Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Üresnek érzem az életem,...

Üresnek érzem az életem, üresnek érzem magamat, talán nem érdemlem meg az életet, talán meg kellene halnom, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, és félek mindentől, bár családom van, párom nincs. Közel a harminchoz férfiként egyre jobban egyedül érzem magam, és a munkámba fásultam, ami ráadásul nem is hoz sokat a konyhára. A körülményeim jók, van mit enni van fedél a fejem felett, mégis hiányzik egy társ, és hiányoznak az ember i kapcsolatok. Úgy érzem képtelen vagyok a boldogságra, és a hosszabb távú örömre. Nem tudok felhőtlenül gondolni a jelenemre a múltam ra és a jövőmre. Világvége hangulatom van kétnaponta pedig nem hiszek a 2012-es jóslatban sem meg semmi ilyenben. Úgy érzem a társadalom nem fogad be és én nem akarom, hogy a társadalom befogadjon, elemnek érzem magam egy távirányítós autóba és nem érzem a szabadságot. Úgy érzem megöl a társadalom és a civilizáció, és megmérgez az anyagis világ, és az anyagias társadalom, az önző embrerek és az állanrdó reménytelenség és kilátástalanság. Lelkileg összetörtnek érzem magam, és félek mindentől és mindenkitől de legfőképpen magamatól! Legszívesebben eleludnák és soha nem ébrednék fel többet ebben a világban.

Tudom hogy velem lehet a baj, de mégis mi, és mihez kezdhetnék ilyen állapotban, és mi motiváljon a jüvőre nézve mikor nem érzem, hogy bármi jó is várna rám! :(

Pszichológusból nem kérek, és sajnálkozásból sem, köszönöm ha valaki értelmesen próbál majd hozzászólni, de mivel ezt én érzem, csak az tud esetleg érdemben véleményt írni erre aki hasonló cipőben jár vagy hasonló érzésekkel el és fekszik minden nap mint én!



2012. dec. 10. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
találj egy célt az életedben és hagyd abba a nyafogást.
2012. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a bj, hogy ez már nem nyafogás. Sokmindenen túl vagyok már. Diplomát szereztem, vállakozásom is volt/van, és megy ahogy megy, mehetne jobban is, de nem anyagi javakra vágyok, inkább lelki és immateriális javakra, olyasvalamire ami boldoggá tenne, de nem találom a megfelelő utat, és úgy érzem, hogy folyamatosan egyhelyben toporgok és csak elszállnak az évek felettem. :(
2012. dec. 10. 22:59
 3/16 anonim ***** válasza:
A jövőt,nem lehet jósolni,csak tippelni! De leírnád,hogy jön ide a világvége tudatod?
2012. dec. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Neharagudj,de én hiszek Istenben! Aki ilyesmin gondolkodik az állt... Nem hisz! Csak azt tudom mondani,nekem az unokatesóm lett öngyilkos,mert az anyukája rákos volt,a végén hitt,hogy meg gyógyítják,de csalódott az emberekben,és még kitudja még mi miatt! Mindene megvolt,barátnője is volt. Csak a világ gonoszsága járt a fejében,de arra már nem gondolt,hogy nagyon szereti mindenki a családban a családnak kell élni,akik még élnek,és nem megnehezíteni evvel,a szerettei életét! Nem azért születünk,hogy elpusztuljunk,hanem azért,hogy örömöt,szeretetet adjunk azoknak,kik megérdemlik! Ha feladjuk a harcot,sose jövünk már rá mi lett volna,ha... A boldogságért küzdeni kell,néha bele kell törődni,az élet kemény,de csodálatos lények jönnek létre-e világon! Miféle helyen élünk mi? Ezek az apró örömök,azért hogy esélyünk van élni! Az univerzum végtelen nagy,mi mégis élhetünk! A sorsunk a kezünkben van! Csak te döntheted el,mi az amire vágysz! A szeretet a legfontosabb! Gondold végig! Nem helyes!
2012. dec. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Keress,egy lányt magadnak sűrgőssen,mert ez már tényleg szeretethiány jelei! Küzdj meg a félelmeiddel. Csak 1x élünk,mégis mit veszíthetsz? Ami késik nem múlik! Küzdj meg a szerelemért,tégy kihívást magad elé!
2012. dec. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne félj a pszichológusoktól, arra vannak,hogy őket kérdezd,és nem gyakorin. Van egy pszichiáter,aki öngyilkos akart lenni,de nem tette! Azóta segít a hasonló helyzetbe került embereken. Őt kéne felkeresned!
2012. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
keress társat magad mellé
2012. dec. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Jézus :) ***** válasza:

A 4-esnek teljesen igaza van.


