Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az egyik legrégebbi kérdés:...

Az egyik legrégebbi kérdés: Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, egy olyan ember aki hamar dönt, sokat nem rágódik a kérdéseken. Ezt már 4 éve kérdezgetem magamtól de most már ideje választ találni. Magamban sokszor megvitattam, kérdeztem a környezetemet, teszteket töltöttem ki, fordultam már szakemberhez is.. Szóval tudom, hogy ezek után nem túl hasznos itt kérni tanácsot de próba szerencse.. Nos képességeim terén mindenhol ÁTLAGOS. Jó tanulónak tartom magam, de tudom, hogy nem bírnám meg az infó vagy mérnöki egyetemet. Az építészet nagyon távoli vágyam de mivel nincs Romániában magyar nyelvű építészeti egyetem meg sem fordulhat a fejemben. Román nyelvű egyetem szóba sem jöhet. Nem tudok románul túl jól, nem szeretnék egyből megbukni. Szeretem az informatikát is de csak alapszinten. És az infó egyetem is túl nehéz lenne számomra. Gondolkoztam számítógépes grafikán. Tudok valamennyire rajzolni de annyira nem, hogy rajzegyetemre bejussak. A humán tantárgyak távol állnak tőlem. Filozofikus alkat vagyok de nem tudom szavakba önteni gondolataimat, esetleg képekbe de ahhoz több tudás kell. Ha még van kérdésetek a képességeimet illetően bátran tegyétek fel. Nos próbáljunk meg valamit kisütni!

2012. nov. 4. 19:49
 1/8 TOXIC. válasza:

talán segíthet

[link]

2012. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen de ezt már áttanulmányoztam..
2012. nov. 4. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Picit meg kell próbálni a lehetetlennek látszót. Nem azt mondom, hogy menj olyan szakra, ami tuti nem fog menni, de aminek esélye van, azt próbáld meg.

(Uhh nekem is mennyi jó szakot kellett mellőznöm, mert nem menne... mindegy, sajnos kell.)

A korlátaiddal legyél tisztában, a "tudom, hogy nem bírnám" néha túlzás!! És egy közepesen nehéz infós v. mérnöki szakot se bírnál?


Melyik szak áll közelebb a szívedhez?


Mit csinálsz szabadidődben? Min gondolkozol? Az építészeten kívül?


Ha meg építészet: miért nem jössz át az Anyaországba? Nekem pl. van erdélyi csoporttársam, sőt! Gimiben is volt kárpátaljai osztálytársam.

Belsőépítész?

2012. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

diplomás munkanélküli


ha akarsz valamit kezdeni az életeddel, tanulj 2 nyelvet és irány külföld. kb fél év alatt röhögve visszafizeted az iskolaadót. legjobb ha eleve külföldön tanulsz.

2012. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TOXIC. válasza:
marhaság.. Mármint Romániábol tényleg lehet hogy külföldre kelle menni (pl Magyarország), de a válaszoló szerintem Mo-ra értette, hogy itt kell hagyni..
2012. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
van egy halvány C tervem (A és B tervem sincs:D), hogy reklámgrafikán tanulnék tovább.. nem tudom bejutok-e. megéri-e a felkészülést ha úgy sem jutok be.:/
2012. nov. 8. 21:33
 7/8 TOXIC. válasza:
Hát felkészülhetsz, ha érdekel a dolog, ha a kitűzett évben nem is, akkor egy évvel később már biztos bejutsz.
2012. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is Romaniaba elek(Erdelyben).

Csinalj ojant amit szeretsz, nekem pl hobbibol kezdtem el elektronikazni es mara mar abbol szeretnek megelni, vagy programozasbol.

En nem szeretnek kulfoldre menni, itt szulettem, szeretem itt.

2013. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!