Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért érzem úgy néha mintha...

Mért érzem úgy néha mintha magas intelligenciával rendelkeznék miközben enyhe fogban értelmi fogyatékos vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magamat mintha nem egy hétköznapi enyhe fokú értelmi fogyatékos Autista volnék.


Iskolai tanulmányaim alatt nem voltam átlagban kitűnő tanuló az évégi bizonyitványban 8 évet számitva, nem voltam rossz tanuló sem ennek ellenére OKJ Szakmám Számitógépkezelő és Használó.


Volt olyan időszakom Szakképző iskolai tanulmányaim 2 éve alatt elfejtettem átolvasni az anyagot utoló percekben egyszer átolvastam 4 db A/4 nagyságú anyagot. Legrosszabb jegyre számitottam az dolgozat felmérőben. És ennek ellenére 4-5 jegyem született soha nem kaptam 1-2 jegyet a 2 évem alatt. Riktán csúszott be 3 jegyem. Legjobb tanuló voltam.


Valahogy úgy érzem jobban meg tudom magamat értetni szociális téren különleges gondolkodású emberekkel nem egy hétköznapi emberekkel.


Olyan érzésem van más vagyok a többi embernél valamiben jobbat érdemlek az életől lehet van egy tehetségem pl a filozófiában stb.



2012. szept. 29. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyhe foGban?:) Szerintem nem kell önmagadat mindig kategorizálni.Nem kell se a fogyatékossággal törődni (feltéve ha tényleg van),de jobbnak sem kell magadat tartani a többi embernél.Az a lényeg,hogy az ember magából mindig kihozza a maximumot,nem az,hogy másoknál jobbak,vagy rosszabbak vagyunk.Elnézést kérek,ha nem ilyen választ vártál!
2012. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nos, akkor tisztázzunk pár fogalmat: az autizmus és az értelmi fogyatékosság két külön kategória. Nekem Asperger-szindrómás gyermekem van, IQ-ja az extrém magas tartományban van, tehát abszolút nem értelmi fogyatékos, viszont szociálisan az.

Ha meg tudod értetni magad "szociális téren különleges gondolkodású emberekkel", akkor az önmagában kizárja az autizmust, ugyanis az autisták alapvetően senkit nem értenek igazán, ez a fogyatékosságuk lényege.


A tanulmányi eredmények nem minden esetben tükrözik az értelmi képességeket. A legtisztább az lenne, ha felvennének veled egy IQ-tesztet, abból egyértelműen kiderül, hogy értelmi fogyatékos vagy-e, vagy magas IQ-jú (a kettő kizárja egymást, az értelmi fogyatékosságnak ugyanis velejárója az átlagon ALULI IQ).

2012. okt. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mérték az IQ-mat 20 éves koromban és 86 IQ lett úgy érzem igen gyenge eredmény számomra.
2012. okt. 5. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát az bizony átlag alatti IQ.Ez pedig kizárja azt,hogy magas IQ-d legyen.
2012. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ne is haragudjál 3. válaszoló nem érzem magamat átlagon alulinak az intelligenciámmal.


Vannak még páran akik 160 IQ rendelkeznek még sem tudnak annyi IQ-val rendelkeznek.


70 IQ alatt számít egy ember értelmileg korlátozottnak.

2012. okt. 6. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A 86-os IQ az semmiképpen nem magas. Abban igazad van, hogy 70 alatt minősül valaki értelmi fogyatékosnak. 100 az átlag, de mondjuk a 90-110 közötti tartományban beszélhetünk átlagos IQ-ról, alatta alacsony, fölötte magas...

Ez alapján pedig semmiképpen nem magas az IQ-d, de nem is vagy értelmi fogyatékos.

Más kérdés az EQ, azaz az érzelmi intelligencia. Írtad, hogy a szociális érzékenységed jó, az EQ inkább ezt méri, nem az intelligenciát. Hivatkoztál a kérdésfeltevésben az autizmusra: autiknak az EQ-ja nagyon alacsony, időnként magas IQ mellett, tehát pont az ellenkezője annak, amiről te írsz...

2012. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az számít,hogy te minek érzed,az előző válaszoló is szépen leírta,hogy 90 alatt mindenképpen átlag alatti az IQ.És úgy van,a 86-os IQ nem értelmi fogyatékosság,de én ilyet nem is állítottam.De én nem azért mondtam,hogy átlag alatti,mert ezzel le szeretnélek minősíteni,hanem mert ez tény.Viszont nem hiszem,hogy az embereket az IQ alapján kellene megítélni.
2012. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!