Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetem le a félelmem...

Hogyan küzdhetem le a félelmemet, hogy ne féljek így télen akár már fél 5-kor hazafelé jövet csak mert sötét van?

Figyelt kérdés
Sosem bántottak az után, viszont egy alkalommal követtek - nem, nem csak beképzeltem, tényleg követett egy férfi és a rendőrségtől kértem segítséget. ezért nem lett semmi szerintem. Azóta nagyon félek a sötétben hazajönni, pedig ez nem azt jelenti, hogy hajnalban kolbászolok minden nap haza, hanem mondjuk most így télen már ugye 5-kor sötét van, és ilyenkor is rettenetes érzés :S Mindig félek... Pedig belül tudom, hogy ez nem normális. :( Hogyan küzdhetném le mindezt a régi rossz élmény miatt? Külvárosban lakom, de nem szoktam olyan jelentős távot azért megtenni a belvárostól, mert annyira nem kieső rész, sőt sűrűn lakott. 21L
2012. dec. 9. 02:52
 1/9 anonim válasza:
Maradj otthon.
2012. dec. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél gázsprayt, gázpisztolyt vagy más legális cuccot amivel megvédheted magad.

Ezen kívül járj el valamilyen küzdősportra.

Telefonodon beállíthatsz gyorshívót rendőrségre stb.


Helyedben erős gázsprayvel kezdeném...

2012. dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van borsspary-m, de nem illegális.
2012. dec. 9. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítségét kellene kérned.
2012. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem például van sötétség fóbiám,emellé fokozottan szorongtam és paranoid vagyok,segítségre volna szükséged,majd gyógyszerre amíg szükséges,de te magad is tehetsz a javulás érdekében,én például úgy oldottam meg a sötétségtől való félelmemet hogy az ágyamat körbevettem szekrényekkel,ezek után már nem látok árnyékokat,nyugodtan tudok aludni.Javaslom még hogy sose kerüld ki a félelmed tárgyát,ha nem nézel vele szembe akkor nem fogsz tudni átlépni rajta sohasem,még egy jó tanácsom van,a gondolataidnak ereje van,ha pozitívan használod és ismételgetsz megfelelő megerősítést az segíthet,vedd ezt komolyan,ne lásd őrültségnek,higyj benne hogy javulni fog az állapotod.Ha beszélgetni akarsz írj nyugodtan üzenetet,én már több alkalommal jártam pszihiáternél,van tapasztalatom.
2012. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A félelmem tárgya az, hogy erőszak érhet. Szerintem ezzel nem lehet szembenézni, legalábbis nem tudom, hogyan. Nem a sötétségtől félek, csupán az a helyzet, hogy sötétben könnyebben áldozattá válhat az ember - akkor is sötét volt, mikor követtek -, hiszen akkor kevesebben járnak, kevesebbet látni...
2012. dec. 9. 23:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem is egyszer az Auchan-től egészen mellékutcáig, ahol lakom, követett egy ember, sötétben, én is azóta félek. Amikor pedig sötétben kell járnom, próbálok úgy tenni, mintha nem félné, magabiztosan előre nézek, felemelem a fejem (nem beképzelten). A magabiztos embereket kevésbé szokták "bántani".

14/l

2012. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy mitől félsz hanem hogy félsz,ez szorongás,amit gyógyítani kell.


Például én úgy gyakoroltatnám magam hogy egy kedves ismerősömet megkérném hogy kövessen mindvégig az utamon,persze sötétben és kissé elhagyatott helyeken is végigmennék direkt.Néha távolabb,néha közelebb volna hozzám.én ezt próbálnám,ha nem válik be másítanák rajta.

2012. dec. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a gázspray nem biztos hogy olyan nagyon biztonságos dolog, azért legtöbben, ha mondjuk megtámadják ,szerintem nem tudná használni,nekem anyám venni akart, de lebeszélték róla az eladók.
2012. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!