Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudnék csinálni hogy jobb...

Mit tudnék csinálni hogy jobb legyen az életem? (Lent) Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett.

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy itt valaki tud e normál választ adni de valahova muszáj már fordulnom...Problémám a következő lenne.

Mostanában folyamat azt érzem hogy eléggé kisodródott az életem és valahogy változtatni szeretnék rajta de a megszokás vagy a szimplán akaraterő hiánya miatt nem igazán sikerül.

Megpróbálom kicsit érthetőbben leírni hogy miről is lenne szó.

Kiskoromban (10-12 évesen) kissé gajrament az életem amikor meghalt nagyapám. Akkor még nem tudtam mi az ha valaki meghal és csak vártam hogy haza érjen már de egy idő után rájöttem hogy nem fogok vele többet találkozni. Onnantól kezdve nem igazán érdekelt se a suli se semmi. kb 14 lehettem amikor bekerültem egy társaságba és kipróbáltam először a füvet, nem tudom miért de annyira megfogott hogy végre egy olyan euforikus érzésem van ami kicsit elfeledteti a gondokat hogy elég hamar rászoktam és azt vettem észre hogy az életem részévé vált. 1-2 évig csak szívtam de már minden naposan amikor egyik haverom azt mondta h van egy kis fehér pórja amitől nem fáradok el és jobb hangulatom lesz, hát nem mondtam rá nemet. Spurira nem szoktam rá csak alkalmakkor toltam ahogy elég sok más dolgot is. Megismertem 16évesen egy lányt akinek ugyan úgy megvoltak a saját gondjai és az ő személyében találtam meg magam mellé azt az embert akivel készre vághatom magam. Sajnos egy idő után rám tört az az érzet hogy mindegy mitől vagyok készen csak ne legyek józan. lehetett az eki, bélyeg, gina, gomba vagy bármi kivéve a tű. (Ennek az egynek örülök hogy nem lőttem magam sose, pedig nem egy lehetőségem lett volna rá.) Az ilyen életvitelnek köszönhetően megéltem olyan dolgokat amit mások talán filmben láthattak.(Persze biztos vannak egy páran akik hasonlót éltek át.) Egy idő után kezdtük egymást megunni, pedig hihetetlen dolgokat éltünk át együtt. kb 2,5év után szakítottunk az én f*szságom miatt. Onnantól kezdve nem jártam suliba se melózni csak azon járt az agyam hogy legyen minnél jobban tudatlan állapotban. De egy fél évvel a szakításunk után rám kacsintott a szerencse és megismertem egy olyan csajt aki nem tömi magát ilyen szarokkal. Talán ő segített abban hogy még a föld fölött vagyok. több mint egy évig vele voltam és abban az időszakban szintetikus dolgokat talán 2-3 alkalommal toltam és még szívni is csak max 1-2 hetente vagy ritkábban szívtam. De miután szakítottunk kissé megzuhantam ismét és újból rámentem a dolgokra de a legfőképp a fűre. Azóta valahogy nem tudok úgymond "érvényesülni" szinte semmiben. Minden napom csak annyi hogy reggel felkelek és azon vagyok h legyen este hogy betéphessek vagy h vége legyen a napnak. Nemrég volt munkahelyem és úgy eltudtam lenni mert legalább lefoglalta a napjaimat, és már kezdtem azt érezni h "gyógyuló félben" vagyok. de sajna kb 1 hónapja elbasztam a melómat és most megint üres minden. Nemtudom már hogy mitévő legyek. Nem akarok már igy élni de változtatni se könnyű munkanélkül egy olyan világban ahol a pénz körül forog minden. Nem tudok más elfoglaltságot mert az évek alatt már annyira hozzászoktam ehez a "szerephez" hogy más nem jut az eszembe.


Még1x bocs h ilyen hosszan írtam le! (mondjuk ezerszer többet is tudtam volna írni....)


Lényeg a következő:


1. Szeretnék abban segítséget kérni hogy milyen elfoglaltságot találjak ki a drog helyett?

2. Eléggé vissza húzódó típus lettem mostanában szóval az ismerkedés nekem kicsit nehézkes. Szeretnék egy barátnőt találni magamnak de nem tudom hogy miképpen álljak neki. (Az eddigi csajaimmal mindig valakin keresztül ismerkedtem meg) Szerintetek hol tudnék normál csajt összeszedni?

3. Mostanában sokat gondolkodok azon hogy pszihologushoz vagy ilyenekkel foglalkozó egyénhez forduljak. Lenne értelme? vagy csak én fogom fel túl drasztikusan a dolgokat?


