék, ha teljes erőbedobással dolgoznék. A többi meg lustaság, és élni akarás. Ha 100%-as a feladataimra koncentrálok, miért éljek? Nem azért akarok élni, hogy mások boldogok legyenek, hanem hogy én IS az legyek.
2012. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
90%

"Arra vagyok kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek nem pedig a tudományos maszlagra...."


ez esetben hogy érted a "hány százalékot"?... szerinted az ember "érzi", hogy mennyit használ ki, mennyit nem?...


(mint a válaszokból is látható, nehezen tud az egyszeri mezei válaszadó szabadulni a szokásos 5-10%-os "tudományos maszlagtól"...)


(és: ami tudományos, az miért maszlag? jó, tudom, hogy van egy ilyen kifejezés, de inkább "áltudományos maszlag" volt az eredetileg, csak "elferdült"...)

2012. szept. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A saját skálámon nap közben úgy 10-15%. Ha álmodozok, akkor 40-50%. Ettől feljebb ritkán megyek. A tudományos részt nem tudom.
2012. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
'Egy átlag ember 4-5%-ot használ'- ez egy urban legend,forrását több embernek- köztük Einsteinnek is- tekintették. Ha valóban agyunk teljes potenciális kapacitásának ilyen elenyésző(a 10-20 szintén ez a kategória)részét használnák, tulajdonképpen életképtelenek lennénk. Csak a legalapvetőbb életfenntartási funkciók (légzés, keringés, stb) több, mint 20%-t dolgoztatják az agynak.
2012. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, elnézést, elírtam a végét: nem 20%-át, 80%-at. De aktív állapotban gyakorlatilag az agy egészét használjuk. Amit növelni lehet, az a szinapszisok száma - logikai játékok, pl sakk, nagyon jók erre.


Ja, most látom, 'tudományos maszlag'. Bocs, ezt nem értem. Mit tekintesz tudománynak és mit maszlagnak? Mert ez így ellentmond egymásnak.

2012. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak ugy halkan megjegyzem hogy ha az agyadnak több mint 70 százalékát használnád egy idöben akkor egyszerüen elájulnál...
2012. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, miért ájulnál el?

A '10%' tényleg mítosz:


[link]

[link]

2012. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!