Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A katonaság és a hit össze...

A katonaság és a hit össze tud férni?

Figyelt kérdés
Hit alatt azt értem, hogy szeressük felebarátainkat stb. A 10 parancsolatban is az van, hogy ne ölj! A katonákat pedig alapból ölésre képzik. Akkor most lehetséges, hogy van/vannak katonák akik hívők? Véleményeket kérnék szépen vagy talán tapasztalatokat ha van. :D Előre is köszönöm.

2013. aug. 8. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A középkorban egész jól összeegyeztették a dolgokat, szóval szerintem lehetséges.
2013. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Csakmár nem a középkorban vagyunk.

Az élet védelme, és az élet kiontása nem fér meg egymás mellett.

2013. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
38%
Én nem hinném, hogy a katonákat alapból ölésre képeznék. Nekem a katonaságról elsősorban fegyelem, kitartás, edzettség jut eszembe. Nem hiába válasszák meg komoly próbák keretén belül, kit vesznek fel. De ott is inkább ezt taníthatják. A cél sem az ölés, hanem a küzdés valami fontos dologért. Nyilván, tanítanak fegyverhasználatot, de fel lehet fogni úgy is, hogy védekezésre. S jaj, amúgy a tűzoltók vagy a katasztrófavédelmiek is egyfajta katonák, s ott meg épp nemes célokért küzdenek, segítik a népet.
2013. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A cél sem az ölés,"

Akkor ha lessz háború akkor azönvédelem a cél? Így nyugodt lelkiismerettel le lehet lőni a másikat?

Kimagyarázás.

Katonákat harcra nevelik. Aminek a része az erőlét erősítése.

Amikor háború közeledik a népet mindig leszegényítik, hogy sok fiatal ne lásson más pénz kereseti lehetőséget mint a katonaságot.

A kényszer nagy úr, így sokan megteszik amit egyépként nem, bevonulnak katonának.

A végső céllal nem is törödnek, csak jó kiképzés, fegyelem...

De ez minek a része? Talán az állam így akarja az emberek tetét edzeni? :D Hát nem.

Esetleges háború alatt bírják a fizikai megterhelést.

Az igaz hívő nem vonul be katonának, mert nem az edzést látja benne, hanem az emberölés esélyét.

2013. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm a válaszokat. :D

2.Azon gondolkodtam éppen, hogy ha egy katona azért öl pl. terroristákat, hogy a túszokat vagy más embereket megvédjen akkor mi a helyzet?

2013. aug. 12. 22:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy megkérdeztem ezt a hittan tanáromtól és ő azt mondta, hogy az ölés ígyis-úgyis bűn, de ha azt mások vagy a saját védelmünkért tesszük akkor az megbocsátható. Azt mondta még, hogy az ölés igazán azoknak a bűne, akik kiadják a parancsot, hogy a katonák öljenek. Erről is szeretnék véleményeket hallani... köszönöm :D
2013. aug. 12. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha én kiadom a parancsot, hogy ugorj a kútba, ezt megteszed, akkor ki járt rosszabul?

Sok idióta van a világon, sok idióta parancsal. Az igaz megtudja különböztetni, hogy akar-e az adot szóra hallgatni. Na itt a felelőséget, hogy kinek a szavát követett. Egy elveteműltét, vagy Isten hangját.

2013. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te beállsz a seregbe, és azt vállalod, hogy teljesíted a felettesed parancsát. Így van? Igen! Tehát ha te a felettesed parancsára ölsz, az bizony a te felelősséged, mert vállaltad, hogy így fogsz tenni. Meg persze a felettesedé is, de ettől még nem lesz rajtad kevesebb felelősség! Ebben az esetben a felelősség nem oszlik meg, hanem duplikálódik, mint az információ.


A vallásról meg annyit, hogy a hívő keresztény katona az egy paradoxon, mivel vagy Isten parancsolatának engedelmeskedsz, vagy a parancsnokodénak (mivel a kettő általában nem egyeztethető össze).


Meg az is érdekes helyzet, hogy te felesküdsz rá, hogy megvéded a hazád az ellenségtől, hogy ki az ellenség, azt meg eldöntik a politikusok (pl. a legmagasabb rangú jelenleg Orbán Viktor hadseregtábornok...)

2013. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!