Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az az álmom, hogy dokumentumfi...

Az az álmom, hogy dokumentumfilmes lehessek, olyan munkám legyen, mint amit az On The Spot-ban csinálnak. Hogy kezdjem el? Tudom, hogy sokat kell érte dolgoznom.

Figyelt kérdés
köszi előre is!
2013. máj. 22. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ehhez csak pénz kell, meg nyelvtudás(főleg angol)! :)

Az On the spotban is csak egy sima hd kamerával filmeznek, úgyhogy nem kell semmi szuper dolog... aztán az utómunkákhoz szerzel valami filmes faszit, eladáshoz valamelyik tv csatornát, és kész is! ;)


Sok szerencsét hozzá, hajrá! ;)

2013. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Szóval akkor nem kell hozzá valamilyen képzettség? Bár tudom,hogy csak egy sima kamerát használnak ,de azt hiszem Cseke Eszternek és S.Takács Andrásnak is van valamilyen képzettsége ...

2013. máj. 22. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja... meg a lényeg kimaradt. Kellenek még belső ismerősök... de persze ez is csak pénz kérdése! :)


Lehet, hogy van végzettségük, de én nem láttam semmi komolyat, amihez valami papír lenne szükséges... filmezgetni, meg hülyeségeket kérdezni a helyiektől nem nehéz... :)

2013. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"filmezgetni, meg hülyeségeket kérdezni a helyiektől nem nehéz... :)"


Te aztán nem sokat tudsz a filmezésről. A fiúnak, meg a lánynak is filmes szakon szerzett SZFE-s diplomája van. Dolgoztak a BBC-nek, a srác filmrendezést tanult, a lány profi fotós. Szerinted annyi az egész, hogy megfog egy kamerát és elindul? Ezért tart itt ez a világ, mert mindenkinek a munkáját rohadt könnyűnek gondoljuk, pedig hihetetlen sok munka áll mögötte. Te megnéznéd Pista bácsi hajléktalanokról készített amatőr videóját, amiből nem látsz semmit, mert olyan szar minőség, bénán van megcsinálva, semmi mondanivaló nem jön át? Nem.


Kérdező: Dokumentumfilmezést tanítanak, ehhez előbb filmes tudást kell szerezned, melyet megszerezhetsz a Színház és Filmművészeti Egyetemen, a Kommunikációs Főiskolán vagy jobb nevű magániskolákban, magánúton pedig könyvekből. Ha az elméleti rész megvan, jöhet a gyakorlat, jöhet a saját filmes stílus kialakítása, kapcsolatok szerzése, referenciák, melyek által lehetőségeket kapsz kisebb munkákra és aztán kitartó munkával talán sikerül bejutnod egy nagyobb csatornához.

2013. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm szépen ! :)

Igen ,Én is ezt akartam mondani,hogy nem olyan egyszerű ez azért ,amit Ők csinálnak ,sőt...


Minden vágyam ez ,csak az a baj,hogy nem tudom ,hogyan juthatnék be egy ilyen egyetemre... :/

2013. máj. 23. 01:10
 6/6 anonim válasza:
Végül bejutottál valahova?
2016. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!