Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ugyan olyan értékes...

Miért ugyan olyan értékes minden ember?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam értékes embernek. Egyszerűen azért, mert semmilyen téren nem hajtok hasznot senkinek, főleg nem magamnak, de ebbe nem menjünk bele. Viszont mindig azzal akarnak vigasztalni, hogy én is értékes személy vagyok. De azt soha nem mondja senki, hogy miért?! Miért értékesek az emberek csupán létezésükből adódóan? (Nem kérek vallásos válaszokat!)

2013. máj. 10. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert értékes vagy! Nem ismerlek ezért nem tudok példát mondani a miértre, de az vagy! :D
2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor úgy kérdezem, mit jelent az, hogy valaki értékes? Nem tudom értelmezni azt, hogy valaki értékes, mert nekem szükségem van a miértekre!
2013. máj. 10. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

"Miért ugyan olyan értékes minden ember?"


Ez nem igaz, mert mondjuk egy gyerekgyilkos, pedofil, tömeggyilkos, terrorista kicsit se értékes. Pl Bin Ladennél nem gondolkozott el a katona ki fejbe lőtte, hogy ő is egy értékes ember. Egyszerűen csak meghúzta a ravaszt.


Szóval nem minden ember értékes.

2013. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki rossz útra tér még ember. Az ember meg értékes. ezzel nem azt mondom, hogy támogatom "bűnözőket", de az a katona aki lelőtte Bin Ladent mitől értékes? Ugyan olyan gyilkos... Persze, hős meg minden, Ő jogosan gyilkot... attól az még gyilkosság!


Egy ember általában a belső értékeitől, a gondolataitól lesz értékes. Minden ember máshogy gondolkodik és éppen ezért értékes mindenki! :) Én is a miérteket szoktam keresni, de nincsen mindennek oka.

Értékes vagy! :D

2013. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És mi ennek a mércéje? Hiszen mindenkinek más értékes, ráadásul, ha már így szóba kerültek az erkölcsök, az nem más minden embernél? Egyesek elutasítják az abortuszt, mások nem, egyesek azt mondják, aki meg akar halni, mert beteg az megteheti, de mások életben tartanák...Ha mindenki máshogy gondolkodik, ennek ellenére létezhet valamilyen egyetemes érték? Van olyasmi, amiben minden ember biztos lehet?
2013. máj. 10. 20:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Igazándiból mindegy, hogy hogy nézel ki, mit csinálsz, stb. a személyed (lelked) az ami értékessé tesz. Belőled csak egy van!

Szerintem minden ember jónak születik, csak a környezet, a neveltetés vagy a vallás az ami rosszá teheti. Legyen szó bármilyen gyilkosról, szerintem ő is valahol mélyen jó ember csak nem abban a világban nőt fel, mint pl. Én. ...szerintem!

2013. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát az már egyszer biztos, hogy hozzám hasonló ember nincsen... Az utolsónak: a nézeted nagyon felvilágosodás kori :) Lényegében én úgy hiszem, hogy egy részt igazad van, mert a neveltetésünk meg azok az ingerek, amik kiskorunkban érnek sokat számítanak, de azért az öröklés is. Még megkérdezném, hogy szerinted -ahogy mondod- ez a mindenkiben megtalálható jóság felszínre hozható valaha is?
2013. máj. 20. 16:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Az emberek nem ugyan olyan értékesek. Két embert nem lehet összehasonlítani. Mindenki egy egyéniség, mindenki értékes de másért. Az hogy Te miben vagy értékes, csak Te tudod megválaszolni. Ha még nem tudod, majd megtudod, ha eljön az ideje. Mindenre választ kapsz.


Olvass OSHO-t

2013. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tartok minden embert egyforman ertekesnek.


Pl. egy gyilkost ertektelennek veszek, sot a szememben aki masokat bant elvesziti alapveto emberi jogait, mint pl. az elethez valo jog / abban a pillanatban hogy o ezt az emberi jogot elveszi mastol szamomra o is megfoszthatova valik ettol/


nah most egy ilyet hogy vennek egyenlonek olyannal akinek a kutatatasai ezreket mentett meg!

2013. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy későn reagálok, a 6-ik válaszadó vagyok!

Nem tudom. Lehetséges, hogy nem mindenkiből hozható elő. Vannak emberek, akik még csak tudatában sem vannak, hogy amit csinálnak, legyen bármilyen mértékű, erkölcstelen, gusztustalan, rosszindulatú, stb. Ezek az emberek általában annyira sötétségben nőttek fel, hogy nem ismerik a bűn fogalmát, és egy bűn nélküli világban nőnek fel, ahol amúgy maguk a bűnök elkövetői. Őket egy bizonyos kor után már lehetetlennek tartom megváltoztatni. Persze voltak már csodák, pl. váltak már gyilkosokból, tolvajokból mintaapukák.

Természetes vannak öröklődés útján meglévő tulajdonságok is. Én kiskoromban nagyon agresszív voltam, mindig verekedtem, de mára ezt már teljesen kinőttem. Oka a neveltetésem és a testi hátrányaim (alacsony és vékony vagyok). Idővel megtapasztaltam milyen mikor megruháznak és félelembe éreztem magam, így tulajdonképpen rákényszerültem, hogy kedves legyek másokkal.

Egy ismeretterjesztő műsorban hallottam olyanról, hogy ezen hajlamokat akár már újszülötteknél is ki lehet mutatni bizonyos laborvizsgálatokkal. A jövőben ezek meghatározhatják a felnevelés módját is, pl. egy agresszióra hajlamos szülöttet speciális óvodába járatnak a szülei. Persze ezek eltúlzott kijelentések (még).

2013. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!