Ui: Sajnos az ilyenek hogy haverokkal menjünk el ide meg oda kicsit gázos mert minden ismerősöm fogyaszt valamit és ők se nagyon tudják megállni. (Valamiért vonzom az ilyen embereket)


22/F



2013. jan. 14. 14:01
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Így, hogy ezt mind egy szuszra elolvastam, legelőször az jutott eszembe, hogy "ez az ember miért él?" Ne értsd félre, ez egyaltalán nem negatív kérdés, a lényeg valójában az, hogy úgy élsz, mintha nem is lenne miért élned.

Neked nincsenek céljaid? Vágyaid? Valami, amit nagyon- nagyon szeretnél? Valami, amit mindenképpen ki szeretnél próbálni, mielőtt meghalsz? Valami, ami ösztönöz arra, hogy jobb legyél?

Gondolj bele abba, hogy mi lenne, ha holnap meghalnál, majd visszanéznéd életed fontos eseményeit. Büszke lennél? Tetszene, amit látnál? Ez a nap bármikor eljöhet.

Mindenkinek vannak vágyai, álmai az életében, neked melyik a legnagyobb? Gondolkozz el ezen, és azon is, miért kaptál egy életet ajándékba.

Szerintem azért hogy BOLDOG legyél. Hogy minden percét ÉLVEZD.( a drogok lehet hogy felszabadítanak, de csak halvány másolatai az igazi felszabadultságnak és boldogságnak, meg se közelítik azt.) Hogy beteljesítsd vágyaidat! És tudnod kell, hogy minden rajtad múlik!:)


18/L

2013. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos vannak céljaid, álmaid amik arra várnak, hogy megvalósítsd ôket. Tegyél valamit értük, kezdj új életet. Egy drogos akarsz lenni egy kis adagért bárkit lesz.pna? Vagy egy határozott férfi aki elszánt és magabiztos. Elhatározás kérdése az egész.


Szerintem kezdj el sportolni, magadért. Nagyon jótékony hatású. Sok szerencsét, meg tudsz változni! :) Csak el kell hinned.

2013. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Azon gondolkodtam miután elküldtem ezt a posztot hogy valszeg csak olyan kommenteket kapok majd kb h "dögölj meg te drogos" meg hasonló "szépeket". De a te hozzászólásod pozitívan érintett úgyhogy ezt köszönöm neked.

Amúgy céljaim mindig voltak, de bárhogy próbáltam elérni sose sikerült. Pedig sose nagy dolgokat akartam. Kb fél éve az a célom hogy legyen egy állandó munkahelyem meg egy szerető barátnőm. Szerintem ezek nem nagy célok, de valahogy egyik se jön össze.

Nem vagyok büszke arra ahogy élek/éltem ha vissza gondolok a múltra sok szép emlékem is van amiket azért túlnyomó részben a szereknek köszönhetek, mert ha nem térek rá akkor valszeg nem ismerem meg se a haverjaimat se a volt barátnőimet. lehet hogy ha nem igy éltem volna akkor most az lenne a legnagyobb bajom hogy törölték a wow karimat(ez csak pl, én nem kockulok..).


"Szerintem kezdj el sportolni, magadért. Nagyon jótékony hatású. Sok szerencsét, meg tudsz változni! :) Csak el kell hinned."


Sportolni szoktam, napi szinten bringázok (mondjuk most az idő nem mindig engedi) vagy korsarazok amikor van rá lehetőségem. Amúgy köszönöm hogy így ismeretlenül is ilyen rendes vagy, ritka az ilyen ember. :)

2013. jan. 15. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A csalódásaida: " Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál"

Ennél többet magam sem tudok mondani :)

2013. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

m.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DiNn-VH5Lx58&gl=HU


ha valamit nem erek el, en ezt szoktam hallgatni, majd atgondolom, mit csinaltam rosszul. es, altalaban sikerul... nem ertem, ezek hol haverok. miattuk vagy ilyen helyzetben. a lanyok.... hm. eld az eledet, udvarolj, csak beszelgess, es keresd a tarsasagot meg a munkahelyet. keress **1** olyan baratot, aki megert s segit rajtad. meglatod, ha van kire tamaszkodnod sokkal konyebb lesz, ha segit. sportban tuzz ki egy celt, pl, hogy lenyomsz 100 fekvotamaszt, s csak erre koncentralj. ha drogozol nem sikerul. majd kezdj el minel tobb dolgot uzni.... nekem sikerult, hasonlo helyzetbol kimasznom... sok sikert

2013. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi újság azóta?
2019. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!