Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy a nálam...

Mit csináljak, hogy a nálam ostobább emberek önmegvalósítása ne csűrje fel az agyamat és semleges maradhassak, tudatmódosító szerek használata nélkül?

Figyelt kérdés
26 vagyok, de már annyira kifinomult az antiszociális hozzáállásom, mint egy 60 évesnek. Ez gáz. A legtöbb embert unom és utálom. Mit tehetnék ez ellen?

2012. nov. 5. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Nézz körül mélyen önmagadban, mert ott van a nagy probléma, nem a külvilágban
2012. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
antiszoc vagy akkor miért foglalkozol egyáltalán más emberekkel, és azzal hogy azok mit csinálnak?
2012. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Antiszoc vagy vagy csak rohadtul eleged lett, hogy mindenki másnak (pl.: akik nem is tesznek érte, vagy nincs annyi tudásuk hozzá) sikerül minden, neked meg semmi sem?

Őszintén, tényleg iszonyat sok hülye van a világon és mivel nem tudunk mindenkivel toleránsan viselkedni (és nem is lehet) ezért ezek az emberek idegesítőek számunkra.

A megoldás nagyon egyszerű, de sajnos mégsem olyan egyszerű.

Valahogyan meg kellene találni azokat az embereket, akik hasonlóan gondolkodnak, illetve közös érdeklődési körrel rendelkeznek. És velük megpróbálni barátságot kötni. Sajnos ez egyre nehezebb, mert egyrészt nyilván ők is csalódtak már az emberekben, másrészt mert egy rakás ilyen barommal való találkozás után az embernek nincsen kedve haverkodni/társaságba menni.

2012. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1- lehet, hogy igazad van, elgondolkodtam ezen és arra jöttem rá, hogy túl sok mindent tartok magamban, valószínűleg ezért érzem magam sértettnek és haragosnak sokszor.

ssx44 - bp-n lakom. Óhatatlanul hallom mások beszélgetését, és a magyar ember csak hőbörögni tud, semmi egyebet "hát én biztos nem, mondtam is neki, majd jól szétütöm, meg különben is kiezte" ha nem viszel magaddal zenét egy útra ezeket hallod mindenhol, not joke, meg az önfényezést. Lehet, hogy csak üldözési mániám van, de olyan mintha a legtöbb beszélgetés nem a beszélgető feleknek szólna, hanem kifelé a többieknek. But Why? Egy áramkimaradás alatt az életét megtudod a gyökérnek a trolin, anélkül, hogy kérdezted volna, mégis neked is mondja. A boltokban a gyökér neked megy miközben bámulja a termékeket, mert annyira elvarázsolja az áru, hogy mikor felréved azt hiszi az enterprise-ról jöttél teleporttal. A kisgyerek jön az úton és te kerülöd ki, mintha neked lenne érdeked, hogy ne menjetek egymásnak. Már mindenki kiskirály. Engem ez nagyon frusztrál, mert én nem így lettem nevelve, én ha így viselkedtem, akkor rám szóltak.

#3- igazad van, vannak barátaim, velük jól meg is vagyok, de pl már nem járunk sehova, mert mindenhol a harsányság, felszínes jófejkedés, önmarketing megy. Én péntek vagy szombat este nem dolgozni akarok, nem értem mások miért? Mert szerintem az önmarketing ugyanúgy munka és a legtöbben ezt teszik az összes helyen túlüvöltve egymást, hogy az az adott lány engem vegyen észre stb.


valószínűleg csak öregszem, úgy butul a világ is, és a végén én leszek a skizo arc

2012. nov. 6. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nézz körül mélyen önmagadban, mert ott van a nagy probléma, nem a külvilágban"


aztán jött a herceg, megcsókolta, és csipkerózsika felébredt álmából...


"Valahogyan meg kellene találni azokat az embereket, akik hasonlóan gondolkodnak, illetve közös érdeklődési körrel rendelkeznek. És velük megpróbálni barátságot kötni. Sajnos ez egyre nehezebb, mert egyrészt nyilván ők is csalódtak már az emberekben, másrészt mert egy rakás ilyen barommal való találkozás után az embernek nincsen kedve haverkodni/társaságba menni."


ez így van

szerintem fölösleges ezen erőlködni.

évek alatt, ha szerencsés vagy, pont el tudsz kapni valakit, aki még eléggé vágyik társaságra, de már nem egy átlagbirka és a nézeteitek is egyeznek. akik nyitottak, idióták, akiknek meg van eszük, elzárkóznak a világ mocska elől.


"valószínűleg csak öregszem, úgy butul a világ is, és a végén én leszek a skizo arc"


ez van, változik a világ, efelé tartunk. az egész rendszer egy öngerjesztő hazugságélet, ma már nincsenek gondolkodó emberek.

szerintem szervezzetek valami értelmes programot: kirándulás a természetbe, vagy filmezés 4 fal között. ahol más társaságok is vannak oda nem érdemes menni.

2012. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!