Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan erősíthetném a jellemem...

Hogyan erősíthetném a jellemem? 30F

Figyelt kérdés

Hogyan írjam, kissé "nyúlszívű" vagyok, de nem gyáva nyúl! Nem szeretem az erőszakot, életemben nem verekedtem még senkivel, nem is akarok. Tipikus jófiú. Az a fajta vagyok, akiben meglehet bízni, akire ha rábíznak valamit, azt el is végzi a tőle telhető legjobban. Kihasználnak emiatt a munkahelyemen (is, h a nőket ne is említsem). A volt cégem ügyvezetője állandóan feladatokkal lát el (amik elvégzéséért természetesen nem fizet), holott már nem is az ő állományukban dolgozom, több mint egy éve, csak egy épületben dolgozom velük, egy szinttel lejjebb, de más munkáltatónak. Persze a munkáltatómat nem érdekli, csak az, h az ő munkáját végezzem el amikorra kell, meg hát természetesen ő lát el fizetéssel, nem a másik. Ma megmondtam a másiknak a magamét szemtől szemben, mikor hozta nekem az újabb feladatot és számon kérően beszélt velem. Megmondtam, h nem csinálom meg most, mert nem érek rá, más dolgom van. Viszont nem tágított, csak mondta a magáét. Engem a feszültségtől már a sírás fojtogatott, a hangom el-elcsuklott, de nem sírtam el magam, csak kissé hadartam, rossz szokásom. Viszont elmondtam neki újra és újra, h megértse ha már elsőre nem sikerült neki. Végül feladta és mondta, h jó, akkor ne csináld meg, tehát azt hiszem végre megszabadultam tőle. De a vérnyomásom legalább kétszáz volt, és kapkodtam a levegőt, vert a víz, holott még nem is férfivel álltam szemben...


(Lehet, h nem tudok rögtön reagálni minden válaszra, de ha erre járok, természetesen megteszem. Előre is köszönöm a normális hozzászólásokat.)



2013. jan. 2. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy lelki okai vannak, hogy ilyen nehezedre esik kiállni magadért. Itt kéne kezdeni a változást. Ne értsd félre, nem "betegnek" tartalak, nem pszichológusra akarlak rábeszélni, de vannak alternatív, hatékonyabb módszerek, amiket érdemes kipróbálni. Nekem pl. jól bevált a kineziológia, tudom ajánlani. Nem változtat meg, ettől ne félj, de sokkal kevésbé lesz pl. probléma visszautasítani, hogy kihasználjanak.

Addig is hasonló helyzetben én próbálnám elkerülni, hogy indulatossá váljon egy-egy ilyen beszélgetés, mert az nem az erősséged. Inkább nyugodtan, racionálisan megértetném vele, hogy nem jogos a kérése, pl. "Ne haragudj, de miért velem akarod ezt csináltatni? Már régen nem dolgozom a cégednél." (Tudom, mondani könnyebb, mint megcsinálni.)

2013. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rátapintottál a lényegre, lelki bajaim vannak főleg (egy leginkább, de az jó nagy), ami miatt már nem esik jól lassan a puszta létezés sem. :( Köszönöm a válaszod!
2013. jan. 3. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezd el szépen mantrázni magadban, hogy ezek csak emberek. következmények pedig nincsenek.

tudod mi kellene neked?

kimenni az utcára és napi 3 ismeretlen emberrel beszélni bármiről. oké, tilos a vallás, politika és a szex, de ezeken kívül bármiről 10 percet. ők haza mennek, vagy a dolgukra és te is a tiédre.


a volt főnököd pont azért a VOLT főnököd, mert már nem tartozol neki semmivel. mi lesz ha nem csinálod meg? kirúg? csökkenti a fizudat? hogy? nem neki dolgozol.. ha annyira kell neki a munkád, akkor fizesse ki. ezt így nyugodtan megmondhatod neki. Megcsinálod a feladatot, de csak a saját feladatod után és plusz bérért, mert nem neki dolgozol.


remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vadidegen emberekkel beszélgetni bármiről is szinte lehetetlen az utcán. Maximum orvosnál, patikában, vagy bárhol ahol sorban állás van. Ott is leginkább az idősebb korosztály hajlamos beszélgetésre. Azért majd megpróbálom.


Szerintem most már leszállt rólam a volt főnökasszonyom. Megmondtam neki, h nem végzem el amire kért, mert más dolgom van és nem érek rá. Puffogott egy sort, utána kiment. Egy listát kért utána (mondván ha már nem csinálom meg, amire kért, adjak egy listát és az alapján megcsinálja ő), az nem sok időm vette el, kinyomtattam neki és befejeztem a közös munkát vele.

2013. jan. 4. 10:39
 5/9 anonim válasza:
Ez egy jellem,és nem lelki baj..Az emberek sokfélék és sok jellemel rendelkeznek,ezek általában a génekbe örökletesek már..
2013. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Blossom Bright válasza:

Hello! :)


Ha esetleg még máskor is ilyen helyzet adódik, hallgasd végig az illetőt, bólogass okosan és aztán csak annyit kérdezz: "Mennyit ér ez meg neked?"

:)


Ha nem ajánl fel egy számodra is elfogadható összeget, akkor csak annyit mondj: "Kevés."


Szerintem így hamar le lehet szoktatni bárkit is az ilyesmiről... :)

2013. febr. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Járj el focimeccsekre és hangos ordibálással biztasd a neked szimpatikus csapatot.
2013. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sanuár válasza:
Légy határozott, még ha nehezedre esik akkor is. Ha belül mást érzel az nem baj, de kivülről igenis lássék. Tudj nemet mondani udvariasan természetesen, hogy ne legyen sértő, vagy mondd hogy most nagyon el vagy foglalva, nincs rá időd. Ha utcán, esetleg sorbanállás közben neki állsz beszélgetni, nyugodtan beszélgess idős emberekkel, hidd el nagyon b arátságosak, sőt örülnek ha beszélgethetnek veled, nem csak a te korosztályod létezik. Még talál jó tapasztalatokat is szerezhetsz. Csak mindig udvarias legyél, azzal mindig sikert fogsz elérni. Egy idős nyugdijas hölgy vagyok, aki mindig szivesen beszélget fiatalokkal, és abszolut nem zavarja ha megszólitják, esetleg még véleményt is kérnek. Sok szerencsét :)
2013. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jellem benned van miért keresed? Neked nem a karaktereddel van problémád! Teljesen természetesen viselkedsz a körülményeknek megfelelően! Amit hiányolok belőled az a diplomácia,de ehhez idő kell amíg elsajátítod. Nem kell megvárni amíg kibuksz! Ha nem tartozol munkakörileg ahhoz aki még mindig viszi neked a melót akkor:elmondhatod neki,hogy munkaidőn kívül megcsinálod amiért te munkadíjat kérsz,biztos nem fogja többé hozzád vinni.Vagy nem szólsz egy szót sem,de az odavitt munkát úgy hagyod ahogy odatették neked! Felesleges dolog veszekedni,a szó maradandó nyomokat hagy! Mindenkit megértek abból a szempontból ha nem akar maga mögött felégetni mindent:nem tudhatod holnap lesz-e munkád és bevételed,nem ismerheted előre nem fog-e bosszút állni valaki rajtad..stb?
2013. máj. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!