Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek reális vagy...

Szerintetek reális vagy nagyravágyóak az álmaim/vágyaim?

Figyelt kérdés

19/F vagyok, egy vidéki nagyvárosból kerültem Pestre, és egy Vállalkozás, és marketing 2 éves szakmát végzek éppen. Édesapám műszaki mérnök, édesanyám vállalkozó (ennek köszönhetően elég jó érzékem van az üzlethez), mindig is jóval az átlag felett éltünk.


Az "életcélom" egy kis marketing cég alapítása, egy szép, és szerető feleség, gyerekek. Szeretnék bérelni a Marina Parton egy szép lakást, és venni egy Audi A7-es autót. Valamint szeretném elérni, hogy a havi fizetésem megközelítse a 2M forintot.


Kérdezem én, hogy nagyra vágyó tervek ezek? Tudom, hogy rengeteg ember a minimálbérrel küzdködik, és segélyekből élnek. Manapság milliókat csak vállalkozáson belül lehet megkeresni. De annyi gazdag ember van Pesten is, akiknek az én vágyaim semmiségnek tűnnek. Rendes életet szeretnék, nem pedig egy perzsa tigris a rezidenciám 4. emeletére. Miért kéne nekem azonosulnom a minimálbérrel? Én teljes meggyőződéssel hiszek magamban, hogy sikerülhet.


Mi a véleményetek?



2013. máj. 16. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyravagyo, konnyeden elerheto az en szememben.

- de en nem az atlag vagyok...


A tobbseg biztosan nagyravagyonak titulalna teged.

Engem meg meg te is... :)

2013. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem igazán lehet ezt megállapítani, de általánosságban véve nagyravágyóak az álmaid. Az én véleményem szerint nem nagyravágyóak a vágyaid. Ellenben egy közeli ismerősöd véleménye lehet akármelyik, mert ő tudja, hogy mire vagy képes.


Pl. abból is sok mindent le lehet vonni, hogy egyetem helyett 2 éves OKJ képzésre mentél. Egyrészről gondolhatjuk, azt, hogy nem voltál elég jó tanuló ahhoz, hogy bekerülj, másrészről az is lehet, hogy csak bővíteni akarod a tudásod és egyszerűen nem akartál 5-8 évet az egyetemen lébecolni.


Abszolút, de szubjektív véleményeket lehet csak így ismeretlenül adni. Racionális választ az ismerőseidtől várhatsz, akik már régebb óta veled élnek és látják, hogy miként élsz.

Ezek a válaszok ne vegyék a kedved.

2013. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig érkezett válaszokat.


Az első válaszolónak: Csak annyit szeretnék kérdezni, (ha szabad) Miivel foglalkozol, milyen munkakörben dolgozol?


A második válaszolónak: Ez egy jó ötlet, megkérdezek egy-két ismerőst is. :)

Iskolával kapcsolatosan annyit, hogy azért mentem 2 éves OKJ-s képzésre, mert célzottan akartam tanulni, méghozzá egy vállalkozás felépítéséről, működésérő/működtetéséről, üzleti terv készítésről, marketingről...stb. Pontosan ahogy mondtad. A vállalkozást nem kell 5-6évig tanulni, hanem menni, és csinálni, és az élet majd megtanítja. A főiskolán pedig a sok hasztalan dolog mellett eltörpül az ami hasznos. Vagyis a megkérdezettek így reagáltak.


Arra még kíváncsi lennék, hogy a vágyaim a TE számodra mekkora volumenűek?

2013. máj. 16. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban tisztázzuk, hogy a vágyak nem feltétlenül egyeznek a célokkal (ilyen szempontból én is rosszul használtam az előző hozzászólásomnál). A céljainkat általában magunkhoz mérten szoktuk felállítani, míg a vágyaink elég sokrétűek lehetnek (persze ez is személyenként változó).


Mivel nekem nincsenek ilyen irányú terveim, ezért egy kicsit nehezen tudok azonosulni az elképzeléseiddel. Számomra túlságosan közhelyes, ugye munka-fizetés, család, kocsi, ház (nem sértésből).

Rád kivetítve (tehát nem az én helyzetemből/szemszögemből, hanem a te helyzetedet figyelembe véve) szerintem reálisak, teljesíthető céljaid vannak (kivéve a havi 2 milliós fizetést mivel ugye egy vállalkozás bevétele változó). Ebben igazából semmi meglepő nincs, mivel nem egy átlag anyagi helyzetű családból való vagy természetes, hogy a jövődet egy azzal azonos vagy az feletti "szinten" képzeled el.

Lehet, hogy nem efféle válaszra számítottál, de ahogy írtam nem ilyen irányú elképzeléseim vannak és igazából viszonyítás kérdése, hogy nagy-vagy éppen kis volumenűek számomra a céljaid.

2013. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, viszont ezek megítélése tényleg tök szubjektív.

De ne nézd le azt, akinek nem ezek a vágyai, mert az undorító dolog és téged is megítél.

2013. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagy az önbizalmad, és még tehetséged is van az üzlethez, akkor szerintem reálisak. Persze a legtöbb ember számára ezek nagyravágyóak lennének, de ahogy írsz, te igen is képes vagy küzdeni a jóért.
2013. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hozzászólását.


Én senkit nem szoktam lenézni. Ahány ember annyi féle gondolkodás, és felfogás. Én soha nem tudtam megérteni, hogy egy ember miért megy tanárnak. Sok tanulás, kevés fizetés, és elég megterhelő munka. De ha egyszer ezt szereti, akkor kik vagyunk mi hogy másokat megítéljünk? Én mindenkinek azt kívánom, hogy az álmaik teljesüljenek, és amit szeretnének, azt érjék el az életben.


Az utolsó bejegyzés az nagyon inspiráló volt, és jól esett. ÉS teljes mértékben hiszek benne, hogy el tudom érni a 2Milliós fizetést is, valamint mindazt amit elterveztem, és ezért minden követ meg fogok mozgatni, ha kell! :)

2013. máj. 17. 00:29
 8/12 anonim válasza:
Biztosan sikerülni fog, ha ilyen elszánt vagy, de szerintem a 2 éves iskola kevés ehhez, egy 3 éves fősulival még nagyobb esélyed lenne.
2013. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)


Szívesen meghallgatom az érveidet a főiskola mellett. Próbálj meggyőzni, miért menjek el.

2013. máj. 17. 23:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen marketing-, menedzser főiskolai szakok nem érnek semmit. 3 laza év, semmi gyakorlat, esetleg egy kevés elmélet, ha szerencsés/szerencsétlen vagy akkor esetleg kőkemény elmélet amivel megint csak semmire sem mész.

Neked az lenne a legjobb, ha már most a 2 éves képzés mellett anyud mellé szegődnél. Így olyan tapasztalatra, gyakorlatra tehetnél szert ami nagyban megkönnyítené a dolgod a jövőben (pl. több hónapnyi vagy évnyi tanulásra szánt időt spórolnál meg, olyan tapasztalatot szerezhetnél ami felkészít a váratlan helyzetekre stb.).

2013. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!