Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mennyire tekinthető normáli...

Az mennyire tekinthető normálisnak, hogy 19 évesen egy 35 fős társaságnak nem tudok felolvasni anélkül, hogy ne verne jobban a szívem?

Figyelt kérdés

magyar órán, ha felszólít a tanár, hogy olvasson mindenki pár mondatot, és rám kerül a sor, akkor mindig ha meghallom a nevem, akkor egy időre mintha megállna a világ körülöttem, és elfog az érzés, hogy " na nee, ez biztos nem lehet igaz", aztán pár másodperc múlva feleszmélek, hogy de ez igaz, és kezdek olvasni kissé furcsa hangon mivel zavar a szituáció, és alig várom már, hogy vége legyen, meg nehogy belekeveredjek valami szóba,


ha meg beszélni kell akkor annyira nem zavar, akkor is jobban zavar mint ahogy látom a többieket mennyire zavarja, de az már elfogadhatóbb...


olyan rossz, hogy sokszor belekavarodok a szavakba, valamit rosszul mondok, félreolvasok, ilyenkor még rosszabb, mert csak elkezdenek röhögni


lesz nekem normális életem, ha ennyi idősen van egy ilyen gondom?



2012. nov. 28. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Hogy normális-e nem tudom, de nekem 30 évesen sem megy az ilyesmi. Már megszoktam.
2012. nov. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adapter007 válasza:

Ne foglalkozz semmivel, csak olvass!

Lehet még kevésszer csináltad. Én is ugyan így voltam sulis koromban. Legyőzni teljesen nem sikerült, pl ma is izgulnék, ha teljesen idegen társaság előtt kéne felolvasnom, de ismerős társaság előtt nem lenne gond. Ne hagyd, hogy elterelje bármi is a figyelmedet.

2012. nov. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No panic, baby. - Igen ez normális, nyugi, viszont kevés az önbizalmad, csupán. Próbálj gyúrni önbizalomra. Nem vagy kevesebb a többinél - ezt tudatosisd. Ha röhögnek, röhögj velük te is, ....igy megmutatod, hogy nem zavar, hogy hibáztál, - még ha zavar se mutasd ki nekik.

Az önbizalom része az, szerintem, hogy felvállalod önmagadat. Bármilyen is vagy....nem vagyunk legyártott gépek. Személyiségek, emberek, egyéniségek, különlegesek vagyunk.... De az elismerési vágyakozás mindenkinél egyforma. - Próbálj meg kizárni mindent ami zavar, a szövegre figyelj csupán, lásd előre a szavakat...én másodikos, alapiskolás koromban szebben olvastam mintegy diplomás például. - Láttam a szavakat előre, hamarabb minthogy kiejtettem. -Elhiszed ?

2012. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ám nem kell stresszesen venni, ha felszólitonak hogy olvass....veheted erősitésnek, kihivásnak is. Minden az, aminek látni akarod. Csupán felfogás kérdése az egész. Ha szólitják a neved, próbálj igy érezni - Na végre. Majd én megmutatom, hogy kell ezt. / Határozottan/.
2012. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen voltam.19 évesen kiálltam 10 ember elé oktatáson és meg sem tudtam szólalni.Csak néztem és dadogtam.


Gyakorolni kell és menni fog!Az elején egy kínzás lesz,nekem is az volt,de már simán kiállok 50 ember elé is.

2012. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!