Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az baj, hogy a régi, régebbi...

Az baj, hogy a régi, régebbi dolgok sokkal jobban lekötnek, s sokkal jobban szeretem, mint mai, modern világot? Van esetleg olyan, aki szintén így érez?

Figyelt kérdés

Más a stílusom, ízlésem, mint a velem egykorúaké.

17 éves fiú vagyok, s a környezetemben én vagyok az egyetlen aki így van.


Szeretem a klasszikus és a reneszánsz zenéket, a relaxációs zenéket. Emellett szeretem a '60-s '70-s '80-s évek nagy slágereit (külföldit és magyart egyaránt).

Kedvenc énekesem Cserháti Zsuzsa, kovács Kati, Konc Zsuzsa. Az említett énekesekről a mai fiatalok többsége nem is hallott, jómagam meg rajongok értük.

Az akkori filmeket is jobban szeretem, a maiakat kevésbé, persze vannak kivételek.

Sokkal jobbnak tartom a régi életmódot ( felnőttek, rokonok, szüleim elmondásai alapján) és a régi lakberendezést.


Nem erőltette rám senki ezt a dolgot, amikor hallottam, láttam valamit, akkor megfogott, s azóta bennem is maradt.


Miért van ez?



2013. aug. 14. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A régi életmód nekem is jobban tetszik, és sokkal szívesebben élnék ott, ha választani lehetne, lemondva minden mai dologról. De azért szeretem a mai zenét (nem éppen a tömegzenét, de azért mai), filmeket, stb. Szóval nem tudom... Ahogy mondtam, elcserélném a mai életet a régire, de sajnos ez lehetetlen.
2013. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezzel én is hasonlóan vagyok, ha tehetném visszamennék a '20-'30-as évekbe. Szerintem ennek nincs különösebb oka, egyszerűen neked ez tetszett meg, mert más a stílusod, értékrendet, nincs ebben semmi furcsa.
2013. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, imádom a retrot :) Ismerem ezeket az énekeseket, de rajongó nem vagyok. A többi rám is passzol.

16L

2013. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok. Főleg ha belegondolok faterom meséibe, amin többnyire majd megfulladok a röhögéstől. Bárcsak a 80'-as években lennék kamasz, és nem most.
2013. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ó, örömmel látom hogy nem vagyok egyedül! :) Hát igen, valahogy a felnőttek elmondásai alapján sokkal jobb volt az a világ, mint a mai. Így azért a '20-s évektől kezdve szívesen végig nézném milyen volt onnantól kezdve az élet. :)
2013. aug. 14. 15:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy előző életedben már végignézted :D
2013. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én bármit megadnék azért,hogy a 80 években élhessek.Imádom a Metallicát , Ac/Dct meg a többi zenekart.Sokkal jobb volt akkoriban az élet net meg minden fos nélkül.
2013. aug. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, 18 éves lány vagyok. Néha kakukktojásnak érzem magam emiatt, de ha egyszer ez tetszik... Itt-ott meghallgatom a mostani slágereket is, de sokkal jobban tetszik nekem is a 70-es, 80-as évek zenéje :) Jó tudni, hogy mások is így vannak ezzel.
2013. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen voltam 13-20 éves koromig kb. Olvass sokat mindenféle dolgokról és később majd meglátod kinövöd. :)

Jó lehetett a régi világ, de inkább csak érdekes. Majd ha nagyobb leszel megérted talán.


Pl sok minden rosszabb volt akkoriban..betegségek, háborúk, tudatlanság, hogy mi ártalmas az egészségre..sok ilyen volt ami csak utólag derült ki.


Régi világ érdekes, meg a régiségek engem is érdekelnek, de jobb a mai világ szerintem. Olvass sokat.

2013. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát én speckó jól elvagyok a mai világban. Amúgy láttátok a Midnight in Paris című filmet? Az is valami ilyesmiről szól :D Amúgy jó film.
2014. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!