Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi baja lehet? Hogy lehetne...

Mi baja lehet? Hogy lehetne rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm több accountról írogat, egyik közülük a 78%-os (Ray Jason - ha jól emlékszem).


Ebben egy hidegvérű emberi érzések nélküli 17 éves pszichopatát próbál alakítani, aki homoszexuális.


Van, ahol egy 19 éves Németországban élő tanuló, dühkitöréses magyar lányt.


Miért csinálja ezeket? Disszociatív személyiségzavara van? Borderline-szindrómás, de amiatt ennyire sok személyiségnek kéne kialakulnia?


Igazából IRL egy senki, gép előtt érzi magát valakinek, ha tönkremenne a kis gépe, vagy valaki leöntené egy pohár hideg vízzel, akkor olyan durva fájdalmai és kétségbeesése, pánikbetegsége lenne, hogy senki sem tudna rajta segíteni.


Ezt meg kéne előzni. Hogy lehetne? A gép tartja életben, szó szerint. Van kiskutyája, jár kondizni, ja igen és amióta konditermes haverja van, azóta alakult ki ez a 78%-os... ha megint elveszti őket, megint jönnek újak, megint kialakul új?


Nagyon ragaszkodó személyiség, egyedül képtelen intézni a dolgait. Mindig kell legyen mellette valaki, akitől megerősítést kap az érzékeny kis lelke. Ilyennek született...


JA ÉS HA NEM JÖVÖK FEL VALAHOVA IRKÁLNI, AHOL EMBEREK VANNAK, AHOL KAPCSOLATOT TUDNA VELEM TEREMTENI VALAMILYEN SZINTEN, AKKOR KÉTSÉGBEESIK, ELVESZETTNEK ÉRZI MAGÁT, TELEFON -> ZOLIKA... ENNYIRE HIÁNYZOM NEKI. KÉPTELEN FÉL ÉVE LESZÁLLNI RÓLAM. NYOMORULT EGY LÉLEK, AZ BIZTOS.



2012. dec. 9. 15:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Nagyon erős kisebbségi komplexusa van, megdicsérték, hogy okos, mert 5-ös dogákat írt vizsgák előtt, az alatt 4, ő meg egy "Pff... nagyon." -nal reagálta le az egészet. Mindig ezt csinálja.


Hazafelé menet meg kijön belőle a sok baromság, a szorongás és terheli a másikat.



Milyen a kisebbségi komplexusban szenvedő ember?


1. Bizonytalan – minden mozdulatát megkérdőjelez. Jól mondtam? Nem jól mondtam? Felváltva visszahúzódó és agresszív.

2. Döntéseit megbánja – „elvegyem feleségül vagy ne”?(Szókratész: válasza: „akár elveszed, akár nem, úgyis megbánod”

Döntést, felelősséget szereti áthárítani másra.

3. Szorongó – érzi hogy valami baj van, de ezt magabiztosság látszatával kompenzálja . Igyekszik elhinni minden hazug hízelgést.

4. Sértődékeny – a legkisebb bántást sem felejti el. Olyan mint a vadgesztenye: kívül szúrós, belül keserű. Vagyis: boldogtalan!

2012. dec. 9. 15:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Pl. amikor angol szakszavakat használsz vele szemben, akkor érezni leginkább... a szorongás, minden, ami felgyülemlett benne, "rád dobja", magára mérges ilyenkor amúgy, csak képtelen beismerni.
2012. dec. 9. 15:38
 3/3 Nagilum ***** válasza:

Nos, ez nehéz ügy. Annyit viszont mondhatok, hogy nem vagy az orvosa, hanem a barátja.

Légy vele, ez a legfontosabb. Hatalmas áldozat elviselni a hülyeségeit, és minden elismerésem, mivel úgy látom, hogy azért érdekel, mi van vele.

Tudom, nem sokat segítettem, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy létezik kielégítő válasz...

2012. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!