Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi miatt szeretik az egyetemis...

Mi miatt szeretik az egyetemisták az egyetemet?

Figyelt kérdés

Nem izgalmasabb, mint a gimi, és talán még több is a száraz, és arányaiban több is a felesleges tananyag. Az órák 90 percesek, és unalmasabbak, mint gimiben.

Bulizni gimiben is szoktak, sőt, az én osztályom durvábban is, mint a mostani egyetemi csoportom.


A kötetlenséget élvezik?

Vagy motiválja a többséget, hogy majdan milyen munkahelye lesz? (Bár... ez se mindenkinél, mert beszéltem valakivel, aki szereti, de már most tudja, hogy nem a szakmájában akar elhelyezkedni. ??)


2013. febr. 23. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én sokkal jobban élvezem, mint a gimit, több a szabadidőm.
2013. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nekem is, de emiatt nem az iskolát szeretem.
2013. febr. 23. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem járok még egyetemre, de gondolom azért, mert ott jó esetben azt tanulja az ember, ami érdekli. Vannak emberek, akiknek az egyetem és a munka nem csak kötelező rossz, hanem tényleg érdekli őket amit csinálnak.
2013. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ha jó szakot választasz is, sok a tölteléktárgy.

Első év 100% alapozás, majd második évtől 60% tölteléktárgy.

2013. febr. 23. 22:43
 5/12 kovpet ***** válasza:

Egyetemen félévek vannak, nem évek. "Tölteléktárgy" büfészakon jellemző. A BME-n pl 45 percesek az órák, más kérdés, hogy össze szoktak volt vonni kettőt, hogy hosszabb legyen utána a szünet. Van unalmas előadás, de ha jellemzően untat a dolog, akkor rossz helyre jársz.

A buli meg mindig olyan, amilyenné teszed. Csak egyetemen felnőtt vagy, több a lehetőséged.

Miről beszélsz? ELTE BTK?

Én teljesen mást tapasztaltam anno mint amiket leírtál.

2013. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nálunk is 45 perc, de összevonják, így lesz 20 perc szünet az órák között.

Jó, akkor nem első év, hanem első két félév......

2013. febr. 24. 12:55
 7/12 A kérdező kommentje:

Reálos vagyok, nem bölcsész.

Azért egy bölcsész szak szerintem természetéből adódóan érdekesebb, már annak, aki humános. Én reálos vagyok, de az azt jelenti, hogy a tudomány érdekel, a száraz számok azok nem. Tudom, az az alapja, de...

Azért egy reál szakon is sok a tölteléktárgy. Persze a tanárok zöme szerint nem az, de...

2013. febr. 24. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

- a tananyag miatt. Szerintem a középiskola tananyag a borzalmas, tele olyan dologgal amire sose lesz szükségem. Amikor viszont elér valaki az egyetemre akkor már szinte csak azt tanulja ami érdekli. Én ránéztem az órarendre és már attól csorog a nyálam. Na persze ha csak úgy jelentkezel egy egyetemre, hogy hm végülis annyira nem közömbös ami ott van, akkor ne csodálkozz hogy unalmas, de valakinek ez már évek óta vágya.

-kötetlenség

Én speciel utáltam a gimit, sok jót nem tudok róla mondani.

2013. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na a kötetlenséget én is imádom. Hogy nincs a gyerekes "hol töltöd a lyukasórát?" "mikor mész haza?", "miért csak második órára jöttél be - by portás", "ne kávézz!" stb-stb.... Ezeket már én is untam.


A gimiben amit tanítanak, mind alapműveltség, mind fejleszt, mind fontos. És minden tárgynak van izgalmas, érdekes része.

Egyetemen... mechanika, fizika, matematika... Hááát, nem tudom... A biológia érdekes lenne, gimiben imádtam, de a tanár összefüggéstelenül lehadarja az anyagot, közben süt róla, hogy unja a tanítást, bele van fáradva, megkeseredett és le is néz minket.

2013. febr. 25. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát az a te bajod ha ilyeneket tanulsz, nekem nincsenek ilyen óráim, és ami van az mind érdekel. A gimiben viszont tudnék olyanokat sorolni amiben egy csepp érdekes sincs számomra.
2013. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!