Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek jobb társaság?

Hogyan legyek jobb társaság?

Figyelt kérdés
Az a gond velem, hogyha társaságban vagyok nem beszélgetek, visszahúzódó vagyok? Hogyan küzdhetném ezt le? Tehát egyszerűen nem jönnek a beszédtémák, nem kapcsolódok bele a társalgásokba. Ötleteket, tapasztalatokat szívesen olvasnék.
2012. dec. 7. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig azt mondták, hogy hallgatag vagyok. Aztán életemben először 19 évesen kaptam meg, hogy milyen aranyos, fecsegős is tudok lenni - társaságfüggő. Ha úgy érzed majd egy közegben, hogy a mondanivalód értékes, te is kinyílsz majd, hidd el.

Nem az a legjobb társaság, aki beszélgetés közben túlharsogja a többit. Elég, ha ritkán szólalsz meg, de az olyan, hogy odavág. :)

2012. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó ezt látni, hogy nem csak én vagyok így. A baj csak az, hogy úgy érzem ezért nem is keresik a társaságom..
2012. dec. 7. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nézd... leküzdeni csak valami gátat, blokkot lehet. Először döntsd el, mi a gyökere annak, hogy hallgatag vagy. Nagyon nem mindegy, hogy egy belső, vagy egy külső tényező tesz csendessé.


Úgy érzed, hogy van mit mondanod, de nem teszed? Ez valóban probléma, önértékelési zavaraid lehetnek. Ezt vagy pszichológus kezeli, vagy te kell, hogy tréningezd magad. "Értékes vagyok, fontos vagyok, a gondolataim számottevőek, a véleményem meghatározó lehet." Ezt kell tudatosítanod magadban.


Ha viszont úgy érzed, hogy nincs is mondanivalód a számukra, akkor az nem a te hibád, hanem mint az én esetemben, a közegé. Akkor olyan társaságot kell keresned, akik érdekesek a számodra, és akiknek te is érdekes vagy. Közös hobbi, közös érdeklődési terület fűz titeket össze, közös témáitok vannak.

Mivel klubok nincsenek, vagy nem igazán vannak, sok esetben így marad az internet - keresni kell egy olyan fórumot, ahol téged érdeklő téma körül gyűlnek az emberek. Ha van MIRŐL beszélnetek, te is meg fogsz szólalni, akár egy élő találkozás esetén.


Így már segítettem kicsit...? :)

2012. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, nagyon sokat :) köszi!
2012. dec. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!