Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi a "jobb",...

Szerintetek mi a "jobb", vaknak születni vagy megvakulni?

Figyelt kérdés
Az osztályban volt egy kis eszmecsere hogy melyik jobb talán és melyik még annál is rosszabb.Többen,köztük a tanár is azt vallotta hogy látni azután balesetben vagy betegségben elveszíteni a látást talán kicsit jobb, mert akkor pl.látta már a családját,látott már szép tájakat stb... Szerintem pedig vaknak születni annyiból jobb hogy valamilyen szinten hozz szokik az ember ahhoz hogy nem lát és természetessé válhat a számára .De ha pl. én láttam tagnap a családomat,balesetet szenvedtem és ma már nem látom és tudom hogy többé nem is fogom látni,hát szerintem a szívem szakadna meg... Tudom hogy mind a kettő borzalmas de kíváncsi lennék a véleményetekre.

2012. szept. 28. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
talán az kicsit jobb, ha balesetben vakult meg.. bár belegondolva az is szörnyű, hogy látta már anyját apját stb és SOHA többé nem láthatja, hallhatja őket érezheti stb, de látni nem :/
2012. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sweeney válasza:
100%

El sem tudom képzelni azt, hogy milyen vaknak születni és úgy leélni egy életet. Talán tényleg jobb vagy legalábbis könnyebb lehet, ha valaki születésétől fogva vak. Így a szagok, illatok, hangok alapján képzeli el a világot és úgy is álmodik. Nagyon érdekes lehet.

Vakon talál párt, esetleg munkát, barátokat, akik elfogadják és szeretik. Neki biztos úgy teljes a világ, ahogy van.

Viszont ha valaki megvakul, elveszíti az állását, lehet, hogy a párját és az is elképzelhető, hogy néhány barátját is. Egy ilyen tragédia után talpra állni, teljesen új életet kezdeni nagyon-nagyon nehéz lehet.

Egy látó ember nem tartja csodának a napfelkeltét, a pókhálón megcsillanó harmatot, az ablakon a jégvirágot, a szerelme szemében a szenvedélyt, szeretetet, a gyermeke arcán látott huncutságot. Mindez számára természetes, a mindennapi élet velejárója. De ha egyszer elveszíti onnantól kezdve folyamatosan benne lesz a hiány, a vágyakozás és, hogy mennyire szeretné látni azt a napsugarat.

Egy születésétől fogva vak emberben nincs semmiféle hiány.

Mi a jobb? Ha sosem születik gyereked, vagy ha igen, de meghal.. ?

2012. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rat Poison ***** válasza:
100%
Pontosan, nézőpont kérdése. Tapasztalat terén élet közben "jobb" elveszteni a szemvilágot, a lélekre nézve pedig megszokni nélküle.
2012. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy idôben nagyon sokat gondolkoztam rajta és oda jutottam, hogy szerintem jobb ha vakon születik.
2012. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha megvakul , mert ha valaki aztmondja hogy pl ez zöld tudja miről van szó, vagy ha mondanak valakit neki akit ismer az arca jut eszébe... és ha megvakul egy idő után ugyanúgy felerősödnek a más érzékei, mint ha vakon születik... Biztosan jobb megvakulni, habár azt elég nehéz feldolgozni... de hosszú távon jobb. Persze mind a 2 nagyon rossz ...
2012. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de szerintem talán jobb ha vaknak születik.Mert ha megvakul akkor nagyon nehéz megszokni,beletőrödni hogy nem lát már semmit szerintem.
2012. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

el se olvasom, örülj neki, hogy nem vagy vak és kész....

minek ezzel problémázni, arra jó, hogy meglásd, hogy milyen király is látni, de semmi egyéb

2012. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!