Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy szeretnétek valamit tökéletesen elsajátítani, de rádöbbentettek, hogy soha nem fogjátok annyira elsajátítani, amennyire szeretnétek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni oroszul. Már elkezdtem egy ideje. Egyfajta belső motivációból. Nem volt különösebb oka, tényleg csak magamért.

De ahogy egyre többet tudok, úgy döbbenek rá, hogy sehol nem vagyok a célomtól ( közel tökéletesen beszélni )

Már 25 éves vagyok. Ha ez 10 éves koromban jut eszembe, talán reális cél lehetett volna, egy idegennyelv anyanyelvi szinten történő elsajátítása felnőtt koromra.

Jelenleg ott tartok, hogy a nyelvtant eléggé jól tudom, de a beszéd és megértés katasztrófa ( jó lehet, sok alkalmam nem volt oroszul beszélni anyanyelvűekkel )

A tanulás kezdeti öröme most már lassan fusztrációba csap át. Gondoltam már rá, hogy talán le kéne mondanom a célomról és hagyni az egészet a fenébe. Talán megnyugodnék.

Valakinek hasonló tapasztalata?


2013. jún. 6. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ne magadért hanem másért tanulj. Egyből motiváltabb volnál ha volna egy orosz csaj/pasi akivel szeretnél társalogni nemde? Nem tudom hol laksz? Ha Tapolca közelében eljöhetnél és segíthetnél itt az oroszokkal társalogni, idegenvezetni, és a segítség nyújtotta kényszer csiszolná a tudásod.
2013. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj az orosz turistákkal, hogy eléggé vagyonosak, finoman szólva sem egy ligában vagyok velük :D Pedig örülnék egy orosz lánynak elhiheted :)
2013. jún. 6. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Na igen és ez a megfelelő érzés. Mégpedig azért, mert egy teli pohárba aligha lehet tölteni. Én irtózom a mindent tudó emberektől, vannak dolgok amiket 20 éve tanulok és mindig azt mondom tanulom és soha nem fogom tudni igazán.

Aztán találkozok olyan emberekkel akik erről a dologról mindent tudnak és kiderül, hogy ott sem tartanak ahol én 20 évem de ott is maradnak mert a mindent tudás hite megakadályozza őket a tanulásban. Igaz 20 éve még én is mindent tudtam ezekről a dolgokról.


Nem kell lemondani a célodról, az önkorlátozó hiedelmeidről annál inkább. Nem fogsz megtanulni addig, anyanyelvi szinten beszélni, amíg nem beszélsz olyanokkal tartósan akiknek ez az anyanyelvük. Vagy kimész egy évre, vagy azokkal beszélsz akik itt vannak. Felmész orosz oldalakra, fórumokra olyan témában ami téged érdekel és mondjuk ismerkedsz és Skypeon beszélgetsz emberekkel. Hallgathatsz Orosz rádiókat, nézhetsz Orosz nettes TV-ket. Ha az a célod és valóban az, hogy anyanyelvi szinten értsd és beszéld azt a nyelvet teszel érte. Az Orosz turista meg hiába gazdag, ha senki nem érti itt amit mond. Én sem pedig rám erőltették, hogy tanuljam mert kötelező volt. Meg majd az Orosz lány eldönti, hogy egy ligában játszol-e vele, ne döntsd el helyette, úgy hogy nem is ismered. Ugyanis a pénz egy dolog, attól tetszhetsz neki és a személyiséged is.

2013. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az utolsó helyesen gondolja.

én több nyelven is beszélek, mindig újakat tanulok, közben a régieket elfelejtem, hát így megy ez.

ez egy állandó folyamat.

anyanyelvi szinten megtanulni valóban csak anyanyelvi környezetben lehet.

viszont felsőfokon meg lehet tanulni Magyarországon is.

hallgasd a tévéket, stb. amiket az előző írt.

ez egyáltalán nem lehetetlen vállalkozás, semmiképp se add föl. a siker kulcsa a szorgalom.

2013. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!