Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, ha gyakran elszámoln...

Normális, ha gyakran elszámolnivaló van önmagammal? Mindig agyalok hogy jobb legyen valami, nem vagyok elégedett, kételkedem a döntéseimben hogy biztos jól döntöttem-e.

Figyelt kérdés
Mindig ugyanott lyukadok ki, de ujra és ujra előjönnek a gondolatok, sokszor ugyanaz.
2012. okt. 15. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gyermekkorodban a szüleid beléd plántálták az ilyen maximalizmust, hogy mindent, mindig a legeslegeslegjobban csinálj meg, a legeslegeslegjobb legyél, gondold át ezerszer, milliószor, mert különben...

Hát nem kellemes az ilyen, nyilván érdemes átgondolni amiket csinálsz, de amikor így pörgeted rajta az agyad, újra és újra, hogy jaj, biztos jól tettem-e, az pont ellenkező hatást vált ki. Nem tudsz koncentrálni, ha állandóan kételkedsz.

Annyit tehetsz, hogy megpróbálod tudatosan megakadályozni ezt a 'túlpörgést'. Oké, átgondoltad, ahogy tőled telik, és kész, teszed a dolgod.

2012. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!