Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az a szakma, amit a szülő...

Az a szakma, amit a szülő tanácsol a gyermekének, valóban jó lehet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Van amikor a szülő pontosan eltalálja hogy mi lenne a jó a gyerekének, van amikor csúnyán mellé fog vele. Nekem is az apám erőltette hogy nyomdaipari szakmát tanuljak. Bár elvégeztem de annyira utálom, hogy nem is dolgozom benne..
2013. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Van, amikor igen, van, amikor nem, ezt így általánosságban nem lehet megválaszolni.

Konkrétan ismerni kéne a helyzetet, valamint a szülőket és a gyereket, hogy érdemben lehessen erre válaszolni.

2013. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rólam van szó.

Apám javasolt valamit, amiben jövőt lát. Nem erőltette, csak az én kérdésemre javasolta. 11.-es voltam akkor, illetve mivel nulladikat jártam, ezért tananyagilag 10.-es. Akkor nem tetszett túlzottan, de nem is volt ellenszenves az ajánlata.

Aztán fél év múlva rátaláltam a szakra, és megtetszett.

Mikor odakerültem, akkor rájöttem, mennyi mindent hittem a szakmáról, ami nem igaz. Nem pont azzal foglalkozik, amire gondoltam.

Átéltem egy többhónapos válságot.

Már kezdek kilábalni belőle, kezdek rájönni, hogy mégse olyan rossz. Egy közösségben előadásokra járok, önkéntes melót vállalok a szakma kapcsán, próbálok blogokat keresni, hátha valamelyiket figyelemmel fogom kísérni. Szóval próbálom testközelből megismerni a szakmát, nemcsak másik véleményei és nemcsak a mintatanterv alapján. :P

Azért néha eszembe jut egy-egy kérdés, néha kétségbe is esek. (Magyarországon ráadásul nem is keresett, szóval elvégeztem, akkor szakképzettséget nem igénylő munka jön, aztán vagy tanulok valami mást, vagy közben is keresek állást, és 2-3 év alatt csak kapok szakmában.)

A most épp felmerült kérdésem ez :)

2013. febr. 12. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell nézni, hogy ki adja a tanácsot. Pl. ha az illető nem ért el semmit a saját karrierjében, akkor ne osztogasson tanácsokat ezzel kapcsolatban másoknak.
2013. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!