Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy tanyán lakom önellátóan...

Ha egy tanyán lakom önellátóan ebben az országban, semmiféle bejelentés, hivatalos papír nélkül, mennyire valószínű, hogy zaklatva leszek a hivatalos állami (maffia) szervezetek által, mint pl. rendőrség, adóhivatal?

Figyelt kérdés
A társadalom és az ország tűrhetetlen állapota miatt barátnőmmel egy tanyára akarunk költözni, önellátóan élni, de nem jelentenénk be semmit sem, adót sem fizetnénk. Illetve a BTK-t sem teljesen tartanánk be.
2013. febr. 14. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
84%

De ha orvosi ellátás kell majd valamelyikőtöknek, akkor aztán el legyetek azonnal látva, nem???

nonsense...

2013. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya se tud rolatok akkor nem lesztek zaklatva.

Ezt a BTK-s dolgot nem ertem... A csajoddal hogyan serthetsz torvenyt kettesben egy tanyan?

2013. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ezt semmiféleképpen nem tudnád kivitelezni.Akkor is kellene bizonyos dolgokért fizetni,és teljesen önellátó se tudnál lenni szerintem,mert bizonyos dolgokra szükséged lenne,és akkor pénzre lenne szükséged,és a pénzt meg elő kellene teremteni valahonnét,és ha van jövedelmed,akkor adóznod is kell utána. Egy idő után büntetéseket kapnál,és ha nem fizetnéd be,akkor elárvereznék a tanyátokat.
2013. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%

Önellátók lennétek? Nem kell villany, mosol kézzel, vasalsz szenes vasalóval, nem használsz semmilyen háztartási eszközt? Termelsz lent, megtilolod, megszövöd, kézzel megvarrod ruhának? Cérnát, tűt honnan veszel hozzá?

Faekével szántod be a földet? Honnan veszel vetőmagot? Hogy aratod le a gabonát? Hogyan csépeled ki és őrölöd meg, hogy kenyeret süthess belőle?

Még sorolhatnám, hogy mi kellene az önellátáshoz.

A BTK be nem tartása alatt azt érted, hogy amitek hiányzik, azt elmentek lopni valakitől?

Azért előbb gondolkozzatok.

2013. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
71%
Tehát elektromos áram nélkül szeretnétek élni egy tanyán, se hűtő, se mosógép, se gyakorikerdesek.hu, gondolom a tanyához tartozna egy szép nagy erdő neked külön magántulajdonba, amit kivághatsz fűtéshez, főzéshez. Gyógynövényeket magad termelsz, fogorvoshoz nem jársz, autód se lesz, mert ugyebár a tanyán nem lesz kőolajkút mellette meg olajfinomító (amúgy is az ásványkincsek az állam tulajdona). Az lesz ám a szép élet :D. Gyerekeitek sem lesz, mert azt rögtön elvennék tőletek, mert nem fogjátok tudni nekik biztosítani az egészségügyi ellátást, oktatást...Szerintem gondold át mégegyszer ezt a dolgot.
2013. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
Termesszetek füvet a tanyán, azzal már megsérted a BTK-t.
2013. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

"vasalsz szenes vasalóval" :D:D Ezen felnevettem! :D Aki tanyán él az miért vasalna bármit is? :D


Egyébként eltértetek a tárgytól sokan. Tisztában vagyok azzal, milyen egy tanyán élni, de az egy teljesen más kérdés.

2013. febr. 14. 15:46
 8/53 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen komolyan gondoljátok, hogy 100%ban hasznos a válasz? :D Kicsit földhöz ragadottak vagytok. Ruhát veszek egy életre turkálóból, a padláson ellesz. Tűt, cérnát nem is kell venni, mert guberáltunk már megint csak egy életre valót és egyébként is belehet vásárolni belőle 2 ezer magyar forintból két életre is... :D
2013. febr. 14. 15:49
 9/53 anonim ***** válasza:
93%

Ha tisztában vagy milyen tanyánélni, akkor azzal is tisztában lehetnél, hogy ez önellátoan sekinek sem sikerült eddig még Mo-on.

Még mindig nem válaszoltál arra, hogy orvosi dolgokat hogyan intéztek el.. tanyán elég nehéz kivenni egy begyulladt vakbelet, vagy egy kirohadt fogat kezelni. (persze tudom, mivel fogkrémet nem veszel, szódabikarbónát állítasz elő, hogy tudjál fogat mosni).

Hidd el.. senki nem él önellátóan Magyarországon. Sem tanyán sem városban. Ezcsak egy illúzió, minden tanyán élő ember rá van szorulva a civilizációs dolgokra, talán még akkor is ha elő-kőkorszaki módon él kvázi hómleszként.

2013. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Soha, senkinek... :D Gondold így nyugodtan, én is gondolom valahogy, úgy él mindenki ahogy akar. Az én bajom ha majd biciklivel kell fogorvoshoz mennem. :D Mellesleg pedig egészségesen kell élni és nem leszel beteg. Gyógynövényeket is könnyen lehet termeszteni, amik hatékonyabbak a gyógyszereknél. Minimális áramot fagázzal is lehet előállítani, de télen akár laptopot és több lámpát is elműködtet, és semmivel sem kerül többe mint ha csak simán fűtenél vele.
2013. febr. 14. 16:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!