Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobbagyféltekés rajz tanfolyam...

Kertészné:-) kérdése:

Jobbagyféltekés rajz tanfolyam hasznos? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én jártam, de nem nagy szám...Bár a rajztudás fejlődik, csak leterheled az agyad...Nekem ez volt a z észrevételem...Bocs, ha nem sgítettem..


dert

2013. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég béna vagyok a rajzhoz,gondoltam fejlődnék:-)de ha nem éri meg...lehet ez azoknak jó akik amúgy is konyítanak hozzá?!
2013. aug. 11. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem csak azoknak jó akik konyítanak hozzá. Én pont ma kezdtem el, most végeztem a 4. feladattal és most leálltam pihenni. Itt egy vidi, ami igazolja a fejlődés mértékét: http://www.youtube.com/watch?v=yib0MiEq2MQ


Tv2-s riporter mutatja be a tanfolyamot. Ő is elvégezte. De majd úgy is látni fogod. Ha végeztem vele, megosztom veled a tapasztalataimat én is. Én itthon csinálom könyvből. Betty Edwards-Jobb agyféltekés rajztanulás. Hát ugye ő fedezte fel ezt az egészet. Le írja azt is hogyan jött rá az egészre, elég izgalmas könyv. De ha nem akarsz rá költeni, neten is fent vannak a feladatok. Youtubeon. Csak mondom. :)


17/L

2013. aug. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, de semmi extra nincs benne. Rajzolni meg lehet tanulni, ahohy írni is, csak sokat kell gyakorolni és tudni kell a technikát. Lényegébe ezt tanítják meg napi 8 óra intenzív rajzolással. Én sokat ügyesedtem a tanfolyamon, de nem használom a rajztudásom, mert rajzolni azóta sem szeretek.
2013. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasznos miben?

A tanfolyam hasznos, de nem tanít meg "igazán" rajzolni, legalábbis nem úgy, ahogy szerintem egy jó rajzolónak tudnia kell rajzolni. Igaz, megtanít elég jól másolni, és ebbe beletehetsz még egy kis pluszt is.

Viszont rajzolgatsz-rajzolgatsz képekről, stb, aztán megunod, és nem rajzolsz tovább. Szerintem valamilyen szinten ez még "zsákutca" is lehet (bár azért ki lehet belőle zökkenni természetesen).


Szerintem az tud igazán jól rajzolni, aki nem csak(!) modellről és képről képes jól rajzolni, hanem fejből is, a képzeletéből. (A "csak" után ott a felkiáltójel, mert aki tudni szeretne jól fejből rajzolni, annak először kell tudnia képről és modellről is rajzolni.)


Miután megtanultál ezzel a móddal jól képről másolni, ott megáll ez a fajta tudás. Nem fogod érteni pontosan az anatómiát, nem fogsz tudni jó karikatúrákat, állatokat rajzolni, nem fogsz tudni kitalált járműveket meg sárkányokat rajzolni (ezek csak példák) fejből.


Igazi rajztudásra csakis gyakorlással lehet szert tenni, és akár megtanítanak valakit 3 nap alatt rajzolni, akár nem, kell valamennyi tehetség is (persze gyakorlással is el lehet jutni elég magas szintre), ami a jobb agyféltekés rajztudásban nem fog nagyon megmutatkozni. Akinek még nagyjából megvan az agya, annak menni fog ez.

2013. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!