Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képes lennél megölni egy...

Képes lennél megölni egy ártatlan embert, ha ezzel megszüntethetnéd az éhínséget a Földön?

Figyelt kérdés
2006. nov. 5. 11:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
32%

Ha kicsit belegondolunk, akkor 4-5 milliárd ember hirtelen halálával mindenképpen megszünne az éhínség, és nagyon sok más probléma is. (Legalábbis nagy valószínűséggel.) Tehát ennyi még nem okozna gondot egyáltalán. (Lehet, hogy több sem. A lényeg nem a mennyiségben, hanem a minőségben van.) Viszont valszeg nagyon sokáig tartana. :(


Amúgy pedig ki számít ártatlannak? Mert ha jobban belegondolunk, akkor senki nem az. Ha a másik oldalát nézzük, akkor pedig mindenki ártatlan.

2007. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
nem. hiszek a sorsszerűségben.
2007. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha ő felene az éhínség miatt, és nem akarna ellene semmit se tenni akkor igen. inkább 1irigy ember mint több millió
2008. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%

Nem.....


Így is túl van népesedve a föld!

2008. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

nem.

szép dolog ez a "mentsük meg a földet", de egy emberé nem lehet ekkora felelősség.

mellesleg éhínség újra lenne. az az ember nem lenne újra.

2008. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ettől még ez nem valami okos kérdés. Ja, és én nem beszélnék vele előtte
2008. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
100%

Ez abszurd, ebben a formában értelmezhetetlen lenne a helyzet.


Mindenesetre megpróbálnám kivásárolni az ő életét az enyémmel.

2008. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
nem
2009. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

- vagy életben hagyom azt az 1 szerencsétlent, és ezáltal többmillió ember halálát okozom


- vagy megölök 1 szerencsétlen ártatlant, aki a mennybe kerül, és ezáltal megmentek többmillió embert az éhhaláltól, és én a pokolra jutok. én ezt választom.

2009. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes azért továbbgondolni egy kicsit a történetet. Tegyük fel, hogy megölnél 1 ártatlan embert mondjuk 1 milliárd éhező ember életben maradásáért. Megölnél-e ugyanúgy 2 embert az 1 milliárdért? És 100, 10 ezer, 500 millió ártatlant az 1 milliárdért cserébe? Hol a határ? Még ha matematikailag "megéri" is, ugyan ki döntheti el, hány embert lehet feláldozni, és kiket? A háborús bűnök, népirtások, etnikai tisztogatások részben ugyanerről a tőről fakadnak: kisebbségi embercsoportok feláldozása a többség érdekében. Szerintem ahogy minden egészséges erkölcsökkel rendelkező ember érzi, hogy nem irthat ki tömegeket semmilyen indokkal, úgy éreznie kell azt is, hogy akár csak 1 embert sem ölhet meg. Mindenki csak a saját életével rendelkezhet. Ha az az egy ember önszántából feláldozza magát, hát áldozza, de akarata ellenére megölni szerintem semmilyen körülmények között sem elfogadható.
2009. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!