"Jézus mondta: Aki megismerte az életet és halált talált, az nem méltó az életre." A várva-várt "paradicsom" karnyújtásnyira van tőlünk. Az élet gyönyörű. Igazat adok abban, hogy a társadalom, és az egész rendszer rosszul működik. Rabszolgák vagyunk egy szabadnak nevezett Világban. Ezt csak az tudja igazán , aki már dolgozik.Pénz az úr. És egoista a Világ.

A szeretet az élet értelme. Ha szeretsz, azt is kapsz vissza. Egy személyt nem lehet szeretni. Mindenkit kell.

"Jézus mondta: Nyomorult a test, mely egy másik testen csüng, és a lélek , mely e kettőtől függ." Ne egy másik emberben találd meg életed értelmét. Mert ha netán egyszer elvested, többé nem leszel boldog. Az egészben találd meg. Vedd észre, hogy gyönyörű. A szerelem is jön majd. De nem keseredhetsz el. Mertaz csak az egód. Aminek miníg hiányzik valami, sosem elégedett. Csak akkor az, ha elismerik, magasztalják, felnéznek rá. Erre igazából azonban nincs szükség.

Ülj le! Nézz magadba. Nézd kívülről a dolgokat. Ne éld bele magad! Mintha csak szemlélő lennél. Látod? Nincs is probléma. Minél többet nézel saját belsődbe, annál világosabb lesz minden.

2012. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amit leírtatok mind szép és jó, és tisztában is vagyok vele, és köszönöm a kommenteket.

Bizonyára egy társ sokat javítana a nagyon mély állapotomon, de ilyen lelki állapotban nem nagyon lehet párt találni, sugárzik rólam, hogy megteszem a napi teendőimet (és itt nincs szó lustaságról, mert sokat dolgozom), de bánatos vagyok, és levert, és kedvtelen és megfásult, miközben ezzel szemben volt olyan korszakom mikor egy életvidám, huncut és csajozósabb srác voltam, és nem szedtem fel a csajokat tucatjára de ha volt párom neki mindent megadtam és más lányok irigyeltek is tőle. Ez nem hencegés, mert ez a múlt, most a kutyának sem kellek, és úgy érzem magam mint egy szellem az emberek között, mintha tudomást sem vennének rólam, de sokszor érzem, hogy egymásról sem, és azt is, hogy ha kellek is, akkor is csak azért, hogy kihasználjanak az adott helyzetben, és miután megkapták tőlem amit akartak, már nem kellek, és elhanyagolnak. Ha adok magamból akkor legtöbbször semmit vagy csak minimálisat kapok vissza azt is csak egy ideig, aztán nem kellek senkinek.

Nem találok olyan párt magamnak, aki tényleg hasonló értékrendű lenne mint én és hasonló gondolkodású, nem profitorientált életet él, és nem csak azt nézi amim van ami rajtam van ami a zsebemben vagy a bankszámlámon van, hanem azt is, pontosabban jó lenne ha csak azt nézné aki én vagyok, testben és lélekben. Ráadásul nehezíti a helyzetet, hogy nem akarok olyan párt, aki nem tetszik külsőre és belsőre egyszerre. Lehetne olyan párom, akinek tetszem és nem bánná, ha több lenne köztünk haverságon túl, de én nem akarom mert nem vonzódom hozzá, aki meg vonzó számomra annak meg én nem kellek. Tudom ez folyamatos probléma mindenkinél, és ezt nem nyafogásnak szánom ez tény, nem kitalálom hanem tapasztalom.

