Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én vagyok hülye vagy ez...

Én vagyok hülye vagy ez mindenkinél így van?

Figyelt kérdés

Szóval: érettségi után nem vettek fel álmaim egyetemére, így elkezdtem egy OKJ tanfolyamot, ahol szín ötös voltam mindenből, megjegyzem egész tanulmányaim során kb. mindenből 5 és 4 voltam, de az érettségi mégis pocsék lett.. Ez is egy elég nagy törés volt, mert én 12 évet tényleg végigtanultam, aki meg 2-es 3-assal átbukdácsolt az meg ötösre érettségizett és most ott tanul, ahol akar.

A felvételit megpróbáltam másodszor is, sikerült. Most viszont úgy érzem, hogy én ezt nem fogom tudni végigcsinálni. Nem azért, mert nehéz, vagy mert nem érdekel, nem szeretem. Hanem mert egy csomó barátom, ismerősöm hasonlóan sikertelen érettségi után, biztos nyelvtudással kiment külföldre és most boldogan él. Én meg, már bocsánat de itt szívok, tanulok, a szüleim pénzéből élek és egyáltalán nem biztos, hogy ezzel a diplomával érek majd valamit...

Van még más így? Aki úgy érzi, hogy már megbánta az egyetemet, pedig ez volt minden álma? Én nem tudom mitévő legyek. Mire elvégzem az egyetemet addigra 25 éves leszek. Úgy érzem elpazarlok egy csomó időt... :/


??? :(


2013. jan. 2. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló a helyzet nálam is, azzal a különbséggel, hogy engem felvettek, ahova szerettem volna. Na viszont csomóan kimentek külföldre, úgyhogy én is egyedül érzem magam, ráadásul ahova én közgázra járok ami ugye fizetős is. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, úgy érzem, hogy a diplomámmal nem fogok semmit sem kezdeni,már semmi sem motivál.Legszívesebben itt hagynám az egészet és elmennék külföldre, ahol legalább a nyelveket megtanulnám.

Egyelőre bíztatom magam,hogy minden jól lesz, de valahogy kétlem.Mindenesetre kitartás, sztem egyetemet mindenképp végezz el, mert anélkül már nem lehet elhelyezkedni. Vagy írtad , hogy elkezdtél egy okj-s tanfolyamot, ezt csináld végig, a lényeg, hogy legyen valami végzettséged. Sok sikert!! :)

20/L

2013. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!