Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az a mondat, ami nagy...

Mi az a mondat, ami nagy hatással volt rád/megváltoztatta az akkori életedet?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 09:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Képes-e egy szülő arra, hogy valamilyen örömöt jelentsen számára, hogy az egyik gyereke ilyen a másik meg olyan? Vagy neki van egy elképzelése, amit csak az egyik gyerek tölt be "AZ ügyes, AZ gyors, AZ okos" és a másik egy olyan kis szerencsétlen, mindig mosolyog, ő maga jól érzi magát, nade semmire nem jut! Tudjuk, hogy nem egyszer az életben Ő lesz a sikeres, akit a szülő megvet, mert egy szöget nem tud beverni (miközben Ő maga sérül attól, hogy a szülő megveti). Nade mit akar a szülő? Van egy elképzelése, hogy az ő gyereke milyen legyen, mit higyjen, mit valljon, mihez csatlakozzon, vagy pedig azt mondja: Arra törekszem, hogy az okosan megadott szabadsággal Önmagát tudja kibontakoztatni.



Ezután a monológ után nyugodtam meg és láttam be, hogy nem én vagyok a hibás a családomban kialakult szülő-gyerek kapcsolatért, mert máshol is ugyanez megjelenik... azóta így állok hozzá én is.

2009. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
nekem az volt, amikor középsuliban beszélgettünk haverokkal és én azt mondtam, h milyen rossz lesz fősulin,mer alig fogjuk látni egymást, aztán az egyik gúnyosan megjegyezte h eddig is megvolt nélkülem...
2009. aug. 30. 09:38
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sajnos rengeteg ilyen mondat volt, mint pl amit Te is írtál, de soha nem tanulok belle..:(
2009. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

megváltoztatta? öö.. Réka, szereztem neked egy matektanárt!



most már nem 3as hanem 4es vagyok matekból ^^

2009. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
"Te egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél."
2009. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
"Szállj ki és menj a k..va anyádba!" Ez a "szerelmemtől" hangzott el. Azóta nem is vagyok normális.
2009. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
"Kislányom, nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy nem ezzel az emberrel fogod leélni az életedet"-hálás vagyok ezért a mondatért.
2009. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Kislányom, te egy önző görény vagy!"

Amúgy semmi bajom anyámmal, csak mondjuk már nem próbálok segíteni rajta és elhiszem magamról, hogy ilyen vagyok. Jót tett az összes addigi bűntudatommal, megölte őket. Beteg mi?! :D

2009. aug. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

"Nothing is true, everything is permitted."


Vagyis kb: "Semmi sem igaz, minden lehetséges." (legalábbis én így értelmezem)


Sokat gondolkoztam ennek a mondatnak a jelentésén. Arra utal (egy bizonyos irányzat szerint), hogy nincs objektív valóság, csak szubjektív érzékelés. Vagyis az amit mi valóságnak hiszünk, az csak számunkra valóság, egy másik személynek teljesen más a valóság. De egyik se abszolút igazság, viszont ebből kiindulva az van amit hiszünk.

2009. aug. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

egy gondolat volt, ami szerint élek mostantol.

"LESZAROM!"

volt, hogy kedves anyám szólott aképpen, hogy "Kellene neked egy fasz!" milyen anya az ilyen? :S

és a tudat, hogy rajtam áll minden, senki nem áll mellettem és csak magamra számíthatok. :/ de legalább rájöttem.

16/L

2009. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!