Ismerem magam, és tudom, hogy nekem a cél az életben egy család lenen és nyugalom, nem harácsolás, nem pénzgyűjtés, hanem nyugodt családi légkör, feleség aki szép és jóságos és szeret, és egy vagy két gyerek akiket felnevelhetek és büszke lehetek rájuk. Lassan 30 vagyok és ezeknek a dolgoknak még a nyoma sem látszik az életemben és félek, hogy már nem is fog eljönni ez az egész és csak álom marad. :(

Karrierbn próbáltam megtalálni az örömömet egy ideig, de belefáradtam, értelmetlen haszonszerzés, és használhatatlan dolgok, csak azért tanulni és dolgozni hogy mégtöbb és mégtöbb pénzt keressek, vagy még magasabb befolyásom/hatalmam legyen stb.. nekem ez nem kell, nem vágyom rá, csak zavarna és nem is elégíti ki a lelki békémet. Nekem nyugalom kell, és valami olyasmire vágyok amit régen megtehettek az emberek, hogy egy jó nagy területen élhettek, kis földdel és erdőrésszel, patakkal, réttel stb. ahol senki nem háborgatta őket. Volt minden ami kell és semmi felesleges dolog. Egy idillt hajtok lélekben magamban, ami talán már nem létezik és soha nem is fog újra létezni. Ha valaki látta a "Farm ahol élünk" c. sorozatot az tudja miről beszélek. Az a világ már elmúlt, de még hasonló nyugodt és békés életet sem lehet már élni ebben a világban! Ezért írtam, hogy úgy érzem a civilizáció satuba szorít és lassan de biztosan megfojt. Persze ez idilli világképem sem ér semmit társ nélkül, család nélkül, mert egyedül ott is megbolondulnék! :(


A jelenlegi családom szeret és az élet velük/köztük jónak mondható, mármint nem lelki értelemben, hanem csúnyán mondva "vegetálás" szinten. Mindneki dolgozik/vagy tanul, pénzt hoz haza mindneki, együtt élünk és mindneki kiveszi a részét a dolgokból, de az emberi kapcsolatok otthon eléggé furák. Már gyerekkorom óta nagy szigorban élek, és sokmindenbe beleszólta a családom. A döntéseim és az életutam is ennek megfelelően alakult. Szeretem a családom, de sokszor azt kívánom bárcsak ne lenne családom és teljesen előröl kezdhetnék mindent egy tiszta lappal, és ne kellene megfelelnem senkinek csak magamnak és esetleg egy nőnek aki a párom. Egész életemben megfelelési kényszer volt bennem! Megfelelni Apámnak, anyámnak, és mindenkinek a családban, a tanáraimnak, a barátaimnak, a barátnőmnek, és az egész világnak, minden nőnek és férfinak akit csak megismerek vagy akivel találkozom, meg akarok felelni, és legalább annyira jó lenni mint mások, vagy arra törekedni hogy még jobb legyen. Ez folyamatosan frusztrál, és emiatt is vagyok néha magam alatt, mert magamat mindenkinél rosszabbnak érzem, csúnyábbnak, kevesebbnek, butábbnak és értéktelenebbnek, unalmasabbnak és gyengébbnek.

Ezek a problémák sodortak ilyen lelki állapotban és ahogy mondtam, ezt csak az tudja aki hasonló helyzetben él/élt mind én. Élek és jól vagyok és egészségesen és külső szempontból egy egészséges élőlény vagyok, de lelki értelemben üres és szomorú. A belső értékeimet nem tudom odaadni senkinek és nem tudok kivirágozni mert erre senki nem tart igényt, senkit nem érdekel, hogy vagyok vagy sem, vagy hogy mit tudok, ki vagyok és milyen vagyok. :(

2012. dec. 11. 09:54
 10/16 Skywalker33 ***** válasza:

Szia!


nem érzem a szabadságot....

A szabadság egy belső minőség, nem abból áll hogy biankó repjegy van a zsebedben állandóan.

Az élet végtelenül értékes és értelmes.

Azért születtél h olyat tegyél amit csak itt lehet és most megtenni: az első lépéseket a Minden felé.

Nem teória. Közönséges tény.

Húzz bele, keress egy spirituális iskolát és pedálozz hogy elérd a Föld elhagyásáhot szükséges sebességet, akkor majd megérzed a szabadság és az öröm Új ízét :)

Hajrá!

T :)

2012. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!