Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én vagyok ennyire magam...

Csak én vagyok ennyire magam alatt, vagy mindenki talál magának gondot?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy 2 fajta ember van az utcán:

1) Boldog, röhögcsélő társaságok, ez adja a többséget és sajnos ennek a csoportnak a fele ráadásul még szomorúbbá teszi a szomorút.

2) Szomorú, magányos (néha még kövér is, mint én)

Én az utóbbiba tartozom és tartok tőle, hogy ezek vannak kevesebben. Nekem semmi okom nincs rá, hogy tartósan boldog legyek. Úgy érzem, senkinek sem kellek, és aki (családban, mert máshol lehetetlen) mégis azt mondja, hogy szeret, azt nem bírom elhinni a bánásmódja miatt.

Konkrétan olyan, mintha sehol nem lenne rám szükség, semmi örömöt nem okozok másoknak, esetleg néha azoknak, akik csúfolnak, de nekem egyszerűen nincs senkim, mindent egyedül kell megoldanom, ami most számít.



2013. jan. 20. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy látom a dolgot...
2013. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Abban értek veled egyet, hogy mindenki talál magának gondot- Ez a megfogalmazás kiváló.


A többit önsajnáltató szövegnek tartom, biztos őszinte vagy, de az, hogy itt közzé teszed a bánatodat még nem fog változni semmi.

2013. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy így...


A megoldás egyértelműen fejben dől el. Azt mondod, hogy kövér vagy... fogadd el magad így, vagy ha nem tetszik, akkor fogyj le (sporttal, akár otthon! :))!

Próbálj meg változtatni! Beszélhetsz róla otthon, kérj segítséget, ha kell! Elhiszem, hogy nagyon nehéz, de más út nincs... :/ Pontosabban van, ami az, hogy így maradsz, magányosan. De te elmondtad, hogy így nem érzed boldognak magad!


Na, erőltesd meg magad egy kicsit! :D


Sok sikert! ;)

2013. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek veled...

Ha bármit próbálsz tenni ami számodra kicsit is boldogságot jelent, jön valaki aki egyből elveszi a kedvedet és kicikiz:(

Ennél nincs rosszabb, és te próbálkozhatsz bármivel...akkor is csak rossz marad az egész mert senki sincs aki igazán melletted lenne, vagy aki csupán megértene...

Azt érzed, hogy egyedül vagy...és hiába vagy egy zsúfolt, emberekkel teli utcán ahol akár ismerheted még a felét is, de te akkor is egyedül vagy...


Talán valami ilyesmi lehet amit érzel...na meg azt az undort ami nap mint nap ér mikor rád néz valaki, mert tudod mit gondol, meg sem kell szólalnia...és ki sem megy a fejedből hogy kövér vagy... a nap minden percében ezen agyalsz, de ha valami véletlen csoda folytán elfelejtenéd jön egy bunkó paraszt és emlékeztet rá:((


Szörnyű ez az érzés...:(

2013. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kövér, de nekem is megvannak a gondjaim, amiken örlődök minden nap. Kezdem azzal, hogy elégedetlen vagyok a külsőmmel és ebből fakadóan frusztrált is, rengeteg bajom van magammal. Hiába kaptam sok bókot, barátomtól, akivel öt éve vagyunk együtt és más fiúktól is, nem vagyok képes elfogadni magam sehogysem. És magányosnak is érzem magam sokszor, abból kifolyólag, hogy minden barátom távol él tőlem, alig találkozunk. Ez kb. két éve van igy. Plussz nem igazán találom a helyem, mióta végeztem az egyetemmel, megszűnt a bohém, bulizós, kacarászós életem, félek mindentől és nincs kedvem emberek közé se menni, még azon is rágódok, hogy talán pályát tévesztettem, nem ezt kellett volna tanulnom talán. Hiába vagyok többdiplomás, tanultam hosszú évekig, egy jó ideje állástalanul tengődök, nem vesznek fel, mert nincs elég tapasztalatom, csak elméleti tudásom, de rengeteg lehetőségem sem akad itthon elhelyezkedni, elköltözni más településre, pedig nem megoldható még két évig kb. Nem tétlenekedek, keresem a munkát intenziven, interjúkra járok, csak valahogy sosem jön össze. És nem az a gond, hogy lusta lennék dolgozni, két évig dolgoztam egy raktárban egyetem alatt. Az a baj, hogy a sok kudarc alaposan lerombolta az önbizalmamat, egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam, akinek semmi hasznát sem lehet venni. Aludni sem tudok már. Annyit tudok tanácsolni neked, hogy engedd el a füled mellett a csúfolódásokat, vegyél erőt magadon és fogjál bele a sportolásba, kocogj minden nap pl. és figyelj oda miket eszel. Amúgy meg az sem kizárt, hogy túlsúlyosan belédszeressen valaki. Mindenképpen tegyél azért lépseket, hogy jobban érezd magad a bőrődben. Ezt tényleg egyedül kell megoldanod, esetleg, ha megengedheted magadnak, iratkozzál be aerobikra. Sok sikert kivánok neked ahhoz, hogy kilábalj ebből az állandó szomorúságból.
2013. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 absztrakt válasza:
Valamit muszáj tenned! Kezdj el fogyózni. Tudom hogy ezt könnyebb mondani, mint elkezdeni, de tudom milyen mert én is ebben a helyzetben voltam: mindenki jól érezi magát, közben én vagyok a nagy senki. Ahogy lassan kezdenek lemenni a kilók észreveszed a változást és még többet akarsz fogyni, mert érzed a pozitív hatást, nemcsak testileg, lelkileg is, és észreveszed hogy magától megváltozik minden :D Rájöttem hogy senki nem fog segíteni, csak magamra számíthatok, de ez így is van rendjén, mert az én életem, én kell rendbe tegyem. Azóta eltelt két év és visszanézve látom hogy csak egy elhatározás kellett, és az életem szinte teljesen megváltozott. Írj privátban, és beszélhetünk, elmondom hogyan csináltam végig, sokkal könnyebb ha valaki tanácsot ad és motivál. Szívesen segítek, de segíteni csak azon lehet aki változni akar! Ne halogass, megéri elkezdeni! 21/F
2013. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!