Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok a fű hosszútávú...

Mit gondoltok a fű hosszútávú pozitív hatásairól?

Figyelt kérdés
Egy csomó marihuánával kapcsolatos vitának voltam már szemtanúja, de feltűnt, hogy az emberek szinte soha nem beszélnek a marihuána pozitív hosszútávú hatásairól, pedig sztem pont az a lényege a dolognak. Szóval tapasztalataim szerint hosszútávon ez a szer többet használ, mint árt. Nyitottabbá, érzékenyebbé, jobb emberismerővé, kreatívabbá teszi az embert. Persze a mértékletesség fontos, ha valaki naponta szív, az már nem jó, de igazából ez azért nem olyan gyakori. Na mit gondoltok?

2013. aug. 12. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tippelem, az emberek 90 szazalekara pozitiv hatassal van. De csak akkor, ha mertekkel hasznalja.

Szoval a hangsuly nem a hosszutavu pozitiv hatason van, hanem a mertekletessegen.

2013. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 cli_hlt ***** válasza:
100%

Ha a gyógyászati hatására gondolsz, olyanból sok van. Ez főleg a görcsoldó, fájdalomcsillapító, hányingercsillapító, étvágyfokozó, illetve immunmodulátor hatása miatt van.


A kannabisznak jelentős élvezeti értéke is van ("be lehet tőle tépni"), ami miatt rekreációs célra is alkalmas: pihenéshez, zenehallgatáshoz, elmélkedéshez, stb.


Cserébe vannak káros hatásai is, amiket nem árt figyelembe venni: rá lehet szokni, tehát könnyen túlzásba lehet vele esni. Bár sokan állítják, hogy nem okoz másnaposságot, egy szétszívott éjszaka után a játékos igen csak álmos és nyomott lesz másnap. Mint minden füst, a kannabisz füstje sem tesz jót a tüdőnek, az eltúlzott használat krónikus hörghuruthoz vezethet. Hatása alatt nyilvánvalóan nem ajánlott az autóvezetés, vagy más, hasonlóan veszélyes tevékenység.


Ahogyan bölcs előttem szóló is mondta: a mérték a lényeg, amihez én csak annyit tennék hozzá, hogy a használati cél, illetve mód is sok szerepet játszhat abban, hogy milyen hatások és mellékhatások lesznek a jellemzőek a használat során.

2013. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kb. 4 évig szívtam, 3 éven át mindennap. Hogy pozitív hatása volt-e? Nos bármennyire is szerettem füvezni, én nem tudok mondani hosszútávú pozitív hatást. Rövidtávút rengeteget; mint pl. könnyebb elalvás, sokkal jobban esik az étel, a szex meg világ bajnok betéve, semmihez sem fogható... :)Viszont, a negatív hatások most érződnek igazán. Sokat romlott a memóriám, a fejszámoló képességeim sem olyanok már mint az előtt, illetve előjöttek pár alakommal pánik rohamok is. Ami a függőséget illeti, szerintem jobban rá lehet szokni, mint bármi másra. Attól, hogy fizikai tünetei nincsenek, pszichikai tünetek még vannak, ezek pedig kegyetlenebbek, mint a fizikaiak.Hiányzik a mai napig... Meglehet, hogy ez csak rám hatott így, nem tudom. Azok a barátaim, akik a mai napig füveznek, van köztük olyan, aki már 15 éve napi szinten szív, ők is bevallják, hogy a memóriájuk már nem a régi és többen közülük átéltek már nem egyszer pánik rohamot.
2013. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Anders válasza:

Először az utolsóhoz: ez igaz, de szerintem ha az ember tornáztatja közben az agyát nap mint nap akkor a memóriánk ugyanolyan marad, pl az egyetemisták széles körben szívnak, pedig nekik aztán szükségük van jó memóra.

Ami a hosszú távú pozitívumokat illeti ez emberfüggő. Ha az ember szétválasztja az átlagos életét, meg a lazulgatós estéket, akkor csak pozitívumokat lehet szerezni. Persze nem minden nap kell nyomatni, de sokkal érdeklődőbb, kivánccsibb lesz ilyen állapotban az ember, és ha kiváncsi, akkor kutat válaszok után, és mivel érdekelte a válasz meg is jegyzi. Kutatás + válasz + megjegyzi = tanulás

2013. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!