Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Még nem kaptál elég pofont...

"Még nem kaptál elég pofont az élettől" Gondolom mindenkinek ismerős mondat :S E VALAKI VÉGRE MEGMONDHATNÁ - azok közül akik oly előszeretettel mondják embertársaiknak - HOGY MIT ÉRTENEK ALATTA?!?

Figyelt kérdés

Mikor tizenévesen hallottam, még gondoltam tuti.

Mikor huszonévesen mondták nekem, gondoltam: "Azért párat már igen"

Mikor most, 40 felé mondják már végképp nem értem, hogy egy engem felületesen ismerő ember mit akar közölni ezzel a mondattal?!?!


Legyen szíves ossza meg velem veleki, hogy mi számít nagy pofonnak az életben. Hányat "kell" kapni. És úgy miért baj az, ha valaki még nem kapott, bár ezt kötve hiszem, mert sajna az élet velejárója.



2013. márc. 11. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezt mondják, azok általában úgy gondolják, hogy nekik jóval több a problémájuk, mint másoknak, vagy legalábbis mint neked. Nekem is mondták már, persze olyan emberek, akikkel csak futó ismeretségünk volt. Sok családi, egészségügyi, munkahelyi problémám volt/van nekem is, ahogyan mindenki másnak, és mivel nem hagyom, hogy ezen dolgok tartósan kihassanak az életemre, a hnagulatomra, szeretnek ezzel dobálózni. Nem kell velük törődni, adott esetben az is lehet, hogy neki valóban több a gondja, de ez szubjektív. Tény, hogy mindig mindenki irigyel valakit, úgy cserélne vele, de ha amellett a dolog mellett, amit irigyel benne, megkapná a bajait is, menekülne vissza a saját keresztjéhez: mert azt már ismeri. A súlyát, az alakját, az anyagát, hogy hogyan a legkönnyebb vinni azt a keresztet.
2013. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

Felesleges a környezetemet terhelni a bajaimmal, hiszen biztos ők is hoznak hazulról eleget.

De annyira jó lenne ha egyszer valamelyik elmondaná, hogy pontosan mit ért az élet pofonjai alatt, mert ez elég tág és senkinek, még az újszülöttnek se szabadna ilyet mondani, hiszen szegény pár órás és már mennyi mindenen átesett :D

Azért gondolom nem az általam előbb említett dologra értik a pofont ;) Inkább hirtelen haláleset, anyagi csőd, nagyobb csalódások, stb...

De honnan tudni, hogy ki, mit élt át, ha nem ismeri az életét?! Egyszerűen nem értem. No meg azt se, hogy ha visszakérdezek, hogy mire gondol, akkor csak sejtelmesen mosolyog és közli, hogy majd rájövök. :S és akik ezt a formulát használják, szinte mindig ezt a választ adják, vagy nem is válaszolnak! Na ez is kiakaszt :P

2013. márc. 11. 10:50
 3/3 dani900 ***** válasza:

Egyszerű.

Mindenki kap pofonokat, csak azok, akik nem rendelkeznek elegendő érzelmi intelligenciával, nem látják be, hogy sok dolgot saját maguknak köszönhetnek, könnyebb azt mondani, hogy jaj, de elbánt velem az élet (fordítás: gyáva vagyok változtatni), te nem tudod mi az a szenvedés(F: sajnáltatom magam, nem tanultam a hibáimból, és ezt szívom még most is)....stb

2013. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!