Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megtudtam, hogy anyámnak...

Megtudtam, hogy anyámnak szeretője van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de remélem azért valaki elolvassa.


Nem vagyok hülye, egy hónapja anyumnak rengetegszer csengett a telefonja, hogy SMS-t kapott, már itt éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem szóltam egy szót sem, hisz inkább nem említettem meg neki a témát. Pár napja viszont bevallotta nekem az igazat; egy hónapja mással találkozik, másba szerelmes. Szinte barátnői viszonyba vagyunk egymással ilyen téren és azt mondta, utál nekem hazudni és tizenhárom éves létemre tudja, hogy nem vagyok hülye és rájöttem volna. A gond nekem az, hogy sokkol még most is ez az egész.

Apum rengetegszer megcsalta anyut, mikor még kisebb voltam, és anyu most bánta meg, hogy visszafogadta azok után, hogy elakart hagyni minket. Elszakadt köztük valami, de anyu fél, hogyha itt hagyja apát csinálni fog magával valamit, volt már ilyenre példa, hogy öngyilkos akart lenni, mert féltékeny volt. Ezért szeretne titkolózni, nem gondol a jövőbe és a mának él, mert a szeretőjének is barátnője van, nehéz nekik ez az egész. Örülök, hogy boldog és ennyire szeret valakit, akivel a jövőjét is eltudná képzelni. Az a problémám, hogy nagy valószínűséggel hosszú ideig néznem kellesz, hogy Anyu egyáltalán nem olyan boldog apu mellett és neki van más az éltében. Na, meg azt sem tudom felfogni, hogy bízhat meg bennem ennyire, miközben ezt csak a legjobb barátnője és a munkatársa tudja rajtam kívül.

Egész nap ezeken a dolgokon agyalok, tudom, nem az én dolgom, de nagyon foglalkoztat. Nem tudok figyelni órákon, mivel végig azon jár az eszem, mi lesz ennek a következménye. És ha az is kiderül, hogy mindent tudtam majdnem az elejétől....

Hogyan nyomhatnám el magamban ezt az egészet?


2013. febr. 11. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
ez a felnőttek játéka, szerintem hagyd meg nekik.
2013. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg mindkét szülőddel egyformán jól kijönni, a lehetőségekhez képest, a neked legnagyobb szeretetben. Ugyanakkor törekedj arra, hogy legyen sok barátod, barátnőd és legyen köztük egy-két olyan is, akivel meg tudod beszélni a legbizalmasabb titkaidat is. (Fiú is lehet ilyen bizalmas jó barát.)

A szüleid párkapcsolati kudarcát nem tudod megoldani, de a saját életedet te irányíthatod, a saját legjobb meggyőződésed szerint.

2013. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!